3
2
1
EDU - Parki Rozrywki / Wycieczki Szkolne


KRASIEJÓW / JURA PARK + PARK EWOLUCJI CZŁOWIEKA / 1-dniowa wycieczka szkolna / EDU_OPO_3

(0 głosów)
on 16/08/2016

Interaktywna podróż w czasie dzięki której przekroczymy próg prehistorii. / Podróż Tunelem Czasy, Prehistoryczne Oceanarium, spotkanie z dinozaurami, Muzeum Paleontoligiczne, emocjonująca podróż wechikułem czasu w Centrum Ewolucji Człowieka.

 

 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Centrum Ewolucji Człowieka-Przekraczając próg Parku Nauki i Ewolucji Człowieka decydujecie się na  uczestniczenie w niezwykłym zdarzeniu. Wplączemy się w zawiłe losy Świata. Staniemy się świadkami fascynujących przemian i dołączymy do wybranego grona podróżników w czasie – temponautów! Przygoda zacznie się 66 milionów lat temu, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone. Niemalże… bo przecież trwa nadal. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji  uczestnicy wyposażeni zostaną w specjalny sprzęt. Wszyscy "temponauci" będą traktowani jako goście specjalni i mogą liczyć na indywidualnego wirtualnego przewodnika. Ułatwi on poruszanie się po obiekcie i zachęci do aktywnego uczestniczenia w wydarzeniach. Staniemy się częścią scenariusza filmowego.

 

Krasiejów - Park Nauki i Rozrywki- muzeum paleontologiczne połączone z parkiem rozrywki umieszczone na ciągle aktywnym terenie wykopalisk paleontologicznych w Krasiejowie.

  • Zwiedzanie rozpoczniemy od podróży Tunelem Czasu. Jest to miejsce magiczne, gwarantujące niezapomnianą przygodę. Na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel udamy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. . Na waszych oczach narodzi się Ziemia, powstanie atmosfera czy pierwsze formy życia. Zajrzymy w głębiny paleozoicznych mórz podziwiajàc ich mieszkañców. Obejrzymy wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety.
  • Spacer z przewodnikiem ścieżką dydaktyczną., prowadzącą przez teren wyrobiska ma około 1 500 m. Czas zwiedzania z przewodnikiem wynosi od 1,5 do 2 godzin. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości.
  • Wizyta w Muzeum Paleontoligicznym- Pawiolon Paleontologiczny w Krasiejowie zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę . Ekspozycja pt.: "Świat Opolskiego Dinozaura" ma charakter " in situ"( w naturalnym położeniu). Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym.
  • Odwiedzimy Prehistoryczne Oceanarium . To zachwycające miejsce sprawi, że przeniesiemy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. To sceny, w których staniemy „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, a do tej pory mogliśmy je znaleźć jedynie w książkach.
  • Na najmłodszych czeka Plac Zabaw o powierzchni ponad 3000 m kw. Największą atrakcją dla dzieci będzie z pewnością 12 – metrowa wieża, z której można zjechać rurami znajdującymi się na trzech kondygnacjach osiągając znaczne prędkości. Innym niezwykłym miejscem zabawy będzie huśtawka o wysokości 7 metrów stylizowana na ptasie gniazdo. Na placu znajdzie się też szereg instalacji przypominających ściankę wspinaczkową czy pajęczą sieć. Dla najmłodszych przygotowane małe huśtawki, zjeżdżalnie i bujańce.
  • W trakcie zwiedznia skorzystamy również z Parku Rozrywki stworzonego specjalnie z myślą o zapewnieniu sporej dawki zabawy i emocji. W Lunaparku znajdują się karuzele, Statek Piracki, dmuchane zjeżdżalnie, automaty do gier (płatne dodatkowo), symulatory, trampoliny i euro-bungy, dedykowane specjalnie dla lubiących adrenalinę uczestników wycieczki. Bajkowa Kraina Dinozaurów– to labirynt pełen tajemniczych przejść, zjeżdżalni i zakamarków. Miejsce to z pewnością przypadnie do gustu małym poszukiwaczom przygód. A wszystko w bajkowym prehistorycznym otoczeniu. Takiej krainy nie znajdziemy nigdzie indziej.

Posiłki:
Na tereni Parku istnieje możliwość zorganizowania ciepłego posiłku dla grupy.
I danie (zupa) – 5 zł/os.*
II danie (filet + napój) – 15zł/os.*
II danie (pierogi + napój) – 9 zł/os.*
Zestaw I (zupa + filet) – 18 zł/os.*
Zestaw II (zupa + pierogi) – 14 zł/os.*
Ognisko/grill – 8zł/os.*

 

Orientacyjny czas trwania wycieczki:
- program podstawowy (9:00 - 17:00)

 

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

 

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych I-VI oraz klas gimnazjalnych.

 

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów*
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW
Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.

 

CENNIK:
80 zł/os. - dla grupy liczącej min 45 os.
85 zł/os. - dla grupy liczącej min 40 os.
95 zł/os. - dla grupy liczącej min 30 os.

W przypadku podania konkretnej daty wyjazdu oraz dokładnej liczebności grupy istnje możliwość negocjacji cen.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY