3
2
1
TURYSTYKA PRZYJAZDOWA


Kajakami po Opolskiej Amazonce

(1 głos)

Proponujemy Państwu możliwość odkrycia wspaniałych walorów Opolszczyzny z perspektywy Małej Panwi, zwanej opolską Amazonką. 

Mała Panew charakteryzuje się różnorodnością otoczenia i jest rzeką meandrującą, czyli wije się przez pola i lasy województw śląskiego i opolskiego.

Kajaki to doskonały relaks i odpoczynek dla osób preferujących aktywne formy spędzania wolnego czasu. Lekki wysiłek przy wiosłowaniu i pokonane kilometry są źródłem frajdy dla wprawionych kajakowiczów jak i dla tych którzy trzymają wiosło po raz pierwszy w życiu.

 

PROPONOWANE TRASY

Trasa Junior: Zawadzkie Świerkle - Zawadzkie Tropicana czas spływu ok. 1 godz (4 km)

Najłatwiejsza z proponowanych tras, w sam raz dla początkujących i rodzin z małymi dziećmi oraz wszystkich tych, którzy chcą krótkiej przygody kajakowej oraz dłuższego relaxu na hawajskiej przystani Tropicana.

Trasa 1: Tropicana Zawadzkie – Amazonka Kolonowskie czas spływu ok. 3 godz (12 km)

Trasa ta już od wielu lat cieszy się dużą popularnością, głównie ze względu na ładne widoki. Na tym etapie rzeka Mała Panew przepływa całkowicie przez malowniczy las i wije się jak dzika Amazonka. Naturalne przeszkody na trasie szlaku w postaci przewróconych drzew, które są dziełem zamieszkałych na rzece bobrów dla jednych są utrudnieniami , dla innych zaś stanowią dodatkowe atrakcje w czasie spływu. Po drodze jeden próg wodny, ale ze względu na wybudowaną, specjalną rynnę nie trzeba przenosić kajaka.

Trasa 2: Amazonka – Staniszcze Małe czas spływu ok. 1,5 do 2 godziny (6 km)

Mała Panew na tym etapie częściowo przepływa przez malowniczy las oraz pola i nizinne łąki. Trasa łatwa i bardzo przyjemna, szczególnie polecana dla rodzin z małymi dziećmi i seniorów. Po spływie możliwość zorganiowania pikniku przy przystani Amazonka lub w Staniszczach Małych.

 

Trasa 3: Amazonka - Krasiejów Park Dinozaurów czas spływu ok. 2,5 do 3 godziny (10 km)

Trasa wiedzie przez malowniczy las oraz pola i nizinne łąki prowadzące do Dino Parku w Krasiejowie. Łatwy i przyjemny szlak z jednym progiem wodnym w Staniszczach Małych gdzie zbudowane są pomosty do wsiadania i wysiadania z kajaka. Trasa polecana dla początkujących. Po spływie istnieje możliwość zorganizowania ogniska na przystani w Krasiejowie. 

 

Trasa Dębowa: Żędowice - Tropicana czas spływu ok. 2 do 2,5 godziny (8 km)

W powszechnej opini  trasa bardzo ładna widokowo i optymalna pod względem długości - warto pamiętać o aparacie fotograficznym. Po drodze jedna przenioska kajaka na jazie wodnym na Świerklach - wszyscy uczestnicy mogą liczyć na pomoc. Spływa kończy się na przystani Tropicana z pełnym zapleczem gastronomicznym.

*Cena: od 89 zł/osobę
Cena zawiera: transport z/do Opola, ubezpieczenie NNW, wypożyczenie kajaku, opieka przedstawiciela biura.

* Podana cena obowiązuje przy minimum 4 pełnopłatnych uczestnikach. Dla grup powyżej 10 osób indywidualna kalkulacja.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.