3
2
1
BILETY


WARSZAWA + ŁÓDŹ / 3-dniowa wycieczka szkolna / EDU_WAW_1

(1 głos)
on 02/02/2017

Warsztaty filmowe w Muzeum Animacji Filmowej SeMaFor /  Niebo Kopernika - seans 3D planetarium w Centrum Nauki Kopernik / Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, Sejm RP, Belweder, Łazienki Królewskie.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:
Se-Ma-For / Warsztaty Filmowe  - Zwiedzanie Muzeum Animacji Filmowej SE-MA-FOR - wystawy i ekspozycje stałe, m.in. scenografia, plan zdjęciowy, różne rodzaje animacji filmowych, montaż, udźwiękowienie. Seans filmowy w Kinie Muzeum Animacji SE-MA-FOR.
Warsztaty filmowe „Lalkowy film animowany” -  Na planie filmowym animator „ożywia”, animuje lalkę, wyposażoną w przegubową konstrukcję animacyjną, umożliwiającą stabilny ruch. Uczestnicy zamienią się na moment w profesjonalną ekipę filmową! Na początku stworzą koncepcję animacji – fabułę, projekty postaci oraz projekty scenografii. Przy pomocy papierów, plasteliny, styropianu i tkanin wspólnie stworzymy postaci oraz przestrzenną scenografię do wymyślonego wcześniej filmu. Postacie zostaną wprawione w ruch na wykonanym planie filmowym metodą animacji poklatkowej.

Manufaktura - dawne Imperium Izraela Poznańskiego
Zwiedzimy Maufakturę, gdzie będzie chwila czasu na skorzystanie z atrakcji jednego z największych w Polsce Centrum Handlowo-Rozrywkowych (m.in..kręgielnia, Arena Laser Games, ścianka wspinaczkowa, Experymentarum, Jazda Park - atrakcje płatne indywidualnie dla chętnych).  

Sejm RP - zwiedzanie z przewodnikiem budynku Sejmu wraz z wizytą na galerii Sali Posiedzeń Sejmu (w dniach w których nie odbywają się obrady), holu głównego (makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi), Sali Kolumnowej, Korytarza Marszałkowskiego.

Muzeum Narodowe Łazienek Królewskich - przejedziemy dzielnicą ambasad pod Belweder - dom prezydenta RP oraz udamy się na spacer po Parku Łazienkowskim, gdzie zobaczymy m.in.. Pałac na Wyspie (zwiedzanie z przewodnikiem), Starą Pomarańczarnię, Pałac Myśliwiecki, Pomnik F. Chopina, Amfiteatr na Wyspie.

Biblioteka Uniwersytety Warszawskiego - wizyta w ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, skąd rozpościera się piękny panoramiczny widok na dolinę Wisły, Stadion Narodowy oraz warszawskie drapacze chmur. 

Planetarium Niebo Kopernika - seans w Planetarium mieszczącym się w Centrum Nauki Kopernik podczas którego dzięki technologii 3D – poczujemy się jak prawdziwi poszukiwacze życia pozaziemskiego zanurzeni w kosmicznej rzeczywistości.

Spacerem przez stolicę - zwiedzanie centrum Warszawy (spacer z pilotem): pomnik Mikołaja Kopernika, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski (z zewnątrz - na życzenie grupy zwiedzanie Zamku Królewskiego z audioprzewodnikiem - płatne dodatkowo 6 zł/uczniowie do 16 lat, 20 zł/osoby powyżej 16 lat), Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza. Przejście spacerem pod Pałac Kultury i Nauki - dla chętnych wyjazd windą na XXX piętro na taras widokowy - płatne dodatkowo 10 zł/os. dla pozostałych czas wolny na zakupy w Złotych Tarasach.

Program uzupełniający:
Idealnym uzupełnieniem programu będzie wizyta w jednym z poniższych obiektów edukacyjno-rozrywkowych:
Centrum Nauki Kopernik - kilkugodzinna zabawa z eksperymentami w nowoczesnym kompleksie edukacyjno-rozrywkowym. Tu podczas ciekawych doświadczeń oraz korzystając z unikatowych instalacji zgłębimy wiedzę o udziale nauki w życiu codziennym. Obejrzymy także: spektakl w Teatrze Robotycznym, pokaz w Teatrze Wysokich Napięć, pokazy na scenie CNK w Agorze oraz aktualną wystawę czasową. - płatne dodatkowo 15 zł / Uwaga! Nie rezerwujemy wejść do CNK. Bilety do CNK nauczyciel musi zkupić dla uczniów we własnym zakresie!

Muzeum Powstania Warszawskiego 1944 - jest to wyjątkowe miejsce, gdzie opowiadania o przeszłości, są czytelne, wierne i wiarygodne, a zarazem trafiają do współczesnego, młodego odbiorcy. Jest to muzeum nowoczesne, łączące historię z innowacjami. Wiernie odtwarzające atmosferę powstańczej Warszawy. Pokazuje nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności powstańczej i cywilnej. Zgromadzone tam eksponaty szokują, zadziwiają a przede wszystkim fascynują odwiedzających. - płatne dodatkowo 10 zł*

Muzeum Wojska Polskiego - w którego zbiorach znajduje się ponad 250 tys. eksponatów wojskowo-historycznych takich jak broń palna, borń sieczna, umundorowania, sprzęt wojskowy - od czołgów, samolotów, wyrzutni rakiet po oporządzenie żołnierskie, mapy czy księgozbiory. Muzeum to w sposób ciekawy, interaktywny i nowoczesny pozwala zbliżyć się młodzieży do historii Wojska Polskiego od najdawniejszych czasów po współczesność. - płatne dodatkwow 4 zł/os. *

Dom zagadek / Escape Room - gra w której czestnicy zostają zamknięci na 60 minut w tematycznie przygotowanych pokojach zagadek z których muszą się wydostać. Aby tak się stało, należy rozwiązać przygotowane przez organizatorów łamigłówki.  Twórcy takich pokojów zagadek dbają  o to, aby wyjście nie było takie oczywiste i łatwe. Tylko od uczestników gry zależy, czy  przejdą wszystkie zagadki umysłowe bądź zręcznościowe. Aby tak się stało, przydatne jest: analityczne myślenie, kojarzenie faktów, kreatywność, spostrzegawczość, zręczność. Dom Zagadek to miejsce, które każdemu dostarczy wyjątkowych emocji, a wydostanie się z pokoju będzie niesamowitą frajdą. Miłośnicy łamigłówek, gier i programów typu Fort Boyard, stworzyli naszpikowane elektroniką i efektami specjalnymi innowacyjne rozwiązania i zagadki, które zadowolą najbardziej wymagających graczy. - płatne dodatkowo - 20 zł/os.*

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas gimnazjalnych oraz licealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- 1 nocleg w Łodzi
- 1 nocleg w Warszawie
- 2 śniadania
- 2 obiadokolacje
- 2 obiady
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów*
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW
Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

 

KASA BILETOWA W OPOLU

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.