3
2
1
EDU - Zielone Szkoły


PO OBU STRONACH WISŁY / 5-dniowa-zielona szkoła / EDU_SKL_1

(0 głosów)
on 17/11/2017

Filmowy świat Ojca Mateusza / Zamkowy Sandomierz / Lublin historia i krajobrazy / Eko podróż przez Kazimierz Dolny do wąwozu niczym z powieści Tolkiena / Muzeum Kowalstwa.

W PROGRAMIE WYCIECZKI:

DZIEŃ 1 / SANDOMIERZ
Zwiedzanie z przewodnikiem m.in.:
Wizyta w Bazylice Katedralnej Narodzenia NMP oraz w Muzeum Diecezjalnym "Dom Długosza"  - zwiedzanie ekspozycji zachowującej od utracenia pamiątki przeszłości narodowej i kościelnej. Spacer z przewodnikiem na malowniczą Starówkę Sandomierza podczas którego zobaczymy m.in: Pałac Biskupów Sandomierskich, dawną Synagogę, Bramę Opatowską, Rynek z zabytkowymi kamienicami. Odwiedzimy takżę najnowszą atrakcje Sandomierza "Świat Ojca Mateusza" - jest to doskonała okazja aby zwiedzić plebanię księdza Mateusza Żmigrodzkiego oraz kultowe wnętrza, znane z serialu Ojciec Mateusz.. Odwiedzimy wystawę przenoszącą nas do kościoła, który dotychczas znaliśmy jedynie z telewizyjnego ekranu. Zwiedzimy także pokój biskupa, plebanię, posterunek policji, a nawet celę. Niecodzienną atrakcja są  również naturalnych rozmiarów postaci woskowe aktorów.

DZIEŃ 2 /
LUBLIN
Muzeum Wsi Lubelskiej wraz z warsztatami - malowniczo położone w dolinie rzeki Czechówki, jest jednym z największych skansenów w Polsce. Prezentuje kulturową różnorodność województwa, dzięki połączeniu bogatej kolekcji architektury i eksponatów. W sposób kompleksowy gromadzi przedmioty związane z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, ale też utrwala wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki.Niewątpliwą atrakcją lubelskiego skansenu jest sektor miasteczkowy, będący modelem prowincjonalnego miasteczka z lat 30. XX wieku. Po zwiedzaniu udamy się na ciekawe warsztaty (tematyka warsztatów do wyboru na ok 30 dni przed planowaną wycieczką).
Zwiedzanie z przewodnikiem Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej - Znajdują się tu zbiory roślinne wykorzystywane do celów dydaktycznych i edukacyjnych oraz naukowo-badawczych realizowanych przez pracowników i studentów uczelni lubelskich.
Zwiedzimy takżę znajdujący się na terenie Ogrodu Botaniznego Dworek Kościuszków którego historia sięga 1720 r.
Po zwiedzaniu chwila relaksu przy ognisku integracyjnym z menu na terenie Wrzosowej Chatki.
 
DZIEŃ 3 / LUBLIN
Zwiedzanie z przewodnikiem miasta Lublin, m.in.:  Zamek Lubelski z muzeum oraz Kaplicą Świętej Trójcy, Wieża Trynitarska z panoramą miasta, Stare Miasto,  Brama Krakowska, Kościół i Klasztor Dominikanów, Brama Grodzka, Plac na Farze, Trybunał Koronny,  Archikatedra lubelska, Muzeum Archidiecezjalne Sztuki Religijnej, Ogród Saski oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski im Jana Pawła II .
Na zakończenie dnia dyskoteka z konkursami.
 
DZIEŃ 4 Kazimierz Dolny / Wojciechów
Kazimierz Dolny - innowacyjne zwiedzanie Eko-Busikami  z audio przewodnikiem w specjalnej narracji dla dzieci - wyjazd z parkingu, przejazd ul. Puławską ze spichlerzami, dalej Ściana Płaczu (kirkut) do Wąwozu Korzeniowy Dół - 20 min spaceru przepięknym, bajkowym wąwozem, któremu sławę nadały poskręcane fantastycznie korzenie drzew rosnących na skarpach. Wchodząc do wąwozu ma się wrażenie wejścia w fascynujący świat Tolkiena. Następnie przejazd na Duży Rynek ulicami Doły, Kwaskowa Góra, Lubelska.
Chwila czasu na zakup pamiątek. Następnie przejście od Kościoła p.w. św. jana Chciciela I  Bartłomieja Apostoła (Fary) na najwyższy punkt widokowy Kazimierza Dolnego - Wzgórze Trzech Krzyży.
Obiad w lokalnej karczmie, dalej przejazd do Wojciechowa.
Zwiedzanie Muzeum Kowalstwa - lekcja historii rzemiosła polskiego, m.in: opowieści z życia kowala, imitacjia starej kuźni, ekspozycjia narzędzi rolniczych oraz podków dla koni i bydła, kolekcjia replik broni średniowiecznej; ekspozycjia wyrobów kowalstwa artystycznego, ostrzenie siekiery na ręcznej szlifierce, granie marsza kowalskiego na kowadle, podkówkowy test na inteligencję, lęgęda "O podkowie szczęścia" .
Zwiedzanie Muzeum Regionalnego - jego wnętrze stylizowane jest na wzór chałupy Wojciechowskiej w pełni wyposażonej w sprzęty i narzędzia którymi posługiwali się niegdyś nasi przodkowie. Dawne dzieje Wojciechowa obrazuje ciekawie odwzorowana makieta dawnego średniowiecznego grodu, z którego do naszych czasów przetrwała wieża z fragmentem murów i suchą fosą.W Muzeum eksponowana jest również historia folkloru Ziemi Wojciechowskiej. Przy Muzeum działa Galeria Sztuki Ludowej w której można nabyć podkowę „na szczęście” i  inne wyroby miejscowych twórców oraz wybić pamiątkową monetę.
 
DZIEŃ 5 / SANDOMIERZ
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Po drodze druga część zwiedzania Sandomierza.
Bulwar im. Marszałka PiłsudskiegoMuzeum Okręgowe Zamek Królewski - zwiedzanie z przewodnikiem + warsztaty edukacyjne.
Obiad w Karczmie Zamkowej.
Przyjazd pod szkołę w godzianch wieczornych (po drodze postój w restauracji Mc`Donalds - posiłek we własnym zakresie). 


Transport:

Autokarem turystycznym lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Zakwaterowanie:
Pensjonat Relax w Lublinie - pokoje 2,3,4 os. z łazienkami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych oraz  gimnazjalnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- zakwaterowanie (x4)
- wyżywienie 3 posiłki dziennie
- lokalnych przewodników
- realizację programu
- wszystkie wstępy, warsztaty oraz atrakcje
- ognisko z kiełbaskami
- opiękę pilota na całej trasie
- dyskoteka
- ubezpieczenie NNW

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY