3
2
1
TURYSTYKA PRZYJAZDOWA


Byczyna - z wizytą w Rycerskim Grodzie

(1 głos)

Zwiedzając Opolszczyznę nie można nie zawitać do Byczyny i zabawić na tutejszym Grodzie Rycerskim. 

Miasto zachowało wiele ze swego pierwotnego wyglądu, dlatego też jest określane jako jedno z najciekawszych miast Opolszczyzny. Słynie z bogatej historii i licznych pomników kultury. W trakcie 2 godzinnego spaceru po mieście proponujemy zwiedzenie najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych Byczyny, w szczególności:

  • ponad 900 metrów murów miejskich z XV/XVI w.; 
  • wieżę Bramy Zachodniej; wieżę Bramy Wschodniej;
  • Rynek z ratuszem;
  • Kościół św. Mikołaja;
  • fosę miejską (od wielu lat w fosie hodowane są pstrągi).

Trasa zwiedzania może ulec zmianie, według indywidualnych życzeń klienta.

Po zwiedzeniu miasta trzeba koniecznie zawitać do Rycerskiego Grodu we wsi Biskupice. Turyści tam przyjeżdżający mogą liczyć na niebanalną rozrywkę i ucieczkę od codziennej rzeczywistości. Wśród dostępnych rozrywek znajdują się lekcje fechtunku na różnego rodzaju broń białą, nauka jazdy konnej, nauka pisania gęsim piórem, warsztaty tkactwa, tańca dawnego, mincerskie, ceramiczne. Ci, którzy na rzucanie toporem czy strzelanie z łuku nie mają ochoty mogą zrobić zakupy na jarmarku średniowiecznym i pooglądać wystawy o tematyce historycznej. Znajdą coś dla siebie także wielbiciele dawnych rzemiosł: garncarstwa, płatnerstwa – wyrób broni białej, kowalstwa, krawiectwa historycznych strojów. Wszystko po to, aby odwiedzający to miejsce turysta mógł, podążając śladami historii, wypocząć i miło spędzić czas.

*Cena: od 159 zł/osobę

Cena zawiera: transport z/do Opola, 2 godzinne zwiedzanie Byczyny z przewodnikiem, 3-4 godzinne korzystanie ze wszystkich atrakcji grodu w Biskupicach, ubezpieczenie NNW.

 


* Podana cena obowiązuje przy minimum 4 pełnopłatnych uczestnikach. Dla grup powyżej 10 osób indywidualna kalkulacja.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.