3
2
1
EDU - Zielone Szkoły


BIESZCZADY / PAKIET PRZYGODA / 5-dniowa zielona szkoła / EDU_BIE_5

(0 głosów)
on 30/08/2016

5-cio dniowa przygoda w Bieszczadach. / Spływ pontonowy, Zamk Kmitów, gra terenowa, Bumper Ball, bitwa kolorów, Bieszczadzki Park Narodowy./ I wiele innych atrakcji...

W PROGRAMIE WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
W Bieszczady przyjedziemy komfortowym autokarem. Pierwszym przystankiem będzie Rymanów. Tam spotkamy się z przewodnikiem w hucie szkła artystycznego Sabina. Poznamy mistrzów szklanego rzemiosła, śmiałkowie spróbują sztuki dmuchania szkła. Z Rymanowa pojedziemy dalej w kierunku Sanoka, którego my nazywamy Skarbcem Bieszczadów. Przespacerujemy się na wzgórze zamkowe, do figury Dobrego Wojaka Szwejka, starówkę i górę parkową. Z Sanoka wyruszymy do Zagórza, by tam poznać tajemnice ruin klasztoru na wzgórzu Marymont. Z wieży widokowej zobaczymy dolinę rzeki Osławy. Po zakwaterowaniu w obiekcie noclegowym obiadokolacja i nocleg. 
DZIEŃ 2
Po śniadaniu dołączy do nas przewodnik, który zaprowadzi nas na miejsce spływu pontonowego. Tam instruktorzy dopilnują naszego bezpieczeństwa, dobierzemy niezbędny sprzęt asekuracyjny i w 5-cio osobowych pontonach popłyniemy rzeką San. Nasze ZIELONE PONTONY to nowoczesne i wytrzymałe konstrukcje, które są niezatapialne i niewywracalne! Sprzęt oraz doświadczenie kadry sprawi, że będzie to czysta zabawa i przyjemność! Na brzegu podczas spływu rozpalimy ognisko oraz usmażymy kiełbaski. Wracając zwiedzimy ruiny zamku Kmitów na wzgórzu Sobień oraz pomnik przyrody Leski Kamień. Po powrocie chwila na odpoczynek i zajęcia sportowe na terenie ośrodka. Po obiadokolacji spotkanie z instruktorem survivalu. Nauczymy się technik przetrwania, filtrowania wody i pierwszej pomocy. Czekać będzie nas NOC PRZETRWANIA.

DZIEŃ 3
Rano spotkamy się na śniadaniu. Dołączą do nas nasi instruktorzy. Sprawdzimy Waszą spostrzegawczość, umiejętność orientacji w terenie, spryt i szybkość podczas GRY TERENOWEJ. Każda z drużyn otrzyma odpowiednie wyposażenie: wykrywacz metalu, turystyczny GPS, zaszyfrowaną mapę i saperkę. Po drodze znajdziecie jeszcze mp3, kompas, latarki UV oraz inne przedmioty. Trasa liczy sobie 7 km, podczas których musicie zdobyć także ważne informacje o historii regionu. Zwieńczeniem drogi będzie odnalezienie skrzynki zamkniętej na  kłódkę z szyfrem. Jeśli ją otworzycie pamiątki ze skrzyneczki są Wasze. Po grze chwilkę odpoczniemy, by rozegrać najbardziej szalony mecz… w kulach Bumper BALL. Zagramy w piłkę nożną, ale możliwe są jeszcze inne scenariusze. Po obiadokolacji odpoczynek i nocleg.

DZIEŃ 4
Po śniadaniu dołączy do nas przewodnik górski. Wspólnie autokarem przejedziemy trasą tzw. Wielkiej Obwodnicy do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Poznamy z ust przewodnika wszystkie tajemnice dzikiej przyrody Karpat oraz trudną historię Bieszczadów i ich osadniczej pustki. Gdy dotrzemy do Bieszczadzkiego Parku Narodowego na własne oczy zobaczymy Połoniny – czyli łąki górskie – najcenniejszą część naszych gór. Z przewodnikiem odbędziemy spacer na jednej z najpiękniejszych tras Wołosate – Rozsypaniec – Halicz – Tarnica – Wołosate. Poznamy zasady bezpiecznego trekkingu i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Gdy zmęczeni, ale szczęśliwi przyjedziemy do ośrodka czekać będzie na nas pożywna obiadokolacja. Na koniec dnia wspaniała zabawa – Bitwa KOLORÓW – niezapomniana walka na kolorowe proszki. Zdjęcia z tej zabawy długo będą gościć na Waszym FACEBOOKu!
DZIEŃ 5
Już ostatni dzień wycieczki. Po śniadaniu wykwaterowanie z ośrodka i spotkanie z przewodnikiem. Wspólnie pojedziemy do krain bieszczadzkich jezior. Czeka nas spacer do górskiego rezerwatu Koziniec, na końcu którego znajduje się kamieniołom w Bóbrce. Piękne miejsce widokowe, z którego widać dwa jeziora i Bieszczady Wysokie. Następnie pojedziemy do Soliny na najwyższą w Polsce zaporę wodną.  Przewodnik zdradzi sekrety jej budowy i opowie o procesie zamiany wody z gór w prąd. W trakcie czasu wolnego będzie można kupić pamiątki na tzw. Bieszczadzkich Krupówkach. Naszym ostatnim przystankiem będzie Polańczyk. Zwiedzimy najbardziej znane uzdrowisko w tym regionie i zobaczymy piękny widok na meandry Zalewu Solińskiego ze wzgórza Kiczerka.  Na koniec obiad w restauracji i droga powrotna do domów.

 
Transport:
Autokarem turystycznym lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych IV-VI oraz  klas gimnazjalnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
-opiękę pilota na trasie
- zakwaterowanie w obiekcie noclegowym (x4)
- wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja x 4), obiad ostatniego dnia (x1)
- opiekę instruktorów i przewodnika każdego dnia,
- realizację programu z wszystkimi biletami wstępów, spływ pontonowy,
- opieka instruktorów, opieka ratownika,
- atrakcje: gra terenowa, bitwa na kolorowe proszki, zajęcia survivalu, turniej w kulach Bumper Ball,
- ubezpieczenie NNW + aktywności sportowe,
- ognisko / dyskoteka – zamiennie

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY