3
2
1
EDU - 1-dniowe Wycieczki Szkolne


WROCŁAW / ZOO + AFRYKARIUM + FABRYKA SŁODYCZY / 1-dniowa wycieczka szkolna / EDU_WRO_4

(0 głosów)
on 15/11/2017

Wyprawa na "Czarny Ląd" w podziwianu podwodnego świata najdlaszych zakatków Afryki. / Zajęcia edukacyjne w ZOO/ Z wizytą w domu ponad 5000 tys. gatunków zwierząt / Wrocławskie krasnale i zabytki Starego Rynku /Słodkie Warszaty w Manufakturze słodyczy

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:
Zoo+Afrykarium - Zwiedzanie ogrodu będącego domem dla pięciu tysięcy zwierząt. Jest to najstarsza i największa tego typu placówka w Polsce. Największą atrakcją jest tu zdecydowanie nowoczesne Afrykarium, gdzie w 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. W trakcie zwiedzania odbędą zajęcia edukacyjne "Bliskie spotkania z małpami". Czy człowiek pochodzi od małpy? Co nas łączy z innymi gatunkami naczelnych? Czy posiadanie małpy w domu to dobry pomysł? Na te inne pytania uczniowie poznają odpowiedzi w trakcie zajęć w terenie przy wybiegach dla zwierząt.

Manufaktura Słodyczy - „Słodkie Czary Mary”-Tu odbędziemy fascynujące warsztaty połączone z pokazami cukierniczymi. Dzieci poznają cały proces produkcyjny cukierków od momentu wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaku i kolorów, aż do momentu pakowania gotowych produktów. Po pokazie każdedziecko spróbuje swoich sił w roli cukiernika i wykona własnego klasycznego lizaka którego zabierze do domu. Każdy otrzyma także w prezencie paczuszkę bajecznych cukierków.

 

Wrocławski Rynek - starówka i zabytki. Spacer z pilotem, po wyjątkowych pod względem architektury Rynku Wrocławskim, podczas którego zobaczymy m.in. średniowieczny ratusz z zegarem, zabytkowe kamienice, Plac Solny, pomnik Aleksandra Fredry, nowoczesną fontannę czy wrocławskie krasnale. Czas wolny.

Program alternatywny, zamiast Manufaktury Słodyczy:

Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie zwiedzane z przewodnikiem.
Jedno z najnowocześniejszych obiektów edukacji ekologicznej w europie. Blisko 70 interaktywnych urządzeń i multimedialnych instalacji, które pozwalają uczniom w sposób ciekawy zgłębić wiedzę o "substancji życia", jak zwykło się określać wodę. Kierując się zasadą "sprawdź to sam", uczniowie testując, doświadczając i eksperymentując mogą np: stworzyć własną burzę, urychomić tajemniczą turbinę Herona, doprowadzić wodę do wrzenia w temepraturze 12 stopni czy doświadczyć na własnej szkórze, jak czuli się śmiałkowie którzy w 1960 roku zanurzyli się w batyskafie do najgłebszego miejsca na ziemi.

Orientacyjny czas trwania wycieczki:
- program podstawowy (8:00 - 18:00)
Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikrobusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Posiłki:
Istnieje możliwość zorganizowania obiadu na terenie ogrodu: II-daniowy 20 zł/os.*, I-daniowy 15 zł/os.*

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych I-VI.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów*
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW
Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY