3
2
1
EDU - Parki Rozrywki / Wycieczki Szkolne


KRASIEJÓW / JURAPARK / 1-dniowa wycieczka szkolna / EDU_OPO_4

(0 głosów)
on 05/09/2016

 Interaktywna podróż w czasie dzięki której przekroczymy próg prehistorii. / Podróż Tunelem Czasy, Prehistoryczne Oceanarium, spotkanie z dinozaurami, Muzeum Paleontoligiczne

 

 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Jura Park - Park Nauki i Rozrywki- muzeum paleontologiczne połączone z parkiem rozrywki umieszczone na ciągle aktywnym terenie wykopalisk paleontologicznych w Krasiejowie.

 • Zwiedzanie rozpoczniemy od podróży Tunelem Czasu. Jest to miejsce magiczne, gwarantujące niezapomnianą przygodę. Na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel udamy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. . Na waszych oczach narodzi się Ziemia, powstanie atmosfera czy pierwsze formy życia. Zajrzymy w głębiny paleozoicznych mórz podziwiajàc ich mieszkañców. Obejrzymy wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety.
 • Spacer z przewodnikiem ścieżką dydaktyczną., prowadzącą przez teren wyrobiska ma około 1 500 m. Czas zwiedzania z przewodnikiem wynosi od 1,5 do 2 godzin. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości.
 • Wizyta w Muzeum Paleontoligicznym- Pawiolon Paleontologiczny w Krasiejowie zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę . Ekspozycja pt.: "Świat Opolskiego Dinozaura" ma charakter " in situ"( w naturalnym położeniu). Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym.
 • Odwiedzimy Prehistoryczne Oceanarium . To zachwycające miejsce sprawi, że przeniesiemy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. To sceny, w których staniemy „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, a do tej pory mogliśmy je znaleźć jedynie w książkach.
 • Na najmłodszych czeka Plac Zabaw o powierzchni ponad 3000 m kw. Największą atrakcją dla dzieci będzie z pewnością 12 – metrowa wieża, z której można zjechać rurami znajdującymi się na trzech kondygnacjach osiągając znaczne prędkości. Innym niezwykłym miejscem zabawy będzie huśtawka o wysokości 7 metrów stylizowana na ptasie gniazdo. Na placu znajdzie się też szereg instalacji przypominających ściankę wspinaczkową czy pajęczą sieć. Dla najmłodszych przygotowane małe huśtawki, zjeżdżalnie i bujańce.
 • W trakcie zwiedznia skorzystamy również z Parku Rozrywki stworzonego specjalnie z myślą o zapewnieniu sporej dawki zabawy i emocji. W Lunaparku znajdują się karuzele, Statek Piracki, dmuchane zjeżdżalnie, automaty do gier (płatne dodatkowo), symulatory, trampoliny i euro-bungy, dedykowane specjalnie dla lubiących adrenalinę uczestników wycieczki. Bajkowa Kraina Dinozaurów– to labirynt pełen tajemniczych przejść, zjeżdżalni i zakamarków. Miejsce to z pewnością przypadnie do gustu małym poszukiwaczom przygód. A wszystko w bajkowym prehistorycznym otoczeniu. Takiej krainy nie znajdziemy nigdzie indziej.

Program uzupełniający:
Kino Emocji Cinema 5D nie wchodzi w cenę biletu grupowego, podlega ono dodatkowej opłacie – 10 zł/os. i wcześniejszej rezerwacji.
Warszataty (cena 7zł/os*, czas trwania 45 min.) -podczas aktywnego uczestniczenia w zajęciach dzieci poznają podstawowe pojęcia i zagadnienia dotyczące życia dinozaurów i pracy paleontologa. Warsztaty kończą się wręczeniem wszystkim uczestnikom dyplomów i certyfikatów. Dzieci zabierają wykonane przez siebie prace do domu. Proponujemy trzy formy zajęć:
- Warsztaty paleontologiczne – polegające na preparowaniu z gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura oraz poznawaniu tajników pracy paleontologa.
- Warsztaty plastyczno – paleontologiczne – malowanie figurek dinozaurów i amonitów ubarwione zostaje informacjami o życiu tych wymarłych grup zwierząt.
- Płukanie złota – praktyczny kurs wypłukiwania cennego kruszcu połączony z prelekcją na temat historii tego typu działalności w Polsce i na świecie.
Lekcje muzelane (cena 7 zł/os*, czas trawania 45 min.)- Spotkania te przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Stanowią rozszerzenie i uzupełnienie wiedzy zdobywanej w szkole. Zajęcia odbywają się w Pawilonie Paleontologicznym lub w terenie z wykorzystaniem różnych środków i pomocy dydaktycznych. Poziom zajęć dostosowany jest do wieku dzieci Tematyka spotkań:

 • KRASIEJÓW I NIE TYLKO – ODKRYCIA TRIASOWYCH KRĘGOWCÓW W POLSCE
  Uczestnicy:
  – dowiedzą się jak wyglądała Opolszczyzna na początku późnego triasu,
  – poznają mieszkańców jeziora i jego okolic sprzed 225 milionów lat,
  – będą mogli przyjrzeć się pracy paleontologów w wyrobisku i obejrzeć już wypreparowane skamieniałości w Pawilonie Paleontologicznym,
  – zapoznają się z innymi odkryciami paleontologicznymi dokonanymi na terenie Polski,

  – uświadomią sobie sposób w jaki paleontolodzy rekonstruują zwierzęta na podstawie znalezionych skamieniałości.

 • POLSKO-MONGOLSKIE WYPRAWY NA GOBI
  Uczestnicy:
  – poznają tajniki wypraw paleontologicznych,
  – zrozumieją sposoby pracy paleontologów w terenie,
  – zapoznają się z odkryciami dokonanymi na Gobi przez polskich badaczy,

  – uświadomią sobie duży wkład polskich naukowców w rozwój wiedzy o dinozaurach i ssakach kredowych.

 • W POSZUKIWANIU ZAGINIONEGO CZASU
  Uczestnicy:
  – poznają pojęcie skamieniałości,
  – zapoznają się z geologiczną skalą czasu,
  – uświadomią sobie na czym polega praca paleontologa,
  – zrozumieją jak powstaje skamieniałość,
  – będą umieli wymienić nazwy organizmów najczęściej odnajdowanych w stanie kopalnym.
Posiłki:
Na tereni Parku istnieje możliwość zorganizowania ciepłego posiłku dla grupy. 

I danie (zupa) – 5 zł/os.*
II danie (filet + napój) – 15zł/os.*
II danie (pierogi + napój) – 9 zł/os.*
Zestaw I (zupa + filet) – 18 zł/os.*
Zestaw II (zupa + pierogi) – 14 zł/os.*
Ognisko/grill – 8zł/os.*

 

Orientacyjny czas trwania wycieczki:
- program podstawowy (9:00 - 15:00)

 

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

 

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych I-VI oraz klas gimnazjalnych.

 

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów*
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW
Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.

 

CENNIK:
60 zł/os. - dla grupy liczącej min 45 os.
65 zł/os. - dla grupy liczącej min 40 os.
73 zł/os. - dla grupy liczącej min 30 os.

W przypadku podania konkretnej daty wyjazdu oraz dokładnej liczebności grupy istnje możliwość negocjacji cen.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY