3
2
1
EDU - Zielone Szkoły


KRAKÓW / HISTORIA+MAGIA ROZRYWKI / 5-dniowa zielona szkoła / EDU_KRK_ZIEL_1

(0 głosów)
on 14/11/2017

Szalona zabawa w jednym z największych Parków Rozrywki w Polsce- ENERGYLANDIA / Historyczny spacer w Podziemiach Rynku Krakowa / Królewskie opowieści zamku na Wawelu / Kremówki Papieskie / Spływ Dunajcem

 

 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

 


KRAKÓW Zwiedzanie z przewodnikiem- Spacer rozpoczniemy od Sukienninc gdzie współcześnie znajdują się dwa rzędy kramów, głównie z biżuterią, pamiątkami, rękodziełem czy cepelią.  Pod zewnętrzną częścią sukiennic zachowane zostało zabytkowe i sprawne oświetlenie gazowe. Przejdziemy przez urokliwy Rynek do Kosicioła Mariackiego, gdzie dowiemy się dlaczego dwie wieże zabytku są różnej wysokości. Zatrzymamy się na moment pod Oknem Papieskim- niezwykłym miejscem związanym z Papieżem Janem Pawłem II. To własnie z tego okna Papież zawsze rozmawiał z młodzieżą w trakcie pielgrzymek do Polski. Zagościmy na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Wejdziemy do Katedry na Wawelu, która zajmuje wyjątkową pozycję w dziejach Polski i w świadomości Narodu Polskiego. Na koniec spaceru zejdziemy nad Bulwar Wiślański gdzie czeka nas spotkanie ze Smokiem Wawelskim.

Podziemia starego Rynku Nowoczesne i interaktywne muzeum historii Starego Miasta Krakowa. W archeologicznych wystawach Rynku zapisane jest 1000 lat historii tego miejsca, w którym skala i ranga odkryć prezentowane są na podziemnej wystawie. Muzeum tworzy wiele interaktywnych sal i korytarzy, których celem jest między innymi ukazanie  ścisłych związków łączących średniowieczny Kraków z innymi ośrodkami europejskimi. Jest to miejsce gdzie najnowasza technika przekazu styka się z zamierzchłą historią królestwa polskiego.

Muzeum Lotnictwa w Krakówie- Powstanie tego muzeum związane było z organizacją w 1964 roku, przez Aeroklub Krakowski, wystawy lotniczej na terenie byłego lotniska Rakowice-Czyżyny. W związku z tym do Krakowa zaczęto zwozić eksponaty lotnicze, które były już wcześniej, od zakończenia działań wojennych, gromadzone z myślą o przyszłym muzeum lotnictwa. Liczba eksponowanych statków powietrznych  obecnie przekracza już 200 sztuk.

Kilkugodzinna zabawa w największym i najnowszym w Polsce Parku Rozrywki ENERGYLANDIA, który jest wyjątkowym miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 hektarów znajduje się ponad 30 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych. Wszystkie one prezentowane są w tematycznych, stylizowanych dekoracjach i aranżacjach, zawartych w kompletnej audio-wizualnej scenografii przygotowanej specjalnie dla danego urządzenia.
Dostępne ATRAKCJE: Apocalypto, Aztec Swing, Duża karuzela bajkowa „Sissi", Formuła 1, Frutti Loop, Jeep Safari, Karuzela Bajkowa "LEO", Karuzela Latające Huśtawki, Karuzela Super Pompa, Kolejka Farma Krasnali, Kolejka Widkokowa Samolociki, Łódki Wyspa Skarbów, Mars Coaster, Monster Attack, Space Booster - Armagedon, Space Gun, Splash Battle, Spływ Kopalnią Złota, Tsunami Dropper, Viking Rollercoaster, Auto Zderzaki oraz Zjeżdżalnia Artic Fun.

WADOWICE / Papieska Kremówka  Krótki spacer historycznym szlakiem Jana Pawła II po Wadowicach. Udamy się pod słynną Wadowicką Cukernię, gdzie każdy otrzyma na drugie śniadanie- słynną, oryginalną Papieską Kremówkę. 

SPŁYW DUNAJCEM/ Sromowice-Krościenko  Magnesem od lat przyciągającym licznych turystów jest spływ Dunajcem - wygodna forma zwiedzania Pienin. Przez piękny i uroczy krajobrazowo przełom Dunajca płynie się standartowo dwie godziny, podczas których będzie okazja do odbycia ciekawej rozmowy z flisakami. Spływ rozpoczynie się na przystani w Sromowcach – Kątach (470 m npm) a docelowo dotrzemy do miescowości Krościenko – długość trasy około 23 km, czas trwania spływu – ok. 2 godz. 45 min. / ze Sromowiec Niżnych ok. 17 km, czas trwania spływu ok. 2 godziny 15 min.

Transport:
Komfortowym autokarem (klimatyzacja, dvd, toaleta).

Zakwaterowanie:
Dom Rekolekcyjno-Pielgrzymkowy w Wadowicah, komfortowe pokoje 2, 3, 4 - osobowe z łazienkami.

 

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych, gimnazjalnych i licealnych

 

Świadczenia zawarte w cenie:
- nocleg (x4)
- wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
- przejazd autokarem
- program zwiedzania
- przewodnik po Krakowie

- wstęp do Muzeum Lotnictwa + usługa przewodnika
- wstęp do Muzeum Podziemi Rynku Krakowskiego+ usługa przewodnika
- wstęp do Parku Energylandia (+ przekąska frytki i napój)
- obiad na terenie Parku Energylandia

-  koszt Spływu Dunajcem
-  kremówka papieska +napój

- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

* UWAGA! w ostatnim dniu wycieczki przewidywany jest postój na posiłek przy restauracji Mc` Donalds - zakup we własnym zakresie. Prosimy o wyposażenie dzieci w odpowiednie kieszonkowe. Istnieje możliwość zamowienia zbiorowo zestawów Happy Meal dla każdego - płatne dodatkowo 10,90 zł.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY