3
2
1
EDU - 1-dniowe Wycieczki Szkolne


KRAKÓW / HISTORIA I NAUKA / 1-dniowa wycieczka szkolna / EDU_KRK_NEW

(0 głosów)
on 15/11/2017

Zwiedzanie Królewskiego Miasta Kraków/ Ogród Doświadczeń-warsztaty

 

 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

 

Zwiedzanie z przewodnikiem- Spacer rozpoczniemy na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Zwiedzimy katedrę na Wawelu, która zajmuje wyjątkową pozycję w dziejach Polski i w świadomości Narodu Polskiego. Zejdziemy nad Bulwar Wiślański gdzie czeka nas spotkanie ze Smokiem Wawelskim. Dalej przez urokliwy Rynek do Kosicioła Mariackiego, gdzie dowiemy się dlaczego dwie wieże zabytku są różnej wysokości. Zatrzymamy się na moment pod Oknem Papieskim- niezwykłym miejscem związanym z Papieżem Janem Pawłem II. To własnie z tego okna Papież zawsze rozmawiał z młodzieżą w trakcie pielgrzymek do Polski. Na koniec KAROWSKIE Sukienninice gdzie współcześnie znajdują się dwa rzędy kramów, głównie z biżuterią, pamiątkami, rękodziełem czy cepelią.  Pod zewnętrzną częścią sukiennic zachowane zostało zabytkowe i sprawne oświetlenie gazowe. Czas wolny.

Ogród Doświadczeń - gdzie znajduje się ponad 50 interaktywnych instalacji, z którcyh każda prezentuje wybrane zjawiska przyrody. Można np. samemu wywoływać wir wodny, rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i swoim ciałem tworzyć niezwykłe obrazy. Podczas zwiedzania Ogrodu Doświadczeń istnieje możliwość wzięcia udziału w lekcjach tematycznych (do wyboru):
Gumisiowy sok
Podczas 40 - minutowych warsztatów w typowo kuchennych klimatach, uczniowie poznają pojęcie gęstości. Przygoda w odkrywaniu tego zjawiska zaczyna się od krótkiej pogadanki o maminych zupach. Następnie, przez zabawę pełną kolorowych płynów i miseczek dochodzimy do stworzenia magicznego, kolorowego napoju.
Lekcja adresowana do dzieci w wieku 5 - 8 lat.
Warsztaty geologiczne
Uczestnicy zajęć dowiedzą się, w jaki sposób powstają skały. Zbadają właściwości skał takie jak twardość, sposób reagowania z kwasami, zapach, smak, magnetyzm czy promieniotwórczość. Na zakończenie otrzymają kilka okazów, które mogą się stać początkiem własnej kolekcji geologicznej.
Lekcja adresowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Fizyka balonika
Podczas zajęć prezentowanych jest kilkanaście zaskakujących eksperymentów - każdy z wykorzystaniem balonika. Baloniki są nadmuchiwane, przebijane, podpalane, zgniatane, stanowią napęd pojazdów poruszających się po ziemi, wodzie i w powietrzu.
Lekcja adresowana do dzieci w wieku 6 - 12 lat.

Zabawy z ciśnieniem
Na zajęciach poruszamy zagadnienie ciśnienia statycznego w różnych odsłonach. Przekonamy się, jaka siła drzemie w powietrzu i jak wytrzymałe mogą być plastikowe butelki. W programie również konkurs na najdalej wystrzeloną rakietę.
Lekcja adresowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Władca pierścieni
Zjawisko fali stojącej zostanie przybliżone na przykładzie instrumentów, które budzą skojarzenia raczej z sanitariatem niż muzyką. W drugiej części zajęć fale będą się objawiać nie tylko akustycznie, ale i wizualnie, jako mknące przez Ogród pierścienie.
Lekcja adresowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 Orientacyjny czas trwania wycieczki:
- program podstawowy (8:00 - 19:00)

 

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

 

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych I-VI i gimnazjalnych

 

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów*
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW
Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.

 

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.
 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY