3
2
1
BILETY


GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE / 4-dniowa zielona szkoła / EDU_GSW_1

(0 głosów)
on 14/07/2017

Haistoryczno-przyrodnicza podróż w czasie w rejon uznawany za kolebkę polskiej literatury. / Kielce, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, Chęciny, Jaskinia Raj, Świętokrzyski Park Narodowy, Święty Krzyż, Muzeum Przyrodnicze, Średniowieczna Osada, Dąb Bartek, Centrum Nauki Leonardo Da Vinci .

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Zwiedzanie Jaskini Raj - jednej z najpiękniejszych jaskiń w Polsce - 140 m korytarzy z kolorowymi stalaktytami i stalagmitami, układającymi się w fantazyjne kształty.

Wizyta w Świętokrzyskim Parku Narodowym wraz z zajęciami edukacyjnymi – przejście jedną z pięciu pieszych ścieżek edukacyjnych, tworzących żywe muzeum przyrodnicze. Podczas ciekawej leckji przydory w terenie zdobędziemy także najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę (612 m n.p.m.) gdzie znajduje się punkt widokowy oraz wyjątkowe Muzeum Przyrodnicze po którem w ciekawy sposób oprowadza głos Krystyny Czubówny. Prezentowana tam wystawa jest  spektaklem światła, dźwięku i odgłosów przyrody w oparciu o multimedialne urządzenia, dioramy, zdjęcia, modele.  Na koniec odwiedzimy Bazylikę na Świętym Krzyżu.

Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej – Miejsce, które niczym wehikuł czasu przeniesie nas w odległą przeszłość.  Znajdują się tam chatki z XII/XIV w. które w interaktywny sposób ukazujących życie Słowian i ich pracę. Na każdym stanowisku można zapoznać się z innym rzemiosłem i wcielić się w rolę słowiańskiego rzemieślnika tj. garncarza, tkacza, kowala czy rymarza. Można także wziąsć udział w zajęciach aktywnych takich jak np.: strzelanie z łuku - pod okiem łucznika, wieloosobowe narty, przeciąganie liny, bieg na 3 nogi, itp.

Warsztaty w Osadzie Średniowiecznej - ciekawe warsztaty interaktywne z garncarstwa, wikliniarstwa czy tkactwa, osadowe gry terenowe i warsztaty „Wyczaruj coś z niczego”.

Zwiedzanie Kielc z przewodnikiem - m.in. aleja gwiazd, park miejski, źródełko miłości, plac artystów, kielecki deptak czyli ul. Henryka Sienkiewicza - główna w mieście, przejście na plac katedralny, wysłuchanie legendy o katedralnych zegarach. Wizyta w Rezerwacje Geneologicznym Kadzielnia z urokliwymi widokami na panoramę miasta i okolicę, na jego terenie znajduje się ponad 20 jaskiń,

Kielce - Muzeum Narodowe „Pałac Biskupów Krakowskich” – gdzie między innymi można podziwiać XVII i XVIII-wieczne wnętrza oraz Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego -

Kielce - Muzeum Lat Szkolnych oraz Pałac Henryka Sienkiewicza, gdzie odbędziemy zabawę edukacyjną, która opierając się na logicznych i pełnych humoru zagadkach pozwoli nam odkryć niesłychane sekrety z życia tego wybitnego pisarza.

Kadzielnia - odwiedzimy rezerwat geologiczny z najpięniejszym w polsce w Polsce amfiteatrem wykutym w skale. Przejdziemy także podziemną trasą turystyczną

Pamiątkowe zdjęcie w Bartkowie pod sławnym Dębem Bartkiem.

Chęciny - Zamek Królewski - Niezwykła fortyfikacja wznosząca się na wzgórzy, z którego rozpościera się niezapomniany panoramiczny widok na całe Świętokrzyskie. Podczas zwiedzania: wejdziemy na basztę, która może stanowić najstarszy element zabudowania zamku, zejdzemy do lochów oraz skarbca, zwiedzimy wystawy zamkowe, staniemy się na chwilę prawdziwymi rycerzami i damami dworu (możłiwość przebrania się w stroje z dawnej epoki), odbędziemy nauki tańców dworskich, weźmiemy udział w pokazie strzelania z broni historycznych.

Centrum Nauki Leonardo da Vinci - interaktywny park naukowo-reozrywkowy. Obiekt popularyzuje nowoczesną naukę przez zabawę. Na  wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych. Patronem wystawy jest Leonardo da Vinci – twórca najpopularniejszego rysunku na świecie. Zwiedzający mogą  zatem poznać postać włoskiego mistrza oraz ideę idealnych proporcji ludzkiego ciała przy stanowisku poświęconemu „Człowiekowi Witruwiańskiemu”. Każdy ma możliwość stworzenia własnej, zindywidualizowanej postaci witruwiańskiej odpowiadającej jego sylwetce. Młodzież i dzieci mogą przeprowadzać eksperymenty naukowe poznając tajemnice przyrody. Z kolei nauczyciele mają możliwość wykorzystać nowoczesne i innowacyjne metody kształcenia dla najmłodszych zdecydowanie różniące się od tych w szkole.

Program uzupełniający:
Na życzenie grupy, istnieje możliwość wzbogacenia programu o zwiedzanie:

Centrum Neandertalczyka - to wyjątkowe miejsce, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki. Cztery sale tematyczne przybliżą dzieje i losy człowieka neandertalskiego odpowiadając na pytania: skąd pochodzimy, jak żył i polował Neandertalczyk,  i czy wyginął. Dzięki udostępnionym przez Instytut Maxa Palncka z Niemiec najnowszym wynikom badań DNA, dowiemy się, czy i w jakim stopniu jesteśmy spokrewnieni z człowiekiem neandertalskim - płatne dodatkowo 10 zł/os.*


Transport:

Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- 3 noclegi
- 3 x śniadania
- 3 x obiadokolacje
- 3 x obiad
- program zwiedzania
- wszystkie wstępy oraz warsztaty
- opieka pilota
- lokalnych licencjonowanych przewodników
- ubezpieczenie NNW
Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

Zakwaterowanie:
Podczas realizacji wycieczek w rejon Gór Świętokrzyskich przeważnie korzystamy z zakwaterowania w poniższych ośrodkach. Uwaga! w przypadku braku miejsc w tych obiektach zastrzegamy sobie prawo zmiany miejsca zakwaterowania z zachowaniem standardów poniższych obiektów.
Ośrodek wypoczynkowy w Hucie Szklanej - położony w samym sercu najstarszych w Europie Gór Świętokrzyskich, przy samym wejści do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na terenie ośrodka: restauracja, sala dydaktyczna, kiosk z dziełami twórców ludowych, bilard, tenis stołowy, plac zabaw, zagroda biesiadna z ogniskiem, teren sportowo-rekreacyjny, słowiański zaganjik, niewielki park rozrywki Babo Jagowo. Wszystkie pokoje 2,3,4,5 osobowe, komfortowo wyposażone z łazienkami oraz TV. Ośrodek odznacza się bardzo dobrą domową kuchnią (posilki są smaczne, świerze i urozmaicone).
Osrodek-Turystyczno-Wypoczynkowy-Jodlowy-Dwor-Bieliny-1132300 nowy3
Gościniec w Chęcinach - nowy obiekt hotelowy, komfortowy i elegancki. Położony w bezpośrednim sąsiedctwie Centrum Nauki Leonadro da Vinci. Na terenie gościńca: palenisko oraz grill, świetlica, piłkarzyki, tenis stołowy, restauracja, zielone tereny zewnętrzne. Pokoje 2,3 osobowe, eleganckie z łazienkami, TV i wifi. Obiekt o wysokim standardzie w dogodnej lokalizacji i z dostępem do wielu okolicznych atrakcji.
galeria 1280 28 987

KASA BILETOWA W OPOLU

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.