3
2
1
EDU - Zielone Szkoły


BESKID ŚLĄSKI - PO GÓRALSKU / 4-dniowa- zielona szkoła / EDU_WIS_3Z

(0 głosów)
on 17/11/2017

Przyrodnicza wycieczka w rejon Besidu Śląskiego / Zamek w Pszczynie wraz ze Stajniami Książęcymi, Lesny Park Niespodzianek z pokazem dzikich ptaków, Centrum Pasterskie, Chata Kawuloka. / Integracyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

PSZCZYNA / Muzeum Zamkowe  - Zwiedzanie z przeodnikiem ekspozycji zamkoweych z XIX oraz XX wieku.  Spacer zamkowymi ogrodami do Stajni Książęcych, gdzie zobaczymy zabytkową wozownię kryjącą karety paradne Króla Jana III Sobieskiego, stajnie oraz młyn.

 

WISŁA / Zwiedzanie z przewodnikiem  - podczas spaceru po centrum przybliżymy historię miasta, w którym początek bierze najdłuższa rzeka w Polsce. Zobaczymy m.in. Skocznię narciarską im. Adama Małysza.

 

KONIAKÓW / Centrum Pasterskie  - prelekcja pasterska na temat tradycyjnego kulturowego wypasu owiec – jego znaczenia dla zachowania dziedzictwa kulturowego i  bioróżnorodności  oraz degustacja tradycyjnych serów regionalnych. Będzie tu także możliwość nabycia prawdziwego tradycyjnego oscypka regionalnego. 

ISTEBNA / Chata Kawuloka  - zwiedzanie oryginalnej chałupy góralskiej wraz z prelakcją, gdzie gospodarze w górlaskich strojach zgłębią nam tajniki gry na instrumentach pasterskich takich jak m.in: gajdy, róg pasterski, okaryna,  piszczołki. Dowiemy się także wielu praktycznych informacji na temat używanych niegdyś przez pasterzy przyżądów oraz narzędzi pasterskich. Zwiedzanie zakończymy warsztatami z pokazem ubijania masła wraz z degustacją. W Istebnej podczas górskiego spaceru zawitamy również w Muzeum Koronki oraz Ośrodku Edukacji Ekologicznej

USTROŃ / Leśny Park Niespodzianek - niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Odbędziemy pokazdy ptaków drapieznych oraz pokazy w sowiarni. Park to edukacja i rekreacja. Jedna ze ścieżek wyposażona została w plansze edukacyjne i poglądowe z dziedziny fauny i flory, na końcu której znajduje się Centrum Przyrodniczo Leśne z eksponatami i multimedialnym wyposażeniem. Do części rekreacyjnej zaliczyć możemy aleję bajkową z ruchomymi ekspozycjami znanych nam bajek oraz rozbudowany plac zabaw.

 

Transport:
Komfortowym autokarem (klimatyzacja, dvd, toaleta).

Zakwaterowanie:
Ośrodek wypoczynkowy w Ustroniu, komfortowe pokoje 3, 4, 5 - osobowe z łazienkami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych V-VI.

Świadczenia zawarte w cenie:
- przejazd autokarem
- 3 noclegi
- wyżywienie (sniadania i obiadokolacje, suchy prowiant)
- program zwiedzania
- wstęp i zajęcia edukacyjne na Zamku w Pszczynie oraz do Stajni Książęcych
- wstęp oraz prelekcje w Centrum Pasterskim
- wstęp oraz warsztaty w Chacie Kawuloka
- wstęp do Leśnego Parku Niespodzianek
- przewodnika po Wiśle, Koniakowie i Istebnej

- wjazd koleją linową na Czantorię oraz Skocznię Małysza
- wstęp do Galerii Małysza
- kulig z ogniskiem
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY