WARSZAWA + ŁÓDŹ / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_WAW_1

Wyjątkowe warsztaty filmowe w Muzeum Animacji Filmowej SeMaFor / Manufaktura - czyli dawne Imperium Izraela Poznanskiego / Niebo Kopernika - seans 3D w najnowocześniejszym w Polsce planetarium w Centrum Nauki Kopernik / Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, Sejm RP, Belweder, Łazienki Królewskie ... oraz wiele innych atrakcji. 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:
Se-Ma-For / Warsztaty Filmowe  - Zwiedzanie Muzeum Animacji Filmowej SE-MA-FOR - wystawy i ekspozycje stałe, m.in. scenografia, plan zdjęciowy, różne rodzaje animacji filmowych, montaż, udźwiękowienie. Seans filmowy w Kinie Muzeum Animacji SE-MA-FOR.
Warsztaty filmowe „Lalkowy film animowany” -  Na planie filmowym animator „ożywia”, animuje lalkę, wyposażoną w przegubową konstrukcję animacyjną, umożliwiającą stabilny ruch. Uczestnicy zamienią się na moment w profesjonalną ekipę filmową! Na początku stworzą koncepcję animacji – fabułę, projekty postaci oraz projekty scenografii. Przy pomocy papierów, plasteliny, styropianu i tkanin wspólnie stworzymy postaci oraz przestrzenną scenografię do wymyślonego wcześniej filmu. Postacie zostaną wprawione w ruch na wykonanym planie filmowym metodą animacji poklatkowej.

Manufaktura - dawne Imperium Izraela Poznańskiego
Zwiedzimy Maufakturę, gdzie będzie chwila czasu na skorzystanie z atrakcji jednego z największych w Polsce Centrum Handlowo-Rozrywkowych (m.in..kręgielnia, Arena Laser Games, ścianka wspinaczkowa, Experymentarum, Jazda Park - atrakcje płatne indywidualnie dla chętnych).  

Sejm RP - zwiedzanie z przewodnikiem budynku Sejmu wraz z wizytą na galerii Sali Posiedzeń Sejmu (w dniach w których nie odbywają się obrady), holu głównego (makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi), Sali Kolumnowej, Korytarza Marszałkowskiego.

Muzeum Narodowe Łazienek Królewskich - przejedziemy dzielnicą ambasad pod Belweder - dom prezydenta RP oraz udamy się na spacer po Parku Łazienkowskim, gdzie zobaczymy m.in.. Pałac na Wyspie (zwiedzanie z przewodnikiem), Starą Pomarańczarnię, Pałac Myśliwiecki, Pomnik F. Chopina, Amfiteatr na Wyspie.

Biblioteka Uniwersytety Warszawskiego - wizyta w ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, skąd rozpościera się piękny panoramiczny widok na dolinę Wisły, Stadion Narodowy oraz warszawskie drapacze chmur. 

Planetarium Niebo Kopernika - seans w Planetarium mieszczącym się w Centrum Nauki Kopernik podczas którego dzięki technologii 3D – poczujemy się jak prawdziwi poszukiwacze życia pozaziemskiego zanurzeni w kosmicznej rzeczywistości.

Spacerem przez stolicę - zwiedzanie centrum Warszawy (spacer z pilotem): pomnik Mikołaja Kopernika, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski (z zewnątrz - na życzenie grupy zwiedzanie Zamku Królewskiego z audioprzewodnikiem - płatne dodatkowo 6 zł/uczniowie do 16 lat, 20 zł/osoby powyżej 16 lat), Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza. Przejście spacerem pod Pałac Kultury i Nauki - dla chętnych wyjazd windą na XXX piętro na taras widokowy - płatne dodatkowo 10 zł/os. dla pozostałych czas wolny na zakupy w Złotych Tarasach.

Program uzupełniający:
Idealnym uzupełnieniem programu będzie wizyta w jednym z poniższych obiektów edukacyjno-rozrywkowych:
Centrum Nauki Kopernik - kilkugodzinna zabawa z eksperymentami w nowoczesnym kompleksie edukacyjno-rozrywkowym. Tu podczas ciekawych doświadczeń oraz korzystając z unikatowych instalacji zgłębimy wiedzę o udziale nauki w życiu codziennym. Obejrzymy także: spektakl w Teatrze Robotycznym, pokaz w Teatrze Wysokich Napięć, pokazy na scenie CNK w Agorze oraz aktualną wystawę czasową. - płatne dodatkowo 15 zł / Uwaga! Nie rezerwujemy wejść do CNK. Bilety do CNK nauczyciel musi zkupić dla uczniów we własnym zakresie!

Muzeum Powstania Warszawskiego 1944 - jest to wyjątkowe miejsce, gdzie opowiadania o przeszłości, są czytelne, wierne i wiarygodne, a zarazem trafiają do współczesnego, młodego odbiorcy. Jest to muzeum nowoczesne, łączące historię z innowacjami. Wiernie odtwarzające atmosferę powstańczej Warszawy. Pokazuje nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności powstańczej i cywilnej. Zgromadzone tam eksponaty szokują, zadziwiają a przede wszystkim fascynują odwiedzających. - płatne dodatkowo 10 zł*

Muzeum Wojska Polskiego - w którego zbiorach znajduje się ponad 250 tys. eksponatów wojskowo-historycznych takich jak broń palna, borń sieczna, umundorowania, sprzęt wojskowy - od czołgów, samolotów, wyrzutni rakiet po oporządzenie żołnierskie, mapy czy księgozbiory. Muzeum to w sposób ciekawy, interaktywny i nowoczesny pozwala zbliżyć się młodzieży do historii Wojska Polskiego od najdawniejszych czasów po współczesność. - płatne dodatkwow 4 zł/os. *

Dom zagadek / Escape Room - gra w której czestnicy zostają zamknięci na 60 minut w tematycznie przygotowanych pokojach zagadek z których muszą się wydostać. Aby tak się stało, należy rozwiązać przygotowane przez organizatorów łamigłówki.  Twórcy takich pokojów zagadek dbają  o to, aby wyjście nie było takie oczywiste i łatwe. Tylko od uczestników gry zależy, czy  przejdą wszystkie zagadki umysłowe bądź zręcznościowe. Aby tak się stało, przydatne jest: analityczne myślenie, kojarzenie faktów, kreatywność, spostrzegawczość, zręczność. Dom Zagadek to miejsce, które każdemu dostarczy wyjątkowych emocji, a wydostanie się z pokoju będzie niesamowitą frajdą. Miłośnicy łamigłówek, gier i programów typu Fort Boyard, stworzyli naszpikowane elektroniką i efektami specjalnymi innowacyjne rozwiązania i zagadki, które zadowolą najbardziej wymagających graczy. - płatne dodatkowo - 20 zł/os.*

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas gimnazjalnych oraz licealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- 1 nocleg w Łodzi
- 1 nocleg w Warszawie
- 2 śniadania
- 2 obiadokolacje
- 2 obiady
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów*
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW
Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

MAZURY / EDU - AKCJA - INTEGRACJA / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_KUL_5

Pakiet aż 9 ZAJĘĆ integracyjno-edukacyjnych to pobyt pełen przeżyć dla Ciebie i Twojej klasy. Wspólny udział w ciekawych zajęciach zbliży Was do siebie i wzbogaci klasowe życie o nowe doświadczenia oraz wiedzę. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez przeszkolonych Instruktorów i Animatorów, którzy zagwarantują świetną i bezpieczną zabawę Tobie i Twojej klasie!

W PROGRAMIE WYCIECZKI:

TRENING UMYSŁU

 • nauczysz się jak czytać szybciej i więcej zapamiętywać. Podczas zajęć praktycznych wykorzystasz nabyte umiejętności w różnych zabawach i sprawdzisz kondycję swojego umysłu.
  Czas trwania: 1,5h.

KAŻDY INNY, WSZYSCY RÓWNI

 • poznasz granice swojej tolerancji, nauczysz się akceptować odmienności i przekonasz się, że nie warto oceniać innych „po okładce”.
  Czas trwania: 1,5h.

LICZ, ZGADUJ, ROZWIĄZUJ-ZAGADKI LOGICZNE DLA MALUCHÓW I MŁODZIEŻY

 • sprawdź swoją koncentrację i umiejętność szybkiego rozwiązywania logicznych łamigłówek. Przekonaj się jakie pułapki może na Ciebie zastawić Twój własny umysł. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnie przeszkoloną kadrę animatorów. 
  Czas trwania: 1,5h.

ZAJĘCIA ŁĄCZNOŚCIOWE

 • powrócisz do czasów kiedy o telefonie jeszcze nawet nie słyszano. Poznasz alfabet Morse’a i sprawdzisz się jako łącznościowiec.
  Czas trwania: 1,5h.

NOCNA GRA TERENOWA „LATARNIK”

 • wykażecie się sprytem i odwagą wspólnie podejmując drogę wykonania zadania. Znajdziecie bezpieczną droge do starodawnej latarni morskiej.
  Czas trwania: 1,5h.

JESTEM COOLTURALNY – CZYLI SAVOIR VIVRE NA CO DZIEŃ

 • warsztaty savoire vivre. Wspólnie opracujecie zasady dobrego zachowania, które urozmaicą Wasze codzienne relacje.
  Czas trwania: 1,5h.

RANNY LOTNIK

 • edukacyjna gra terenowa, w czasie której wspólnymi siłami udzielicie pierwszej pomocy zaginionemu lotnikowi. Pokonując napotkane wyzwania nauczycie się współpracować i pomagać sobie nawzajem. 
  Czas trwania: 1,5h.

KARAOKE

 • wspólne śpiewanie to doskonały pomysł na przełamanie barier klasowych. Wokalna imprezka razem ze znajomymi pozwoli Wam poznać się od wokalnej strony.
  Czas trwania: 1,5h.

GRAFFITI

 • za pomocą techniki ulicznej sztuki stworzycie wspólnie klasowe logo. Świetna zabawa połączona z artystycznym wyzwaniem, w czasie której dowiecie się jeszcze więcej o sobie.
  Czas trwania: 1,5h.

Transport:
Autokarem turystycznym lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Zakwaterowanie:
OW KULKA  jest unikalnym w skali kraju, pięknie usytuowanym specjalistycznym ośrodkiem o powierzchni 4 ha, położonym ok. 15 km od Szczytna nad brzegiem jeziora Łęsk, w okolicach Rezerwatu Przyrody Kulka.

Znajduje się tu nowoczesny Cool CLUB – super klimat, najnowsza muzyka, 100% dobrej zabawy, DJ, nowoczesny wystrój, oświetlenie: lasery, stroboskopy, profesjonalne nagłośnienie o mocy 5 tys. wat, 2 sale: taneczna i barowa na biforki i afterki, z czerwonymi okrągłymi kanapami, telewizorami LCD, kolonijnym barem i minisceną.

Pokoje wieloosbowe, wyposażone są w tapczany, półki, szafy, stół i krzesła. W kilku pokojach piętrowe łóżka.

Na terenie ośrodka:
- plaża z pomostem nad jeziorem Łęsk o I klasie czystości,
- specjalny tor quadowy,
- most linowy,
- boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki,
- sala do zajęć dydaktycznych wyposażona w telewizory LCD,
- 2 hale namiotowe z drewnianym parkietem każda o wielkości 160 m2,
- 2 miejsca ogniskowe,
- Cool Club - 2 sale: taneczna i barowa,
- tor quadowy,
- pole do paintballa oraz strzelnica paintballowa,
- park linowy,
- strzelnice (łuki, wiatrówki),
- kajaki, sprzęt sportowy.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych IV-VI oraz  klas gimnazjalnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- 2 nocleg w OW "Kulka" na Mazurach.
- pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
- wszystkie atrakcje i zajęcia
- opiekę pilota
- obsługę animatorów sportu i rekreacji 
- ubezpieczenie NNW
Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

MAZURY / SUPER MISJA SPECJALNA / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_KUL_6

Przeżyjcie niesamowite chwile biorąc udział w najbardziej aktywnych 9 ZAJĘCIACH. Wspólny udział w zajęciach wzmocni więzi, pozwoli poznać się bliżej i stworzyć pozytywną atmosferę.  Wszystkie zajęcia prowadzone są przez przeszkolonych Instruktorów i Animatorów, którzy zagwarantują świetną i bezpieczną zabawę Tobie i Twojej klasie!

W PROGRAMIE WYCIECZKI:

SAMOOBRONA

 • poznasz techniki samoobrony i wykorzystasz je w praktyce. Dowiesz się jak bronić się przed atakiem psa i innych zwierząt oraz jak przetrwać w lesie, na podwórku lub w szkole.
  Czas trwania: 1,5h.

STRZELNICA PAINTBALLOWA

 • nauczysz się strzelać z  repliki profesjonalnej broni palnej. Zdobędziesz miano najlepszego snajpera w klasie i oddasz strzały do celów znajdujących się w różnych odległościach.
  Czas trwania: 1,5h.

BOMBOWA GRA

 • uratujesz świat przed zagładą wykorzystując swoje zdolności terenoznawcze. Przy pomocy GPS-u odnajdziesz mapę, na której będzie zaznaczone miejsce ukrycia bomby. Wcielisz się w rolę sapera.
  Czas trwania: 1,5h.

SURVIVAL – SZKOŁA PRZETRWANIA

 • poznasz zasady poruszania się w terenie i przetrwania w niesprzyjających warunkach. Nauczysz się budować szałasy i rozpalać ogień bez użycia zapałek.
  Czas trwania: 1,5h.

WEJŚCIE NA WIEŻĘ ZE SKRZYNEK

 • klasowy pojedynek na wesoło – stoczycie walki pełne śmiechu oraz dobrej zabawy i dowiecie się kto z Was jest najsprytniejszym gladiatorem. 
  Czas trwania: 1,5h.

NOCNA GRA TERENOWA „UWOLNIĆ VIP-A”

 • spróbujesz odbić VIP’a z pilnie strzeżonej twierdzy. Tylko pełna współpraca grupy zagwarantuje powodzenie misji.
  Czas trwania: 1,5h.

ŚCIANKA WSPINACZKOWA

 • zmierzycie się z klasowym wyzwaniem, czyli pokonacie trasy o różnym stopniu trudności. Przełamując swoje słabości dowiecie się kto z Was jest najodważniejszym wspinaczkowym zawodnikiem.
  Czas trwania: 1,5h.

OGNISKO Z ANIMATOREM

 • niezapomniane chwile przy wielkim ogniu to odpowiedni czas na podsumowanie dnia pełnego wrażeń. Zabawy przy ognisku przeprowadzone przez animatora uatrakcyjnią wspólne spotkanie, zintegrują grupę i rozbawią wszystkich uczestników.
  Czas trwania: 1,5h.

DYSKOTEKA

 • wspólna zabawa integruje najbardziej! Każdy uczestnik otrzyma wejściówkę do supernowoczesnej dyskoteki – najnowsza muzyka, DJ, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie oraz 2 sale: barowa i dyskotekowa.
  Czas trwania: 1,5h.

Transport:
Autokarem turystycznym lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Zakwaterowanie:
OW KULKA  jest unikalnym w skali kraju, pięknie usytuowanym specjalistycznym ośrodkiem o powierzchni 4 ha, położonym ok. 15 km od Szczytna nad brzegiem jeziora Łęsk, w okolicach Rezerwatu Przyrody Kulka.

Znajduje się tu nowoczesny Cool CLUB – super klimat, najnowsza muzyka, 100% dobrej zabawy, DJ, nowoczesny wystrój, oświetlenie: lasery, stroboskopy, profesjonalne nagłośnienie o mocy 5 tys. wat, 2 sale: taneczna i barowa na biforki i afterki, z czerwonymi okrągłymi kanapami, telewizorami LCD, kolonijnym barem i minisceną.

Pokoje wieloosbowe, wyposażone są w tapczany, półki, szafy, stół i krzesła. W kilku pokojach piętrowe łóżka.

Na terenie ośrodka:
- plaża z pomostem nad jeziorem Łęsk o I klasie czystości,
- specjalny tor quadowy,
- most linowy,
- boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki,
- sala do zajęć dydaktycznych wyposażona w telewizory LCD,
- 2 hale namiotowe z drewnianym parkietem każda o wielkości 160 m2,
- 2 miejsca ogniskowe,
- Cool Club - 2 sale: taneczna i barowa,
- tor quadowy,
- pole do paintballa oraz strzelnica paintballowa,
- park linowy,
- strzelnice (łuki, wiatrówki),
- kajaki, sprzęt sportowy.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych IV-VI oraz  klas gimnazjalnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- 2 nocleg w OW "Kulka" na Mazurach.
- pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
- wszystkie atrakcje i zajęcia
- opiekę pilota
- obsługę animatorów sportu i rekreacji 
- ubezpieczenie NNW
Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

BIESZCZADY / PAKIET PRZYGODA / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_BIE_1

Wspaniała okazja, aby zażyć trochę ruchu w otoczeniu naprawdę dziewiczej przyrody! / Najładniejszych zakątki Bieszczadzkiego Parku Narodowego, korona najwyższej w Polsce zapory wodnej. / Gra terenowa w poszukiwaniu skarbów - wyposażeni w kompas, wykrywacz metalu, GPS i inne gadżety będziemy starali się przechytrzyć przeciwników. / I wiele innych aktywnych atrakcji.

W PROGRAMIE WYCIECZKI:

Huta szkła artystycznego SABINA w Rymanowie. Na żywo zobaczycie hutnicze piece do wytopu szkła, pokaz wyrabiania szklanych arcydzieł, a kilku śmiałków samemu spróbuje wydmuchać szklaną „bańkę”.
Spływ pontonowy rzeką San – bezpieczny odcinek rzeki u podnóża Gór Słonnych pozwoli Wam na naprawdę bliski kontakt z naturą. Po ubraniu kamizelek asekuracyjnych, wysłuchaniu instrukcji od ratownika i instruktora popłyniemy w 5-cio osobowych pontonach do Międzybrodzia. Po drodze rozpalimy ognisko z kiełbaskami oraz zobaczymy cerkiew na skale. 
Zwiedzanie z przewodnikiem Sanoka – miasteczka, które nazywane jest Skarbcem Bieszczadów.
Wycieczka do Bieszczadzkiego Parku Narodowego -  dowiemy się o najważniejszych zagadnieniach związanych z Bieszczadami, o ich trudnej historii, o wysiedleniach, o nowoczesnej turystyce i przede wszystkim dzikiej przyrodzie, która jest największym skarbem Bieszczadów. Nie zabraknie także opowieści o formach ochrony przyrody, ciekawych przykładach karpackiej flory i fauny, ale przede wszystkim poznamy piękno gór. 
Wyjście z przewodnikiem  na jeden z Bieszczadzkich szczytów – zwykle jest to Połonina Wetlińska lub Tarnica, czasami także Wielka Rawka. Podczas wędrówki omówione zostaną kwestię bezpieczeństwa w górach i porozmawiamy sobie, jak poradzić sobie w górach w trudnych warunkach, czy jak wezwać pomoc w razie wypadku. Zrobimy z Was wytrawnych piechurów, a być może zarazimy pasją do wędrowania.
Największa w Polsce zaporę wodna - która tworzy największy sztuczny zbiornik wodny w Polsce. Przespacerujemy się po koronie zapory wodnej w Solinie oraz  spędzimy chwilkę czasu na tzw. bieszczadzkich Krupówkach, miejscu gdzie jest najwięcej pamiątek w Bieszczadach.
Turniej piłki nożnej w kulach BUMPER BALL!  - to inaczej piłki/ kule bańki, którymi możecie w sposób bezpieczny się zderzać.
Gra Terenowa "Poszukiwanie skarbu" - Instruktorzy wyposażą Was w sprzęt potrzebny do znalezienia skarbu. Najważniejsza będzie zaszyfrowana mapa, której brakujące informacje znajdziecie po drodze. Do przejścia gry dostaniecie wykrywacz metalu, saperkę, GPS, a jeszcze więcej sprzętu znajdziecie po drodze. Podczas 7 km trasy zmierzycie się z zagadkami logicznymi, z czasem, przeciwnikiem, odczytywać będziecie informacje zapisane atramentem sympatycznym, by na końcu znaleźć skrzyneczkę ze skarbem.

Quiz wiedzy o bieszczadach.
Ognisko z pieczeniem kiełkasek lub dyskoteka.

Transport:
Autokarem turystycznym lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych IV-VI, klas gimnazjalnych i licealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
-opiękę pilota na trasie
-zakwaterowanie w obiekcie noclegowym (x2) 
- wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja x 2), obiad ostatniego dnia
- ognisko z kiełbaskami lub dyskoteka
- opiekę instruktorów oraz przewodnika każdego dnia
- realizacja programu ze wszystkimi biletami wstępów
- spływ pontonowy (opieka ratownika i instruktora podczas spływu, ognisko na trasie spływu)
- gra terenowa
- ubezpieczenie NNW + aktywności sportowe
- turniej piłki nożnej w kulach BUMPERBALL

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

BIESZCZADY / PAKIET PRZYRODA / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_BIE_2

Niezwykła podróż do królestwa najbardziej dzikich regionów Europy. / Kurs fotografii przyrodniczej z nagradzanym przez National Geographic fotografem. / Rozrywka w Bumper Ballach. / Z ornitologiem wyruszymy oglądać ptaki i poznawać zasady Birdwatchingu!

W PROGRAMIE WYCIECZKI: 
Szybowisko w Bezmiechowej, gdzie dowiemy się wielu ciekawostek o szybowcach i lotnictwie oraz poznamy wspaniałe osiągnięcia pilotów na pomyślnych „bieszczadzkich wiatrach”. Zobaczymy także prawdziwe ptaki drapieżne. Na waszym ramieniu usiądzie sokół, orzeł i drapieżna sowa. 
Zajęcia z fotografii z nagradzanym przez National Geographic fotografem- nauka nas sztuki polowania bezkrwawego. Dobrze zabrać ze sobą aparaty i obiektywy, ponieważ wiedza, którą zdobędziemy rozwinie nasze pasje i poprawi jakość naszych zdjęć. Wieczór spedzimy na wspólnym slajdowisku z wykonanych podczas zajeć fotografii. 
Wystawa w Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego - odwiedzimy miejsce, w którym zobaczymy wszystkie zwierzęta występujące w Bieszczadach, nawet te bardzo groźne i niebezpieczne. 
Turniej piłki nożnej w kulach BUMPER BALL!  - to inaczej piłki/ kule bańki, którymi możecie w sposób bezpieczny się zderzać
Wyjście z przewodnikiem do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Od przewodnika dowiemy się wszystkiego o Bieszczadach, o ich trudnej historii, o wysiedleniach, o nowoczesnej turystyce i przede wszystkim dzikiej przyrodzie, która jest największym skarbem Bieszczadów, o formach ochrony przyrody, ciekawych przykładach karpackiej flory i fauny, ale przede wszystkim poznamy piękno gór. 
Wejście z przewodnikiem na jeden z bieszczadzkich szczytów – zwykle jest to Połonina Wetlińska lub Tarnica, czasami także Wielka Rawka, przejście dostosowane będzie do warunków atmosferycznych. Podczas wędrówki omówione zostaną kwestię bezpieczeństwa w górach
Zagroda żubrów w Mucznem, 
zobaczymy na żywo zwierze zwane „imperatorem karpackiej puszczy”. 
Łuczniczy paintball 
– turniej na łuki i strzały (specjalnie skonstruowane strzały zakończone miękką gąbką zapewnią nam bezpieczną zabawę).
Wycieczka wokół bieszczadzkich jezior. Na wstępie zobaczymy Jezioro Myczkowskie i tamę, od której zaczęła się historia bieszczadzkich zbiorników wodnych. Z tego miejsca wyruszymy na wzgórze Koziniec górujące nad Jeziorem Myczkowskim. Znajduje się tam górski rezerwat, który wiedzie piękną drogą z korzeni i kamieni. Wędrować będziemy przez bukowy las charakterystyczny dla bieszczadzkich pogórzy. Trasa wiodąca granią szczytu zaprowadzi nas do kamieniołomu w Bóbrce. To jeden z najpiękniejszych widoków w tej części Bieszczadów. Z góry widać Góry Słonne, pasmo Żukowa, Połoninę Wetlińską i Caryńską oraz taflę  Jezior Solińskiego i Myczkowskiego oraz zaporę w Solinie.
Zapora Solińska - Majestatyczna tama należy do największych w Europie, liczby z nią związane przyprawiają o zawroty głowy, przewodnik opowie o jej budowie i działaniu. W trakcie czasu wolnego możemy kupić pamiątki na tzw. Bieszczadzkich Krupówkach.
Ognisko z pieczeniem kiełkasek lub dyskoteka.

Transport:
Autokarem turystycznym lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych IV-VI oraz  klas gimnazjalnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
-opiękę pilota na trasie
- zakwaterowanie w obiekcie noclegowym (x2)
- wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja x 2), obiad ostatniego dnia (x1)
- opiekę instruktorów oraz przewodnika każdego dnia
- realizacja programu ze wszystkimi biletami wstępów
- atrakcje: kurs fotografii i spotkanie z fotografem, spotkanie z sokolnikiem, turniej piłki nożnej w kulach BUMPERBALL, paintball łuczniczy Arrow Tag, ognisko lub dyskoteka w ośrodku
- ubezpieczenie NNW

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

 

BIESZCZADY / PAKIET KULTURA / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_BIE_3

Kultura Karpat a wraz z nimi Bieszczadów, to tygiel wielu barwnych narodowości, wyznań i historii. /  Zobaczymy drewniane cerkwie przesiąknięte dymem świec żertywnych, które podziwia cała Europa, ruiny klasztorów i górskich zamków. Sami spróbujecie swoich sił w karpackich rzemiosłach i poznacie kilku artystów. Karpaty to miejsce inspiracji!

W PROGRAMIE WYCIECZKI:

Huta szkła artystycznego Sabina. Na własne oczy zobaczycie narzędzia do formowania szkła, poczujecie gorąc jaki bije z pieca hutniczego i poznacie mistrzów szklanego rzemiosła.
Zwiedzanie Sanoka -  któregy nazywany jest Skarbcem Bieszczadów. Tam zobaczymy jedno z dwóch najważniejszych dla Bieszczadów kolekcji! Jedną będą ikony oraz rozbudzający wyobraźnie Beksiński, druga to największy w Polsce skansen. Setki drewnianych obiektów pozwolą nam cofnąć się w czasie i zobaczyć jak mieszali ludzie, jeszcze nie tak całkiem dawno. 
Zagurze i Ruiny Klasztoru na wzgórzu Marymont -z wieży widokowej zobaczymy dolinę rzeki Osławy, stanowiącej umowne granice Bieszczadów i Beskidu Niskiego.

Wyjście z przewodnikeim do Bieszczadzkiego Parku Narodowego - To piękny obszar, górzysty ze wspaniałymi wysiedlonymi dolinami. Ich wygląd ukształtowała geologia i historia, o których szczegółowo opowie przewodnik. Przekonacie się, że krajobraz Bieszczadów różni się od innych polskich gór. Po drodze zobaczycie piękną drewnianą architekturę, pozostałość po dawnych mieszkańcach Bieszczadów. 
Zdobędziemy najwyższy szczyt 
Tarnicę.
Największa w Polsce zapora wodna na Solinie - Kolosalny obiekt, który ma aż 82 metry wysokości a jego ciężar szacuje się na 2 000 000 ton. Przespacerujemy się szczytem zapory. 
Zajęcia budzące kreatywność! Nauczymy się 
rysować na piasku na specjalnych podświetlanych stołach oraz rozegramy bitwę na kolory! Nasze kolorowe twarze uwieczni fotograf.
Gra Terenowa - 
Sprawdzimy Wasza spostrzegawczość, umiejętność orientacji w terenie,  spryt i szybkośćKażda drużyna otrzymawykrywacz metalu, turystyczny GPS, zaszyfrowaną mapę i saperkę. Zostaniecie także odpowiednio przeszkoleni. Już w trakcie gry znajdziecie jeszcze więcej sprzętów, które pomogą odnaleźć skarb. Do wyposażenia waszych drużyn trafi jeszcze mp3, kompas, latarki UV oraz inne przedmioty. Podczas 7 kilometrowej trasy będziecie musieli także zdobyć informacje o historii terenu. Na końcu waszej drogi znajdziecie skrzyneczkę ze skarbem zamkniętą na kłódkę z szyfrem. Jeśli wszystko uda się znaleźć i rozszyfrować pamiątki ze skrzyneczki są Wasze
Quiz wiedzy o Bieszczadach.

Ognisko z pieczeniem kiełkasek lub dyskoteka.

Transport:
Autokarem turystycznym lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych IV-VI oraz  klas gimnazjalnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
-opiękę pilota na trasie
- zakwaterowanie w obiekcie noclegowym (x2)
- wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja x2), obiad ostatniego dnia (x1)
- opiekę instruktorów oraz przewodnika każdego dnia
- realizacja programu ze wszystkimi biletami wstępów
- atrakcje: warsztaty rysowania na piasku, gra terenowa, bitwa na kolorowe proszki, ognisko lub dyskoteka w ośrodku
-  ubezpieczenie NNW
Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

KRAKÓW / KRÓLEWSKIE MIASTO / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_KRK_1

Zwiedzanie zabytkowego miata Kraków w formie gry miejskiej oraz dzielnicy żydowskiej z przewodnikiem. / Podziemia Krakowa, Wawel, Kazimierz, rejs po Wiśle. / Szalona zabawa w Energylandii, z wizytą w Muzeum obozów Aushwitz-Birkenau, Kopalnia Soli w Wieliczce. /

W PROGRAMIE WYCIECZKI:

Zwiedzanie Krakowa w formie gry miejskiej. Postawimy uczniów w obliczu  rywalizacji między sobą (podział na małe grupy operacyjne) o to kto szybciej pozna Stare Miasto w Krakowie. To co kojarzyło się z obowiązkiem, ubrane w emocje oraz dawkę zdrowej rywalizacji i tajemnicę, wyzwala uczucia do tej pory obce zwiedzaniu. Wyposażeni w specjalne przewodniki oraz zwoje gier (scenariusze, stare mapy, wskazówki) uczniowie będą poznawać najważniejsze zabytki Krakowa (m.in..matejki, Barbakan, Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Rynek Główny, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół św. Piotra i Pawła, Plac Marii Magdaleny, Wawel i Smocza Jama - z zewnątrz.). Gra kończy się rozwikłaniem tajemniczej zagadki polegającej na ułożeniu hasła z liter ukrytych wśród odwiedzanych zabytków.

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem miejskim: Zwiedzanie zaczniemy od przejścia z Rynku na Wzgórze Wawelskie (dziedziniec Zamku Królewskiego, Katedra na Wawelu, Krypty). Następnie przejdziemy do dawnej dzielnicy żydowskiej Kazimierz, gdzie zobaczymy m.in. Ratusz Kazimierski, Plac Wolnica, Kościół  Bożego Ciała, Synagoga Tempel, Synagoga Starą, Synagoga Poppera, Synagogęa Remuh, Synagoga Izaaka orz Plac Nowy.

Podziemia Starego Rynku - Nowoczesne i interaktywne muzeum historii Starego Miasta Krakowa. W archeologicznych warstwach Rynku zapisane jest 1000 lat historii tego miejsca, w którym skala i ranga odkryć prezentowane są na podziemnej wystawie. Muzeum tworzy wiele interaktywnych sal i korytarzy, których celem jest między innymi ukazanie ścisłych związków łączących średniowieczny Kraków z innymi ośrodkami europejskimi. Jest to miejsce gdzie najnowsza technika przekazu styka się z zamierzchłą historią królestwa polskiego.

Rejs tramwajem wodnym po Wiśle z centrum pod Kopiec Kościuszki, gdzie wespniemy się na jeden z czterech kopców krakowskich usypanych bohaterom narodowym. Ten jest poświęcony Tadeuszowi Kościuszce. Usypany został m.in. z ziemi pochodzącej z pól bitewnych z Racławic, Maciejowic i Dubieńki, a także z Ameryki Północnej, czyli z miejsc gdzie walczył Tadeusz Kościuszko, przez co stał się symbolem walki o niepodległość Polaków. Ze szczytu kopca rozciąga się piękny, panoramiczny widok na miasto Kraków.

W pierwszym lub ostatnim dniu wycieczki pozostawiamy program do wyboru: Muzeum Obozów Auschwitz-Birkenau, Kopalnia Soli w Wieliczce, Park Rozrywki Energylandia (cenę wybranego pakietu należy doliczyć do ceny podstawowej wycieczki !).

 • Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Trasa zwiedzania prowadzi przez najcenniejsze rejony podziemi - chodniki i komory, kaplice i jeziorka solankowe. Historię i tajniki kopalni przybliżają uczniom doświadczeni przewodnicy, dzięki temu wycieczka jest wspaniałą interaktywną lekcją. Na zakończenie zwiedzania Trasy turystycznej uczniowie mogą obejrzeć ekspozycję multimedialną „Sól życia”. Składa się na nią ponad 20 nowoczesnych stanowisk multimedialnych, gier i aplikacji, z pomocą których uczniowie mogą poszerzyć wiedzę na temat soli, jej znaczenia w kulturze, zastosowania w życiu codziennym i występowania w przyrodzie. Prezentowany w ramach ekspozycji film w technologii 3D pełen efektów specjalnych, to fascynująca opowieść o historii kopalni i doskonałe podsumowanie wiedzy zdobytej podczas zwiedzania podziemi.
  Płatne dodatkowo: 25zł/os.

 • Kilkugodzinna zabawa w największym i najnowszym w Polsce Parku Rozrywki ENERGYLANDIA, który jest wyjątkowym miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 hektarów znajduje się ponad 30 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych. Wszystkie one prezentowane są w tematycznych, stylizowanych dekoracjach i aranżacjach, zawartych w kompletnej audio-wizualnej scenografii przygotowanej specjalnie dla danego urządzenia.
  Dostępne ATRAKCJE: Apocalypto, Aztec Swing, Duża karuzela bajkowa „Sissi", Formuła 1, Frutti Loop, Jeep Safari, Karuzela Bajkowa "LEO", Karuzela Latające Huśtawki, Karuzela Super Pompa, Kolejka Farma Krasnali, Kolejka Widkokowa Samolociki, Łódki Wyspa Skarbów, Mars Coaster, Monster Attack, Space Booster - Armagedon, Space Gun, Splash Battle, Spływ Kopalnią Złota, Tsunami Dropper, Viking Rollercoaster, Auto Zderzaki oraz Zjeżdżalnia Artic Fun. 
  Płatne dodatkowo: 49 zł/os. (dzieci do 13 lat), 59 zł (młodzież do 16 lat), 89 zł (młodzież pow. 16 lat)

 • Zwiedzanie Obozów Auschwitz-Birkenau - które stały się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych. Przejdziemy przez tereny i większość obiektów byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz-II Birkenau.  Zobaczymy m.in. baraki mieszkalne, szpital, blok nr 11 z aresztem centralnym oraz główną komendanturę obozu i większość biur SS, komory gazowe. 
  Płatne dodatkowo: 15zł/os.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas gimnazjalnych i licealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- zakwaterowanie (2 noclegi)
- wyżywienie: sniadanie (x2), lekki lunch (x2), obiadokolacja (x2)
- program zwiedzania wraz z biletami wstępu
- opiekę pilota
- lokalnych przewodników
- ubezpieczenie NNW

- opłata za grę miejską po Krakowie

- opłata za przewodnika po Krakowie

-wstęp do Podziemi Starego Rynku

- bilety na rejs po Wiśle

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

LUBELSZCZYZNA / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_LUB_1

Nieznana i tajemnicza Lubelszczyzna. / Sandomierz, Zamość, Nałęczów, Kazimierz Dolny, Zalew Janowski. / Trochę historii, trochę przyrody, trochę rekreacji.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Sandomierz - zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej Sandomierza - czyli słynne lochy w Sandomierzu - to dawne średniowieczne magazyny kupieckie. Przez wieki wykorzystywane przez sandomierskich handlarzy przetrwały do naszych czasów. Trasa o długości niespełna pół kilometra z 34 komnatami, niektóre sięgające 12 metrów w głąb ziemi. Następnie przejście na Bulwar Marszałka Piłsudzkiego. Po drodze wizyta w Muzeum Okręgowym w Sadomierzu - zwiedzanie Zamku Królewskiego. Chwila czasu wolnego na starówce.

Zamość - zwiedzanie VII-wiecznego bastionu Nadaszaniec. Przejście trasa turystyczną zaczynającą się od poterny która łączyła wnętrze twierdzy ze stojącym w fosie kojcem i położoną po drugiej stronie fosy, lunetą. Trasa prowadzi w dół do drewnianych wrót, a następnie w do pochylni łączącej nadszaniec i kazamatę północną bastionu. Zwiedzimy także największe podziemne pomieszczenie, jakie istniało w zamojskiej twierdzy. Ma około 300 m2 powierzchni, dwie strzelnice artyleryjskie. W ostatnich latach kazamacie odbywało się wiele imprez kulturalnych, spektakli teatralnych i koncertów.  Znajdziemy się także w galerii strzelniczej w kurtynie, łączącej nadszaniec i Bramę Lwowską. 

Nałęczów - Park Zdrowjowego w Nałęczowie. Spacer po parku, chwila zasu wolnego w Pijalni Czekolady E. Wedla (napoje płatne dodatkowo dla chętnych).

Kazimierz Dolny - nowatorskie zwiedzanie Eko-Busikami.. Na trasie przejazdu: najciekawsze zabytki Kazimierza Dolnego. Jadąc głównymi ulicami miasta czas umili audio przewodnik dzięki któremu poznamy trochę historii i zabawnych legend Kazimierskich. Miejscem docelowym wycieczki jest wąwóz Korzeniowy Dół gdzie będziecie czas na przespacerowanie się i samodzielne poznanie uroku najsłynniejszego kazimierskiego wąwozu. Po krótkim spacerze powrót na rynek.

Biesiada przy ognisku - klasowe ognisko integracyjne z menu.

Program uzupełniający:
Istnieje możliwość zorganizowania przejażdżki kolejką turystyczną po okolicach Janowa Lubelskiego.

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Zakwaterowanie:
Ośrodek Wypoczynkowy w janowie Lubelskim. Położony ok. 2 km od centrum, w lesie nad Zalewem Janowskim w odległości ok. 200 m od czystych piaszczystych plaż i strzeżonych kąpielisk, ogrodzony i dozorowany. Ośrodek posiada: stołówkę, kort do tenisa ziemnego, boisko do siatkówki plażowej, wypożyczalnię rowerów, ściankę wspinaczkowa, kolejkę turystyczną, ujeżdżalnię dla koni, stoły do tenisa, plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko, dostęp do internetu WI-FI.
Pokoje: 2,3,4 osobowe z łazienkami i WiFi.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- 2 noclegi
- 2 śniadania
- 2 obiadokolacje
- 1 x lunch
- 1 x ognisko z menu
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów*
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW
Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_GSW_3

Historyczno przyrodnicza podróż w czasie w rejon uznawany za kolebkę polskiej literatury. / Nagłowice, Oblegorek, Jaskinia Raj, Centrum neandertalczyka, Świętokrzyski Park Narodowy, Średniowieczna Osada, Kielce, Dąb bartek. / Cena od 415 zł/os.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Zwiedzanie Jaskini Raj - jednej z najpiękniejszych jaskiń w Polsce - 140 m korytarzy z kolorowymi stalaktytami i stalagmitami, układającymi się w fantazyjne kształty.


Centrum Neandertalczyka - to wyjątkowe miejsce, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki. Cztery sale tematyczne przybliżą dzieje i losy człowieka neandertalskiego odpowiadając na pytania: skąd pochodzimy, jak żył i polował Neandertalczyk,  i czy wyginął. Dzięki udostępnionym przez Instytut Maxa Palncka z Niemiec najnowszym wynikom badań DNA, dowiemy się, czy i w jakim stopniu jesteśmy spokrewnieni z człowiekiem neandertalskim

 

Wizyta w Świętokrzyskim Parku Narodowym – przejście jedną z pięciu pieszych ścieżek edukacyjnych, tworzących żywe muzeum przyrodnicze. Zdobędziemy także najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę (612 m n.p.m.) gdzie znajduje się punkt widokowy.

 

Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego na Świętym Krzyżu - Prezentowana tam wystawa jest  spektaklem światła, dźwięku i odgłosów przyrody w oparciu o multimedialne urządzenia, dioramy, zdjęcia, modele.

Zajęcia edukacyjne w Świętokrzyskim Parku Narodowym + prezentacja filowo/multimaedialna


Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej – Miejsce, które niczym wehikuł czasu przeniesie nas w odległą przeszłość.  Znajdują się tam chatki z XII/XIV w. które w interaktywny sposób ukazujących życie Słowian i ich pracę. Na każdym stanowisku można zapoznać się z innym rzemiosłem i wcielić się w rolę słowiańskiego rzemieślnika tj. garncarza, tkacza, kowala czy rymarza. Można także wziąsć udział w zajęciach aktywnych takich jak np.: strzelanie z łuku - pod okiem łucznika, wieloosobowe narty, przeciąganie liny, bieg na 3 nogi, itp. 

Warsztaty w Osadzie Średniowiecznej - ciekawe warsztaty interaktywne z garncarstwa, wikliniarstwa czy tkactwa, osadowe gry terenowe i warsztaty „Wyczaruj coś z niczego”

 

Zwiedzanie Kielc z przewodnikiem - m.in. aleja gwiazd, park miejski, źródełko miłości, plac artystów, kielecki deptak czyli ul. Henryka Sienkiewicza - główna w mieście, przejście na plac katedralny, wysłuchanie legendy o katedralnych zegarach. Wizyta w Rezerwacje Geneologicznym Kadzielnia z urokliwymi widokami na panoramę miasta i okolicę, na jego terenie znajduje się ponad 20 jaskiń,

 

Kielce - Muzeum Narodowe „Pałac Biskupów Krakowskich” – gdzie między innymi można podziwiać XVII i XVIII-wieczne wnętrza oraz Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego 

 

Oblęgorek - Muzeum Lat Szkolnych oraz Pałac Henryka Sienkiewicza, gdzie odbędziemy zabawę edukacyjną, która opierając się na logicznych i pełnych humoru zagadkach pozwoli nam odkryć niesłychane sekrety z życia tego wybitnego pisarza.

 

Pamiątkowe zdjęcie w Bartkowie pod sławnym Dębem Bartkiem

 

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- 2 noclegi
- 2 śniadania
- 2 obiadokolacje
- 1 obiad
- program zwiedzania
- wstęp do Jaskini Raj i Centrum Neandertalczyk z przewodnikiem
- wstęp do Świętokrzyskiego Parku Narodowego i Muzeum ŚPN

- opłatę za przewodnika przy zwiedzaniu Kielc
- wstęp do Pałacu Biskupów Krakowskich
-  wstęp do Osady Średniowiecznej
-  wstęp do Muzeum lat szkolnych i pałacu Henryka Sienkiewicza
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW


Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

KIELCE + OGRODZIENIEC / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_GSW_4

Historyczno przyrodnicza podróż w czasie w rejon uznawany za kolebkę polskiej literatury. / Jaskinia Raj, Centrum Neandertalczyka, Świętokrzyski Park Narodowy,  Kielce. / Zamek Ogrodzieniecki lub Park Rozrywki i Miniatur. /

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Zwiedzanie Jaskini Raj - jednej z najpiękniejszych jaskiń w Polsce - 140 m korytarzy z kolorowymi stalaktytami i stalagmitami, układającymi się w fantazyjne kształty.


Centrum Neandertalczyka - to wyjątkowe miejsce, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki. Cztery sale tematyczne przybliżą dzieje i losy człowieka neandertalskiego odpowiadając na pytania: skąd pochodzimy, jak żył i polował Neandertalczyk, i czy wyginął. Dzięki udostępnionym przez Instytut Maxa Palncka z Niemiec najnowszym wynikom badań DNA, dowiemy się, czy i w jakim stopniu jesteśmy spokrewnieni z człowiekiem neandertalskim.

Wizyta w Świętokrzyskim Parku Narodowym wraz z zajęciami edukacyjnymi – przejście jedną z pięciu pieszych ścieżek edukacyjnych, tworzących żywe muzeum przyrodnicze. Zdobędziemy także najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę (612 m n.p.m.) gdzie znajduje się punkt widokowy.

 

Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego na Świętym Krzyżu - Prezentowana tam wystawa jest  spektaklem światła, dźwięku i odgłosów przyrody w oparciu o multimedialne urządzenia, dioramy, zdjęcia, modele.

 

Zwiedzanie Kielc z przewodnikiem - m.in. aleja gwiazd, park miejski, źródełko miłości, plac artystów, kielecki deptak czyli ul. Henryka Sienkiewicza - główna w mieście, przejście na plac katedralny, wysłuchanie legendy o katedralnych zegarach. Wizyta w Rezerwacje Geneologicznym Kadzielnia z urokliwymi widokami na panoramę miasta i okolicę, na jego terenie znajduje się ponad 20 jaskiń,

 

Kielce - Muzeum Narodowe „Pałac Biskupów Krakowskich” – gdzie między innymi można podziwiać XVII i XVIII-wieczne wnętrza oraz Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego 

 

Ogrodzieniec - Park Rozrywki i Miniatur - - kompleks składa się z 5 atrakcji, które dedykowane są wszystkim sympatykom dobrej zabawy! Park Miniatur, Park Rozrywki, Park Doświadczeń Fizycznych,Dom Legend i Strachów oraz Tor Saneczkowy.

 • Zwiedzanie z przewodnikiem Parku Miniatur -makiety zamków i warowni znajdujących się na Szlaku Orlich Gniazd, a także repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza m. in. katapulta, balista – rodzaj kuszy na kołach, a także trebusz – efektowna machina miotająca pociski, przypominająca mechaniczną procę.
 • Zwiedzanie z przewodnikiem Parku Doświadczeń Fizycznych - Na terenie parku znajdziemy 35 urządzeń, dzięki którym dowiemy się jak działają podstawowe prawa fizyki! Tutaj rzeczy, które na pozór wydają się niemożliwe – stają się możliwe! Dowiemy się m.in.. jak działają: symulator lotów, kalejdoskop, peryskop, dzwony rurowe, telegraf akustyczny i wiele innych ciekawych urządzeń i instalacji.
 • Wizyta w mini Parku Rozrywki - gdzie będzie chwila na relaks i zabawę (dmuchane zamki, plac zabaw, huśtawki, karuzela wiedeńska).
 • Tor Saneczkowy- River Splash  to przede wszystkim dobra zabawa, wielkie emocje i ciągła adrenalina! Każdy z uczestników będzie miał możliwość zjazdu letnim torem saneczkowym w pięknej scenerii Zamku Ogrodzienieckiego. Dzięki bezpiecznie oddanemu torowi zjazdowemu z licznymi zakrętami oraz specjalnie przygotowanym wózkom, kierujący uczestnik będzie mógł pomknąć z niespotykaną dotąd prędkością!
 • Wizyta w Domu Strachów i Legend - gdzie przeniesiemy się w świat baśni oraz legend, z których słynie Jura Krakowsko Częstochowska. M.in staniemy oko w oko z potężnym czarnym psem oraz białą damą. Przekonamy się osobiście jak straszne są postacie przedstawiające wydarzenia z przed lat. Poznamy tajemnicze i owiane grozą opowieści, które wg wielu - wydarzyrzyły się naprawdę

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- nocleg (2x)
- pełne wyżywienie (2x śniadanie, 2 x kolacja, 2 x obiad)
- program zwiedzania
- wstęp do Jaskini Raj i Centrum Neandertalczyk z przewodnikiem
- wstęp do Świętokrzyskiego Parku Narodowego i Muzeum ŚPN
-  opłatę za przewodnika przy zwiedzaniu Kielc
- wstęp do Pałacu Biskupów Krakowskich
- wstęp do Parku Miniatur w Ogrodzieńcu z przewodnikiem
- wstęp do Parku Doświadczeń w Ogrodzieńcu z przewodnikiem
- wstęp do mini Lunaparku w Ogrodzieńcu
- wstęp do Domu Strachów w Ogrodzieńcu
- 1 zjazd Torem saneczkowym w Parku Ogrodzieniec
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW

 Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.

ZŁOTA PRZYGODA / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_ZK_2

Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Złota, gra w poszukiwaniu złotodajnych rud, nocna zwiedzanie. / Średniowieczny Park Techniki. / Muzeum gazownictwa. / Gra Terenowa na twierdzy Srebrnogórskiej / Twierdza Kłodzka z labiryntami, MiniEuroland.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Muzeum Gazownictwa w Paczkowie - Żywe lekcje historii w Muzeum Gazownictwa, gdzie w niesamowitej scenerii zabytkowych wnętrz usłyszymy ciekawe opowiadania związane z przemysłem gazowym. Dowiemy się m.in.. czym były "wieczne ognie" w starożytnej Grecji, jak wygląda ciąg produkcyjny w gazowni oraz jak ewoluował przemysł gazowniczy. Dodatkowo czeka nas multimedialne zwiedzanie zabytków Paczkowa oraz ścieżka dydaktyczna z ciekawymi wystawami.

Kopalnia Złota  - Zwiedzanie z przewodnikiem korytarzy i pomieszczeń jedynej w swoim rodzaju kopalnii złota, spotkanie z Gnomem oraz  alchemikiem w podziemnym laboratorium, spacer historycznymi chodnikami sztolni Gertruda, przejazd unikatową repliką podziemnego tramwaju, jedyny w Polsce podziemny wodospad, wizyta w Muzeum Minerałów.

Podziemny spływ łodziami, zalanymi korytarzami kopalnii

Płukanie złota, strzelanie z łuków, ścianka wspinaczkowa (z instruktorem)nocne zwiedzanie Kopalni Złota, spotkanie z historią w Izbie Górnictwa, pokaz i nauka czerpania papieru, Sztolnia Książęca. 

Złota ścieżka - gra terenowa - wyprawa po złoto i przygodę "W poszukiwaniu złotodajnych rud".

Średniowieczny Park Techniki - podróż w czasie do średniowiecznej osady górniczej, gdzie znajdziemy pełen tajemnic i strachów podziemny tunel, który kończy się wizytą w Chacie złotostockiego Kata. Będziemy mogli przejechać się również repliką czołgu wymyślonego przez Leonarda da Vinci. A przede wszystkim poznamy wszelkie prawa fizyki przy użyciu średnio-wiecznych urządzeń w skali 1:1 (np: dźwig ręczny, koło deptakowe, młyn stępowy, wiatrak).

W ostatnim dniu wycieczki program do wyboru: Gra Terenowa w Srebrnej Górze, Twierdza Kłodzka lub Minieuroland. (należy wybrać jeden punkt programowy)

Minieuroland - to rozciągający się na powierzchni 20 tys. m² malowniczo położony obiekt, liczący obecnie ponad 30 miniatur wzorowanych na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic. Wśród pięknego drzewostanu podziwiamy wykonane z niezwykłą starannością i pieczołowitością miniatury obiektów z czasów starożytnych, aż po budowle współczesnej architektury. W otoczeniu baśniowej wręcz scenerii – wyszukanych i unikalnych ponad 500 gatunków drzew i krzewów, sprowadzonych z najlepszych szkółek roślin z Holandii i Belgii – możecie Państwo podziwiać kultowe budowle światowej sławy, jak drezdeński kompleks pałacowy Zwinger, paryski Łuk Triumfalny i wiele innych, ale także wrocławski Ratusz, czy też ogromna makieta Twierdzy Kłodzkiej. Arboretum, zaprojektowane z wielką dbałością o każdy detal, zaprasza do krainy piękna, spokoju i harmonii. -  przy wyborze w cenie wycieczki

Twierdza Kłodzka - Aktywne zwiedzanie twierdzy podczas, którego poznamy zarys historyczny Hrabstwa Kłodzkiego i geografię Kotliny. Lekcja historii przeniesie nas do epoki napoleońskiej. Poznamy umundurowanie i uzbrojenie żołnierzy z XVII i XVII w. oraz zagłębimy się w szczegóły wojny prusko-austryjackiej z 1866 roku. Będziemy świadkami salwy altyrelyjskiej i wystrzałów broni palnej. Na koniec zejdziemy do podziemnych labiryntów gdzie w tajemniczej atmosferze przejdziemy przez tzw. chodniki mienerskie. - przy wyborze w cenie wycieczki 

Gra Terenowa na Twierdzy Srebrna Gόra - jest to unikatowy obiekt w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania (1765-1777) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej. W trakcie zwiedzania uczestnicy gry zostaną podzieleni na dwa obozy: francusko-polski i koalicji antyfrancuskiej, które między sobą będą rywalizować w wykonywanych zadaniach. Zostaną odegrane bitwy, potyczki i zadania terenowe. Każda osoba będzie odgrywane role przypisanej jej postaci historycznej. W scenariuszu gry: zabawy zręcznościowe i zadania logiczne, zwiedzanie Twierdzy połączone z poszukiwaniem ukrytego skarbu, prezentacja broni czarnoprochowej, pokaz wystrzału z repliki XVIII w.,armaty, zwiedzanie tarasu widokowego. - UWAGA! dopłata 15 zł/os. 

Zakwaterowanie: 
„Złotym Hoteliku” na terenie Kopalni Złota, lub w pokojach gościnnych "Złoty Jar", pokoje 2–8-osobowe, część pokoi z łazienkami + łazienki ogólnodostępne. Do dyspozycji aneksy kuchenne i świetlice z wyposażeniem (gry, piłki, badminton, tenis stołowy).

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych IV-VI.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- nocleg (2x)
- pełne wyżywienie (2x śniadanie, 2 x kolacja, 3 x obiad)
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW
- wstęp i zwiedzanie Muzeum Gazownictwa 
- wstęp do Kopalni Złota wraz z opisanymi dodatkowymi atrkacjami
- wstęp do Średniowiecznego Parku Techniki 
- wstęp do Parku Minieuroland
- wstęp na Twierdzę Kłodzką
- zwiedzanie + gra terenowa na Twierdzy w Srebrnej Górze


Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

ZIEMIA KŁODZKA / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_ZK_3

Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Złota / Średniowieczny Park Techniki. / Muzeum gazownictwa. / Gra Terenowa na twierdzy Srebrnogórskiej /  MiniEuroland.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Gra Terenowa na Twierdzy Srebrna Gόra - jest to unikatowy obiekt w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania (1765-1777) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej. W trakcie zwiedzania uczestnicy gry zostaną podzieleni na dwa obozy: francusko-polski i koalicji antyfrancuskiej, które między sobą będą rywalizować w wykonywanych zadaniach. Zostaną odegrane bitwy, potyczki i zadania terenowe. Każda osoba będzie odgrywane role przypisanej jej postaci historycznej. W scenariuszu gry: zabawy zręcznościowe i zadania logiczne, zwiedzanie Twierdzy połączone z poszukiwaniem ukrytego skarbu, prezentacja broni czarnoprochowej, pokaz wystrzału z repliki XVIII w.,armaty, zwiedzanie tarasu widokowego. Cała zabawa zakończona będzie integracyjnym ogniskiem klasowym z kiełbaskami na terenach zielonych twierdzy.

Kopalnia Złota  - Zwiedzanie z przewodnikiem korytarzy i pomieszczeń jedynej w swoim rodzaju kopalnii złota, spotkanie z Gnomem oraz  alchemikiem w podziemnym laboratorium, spacer historycznymi chodnikami sztolni Gertruda, przejazd unikatową repliką podziemnego tramwaju, jedyny w Polsce podziemny wodospad, wizyta w Muzeum Minerałów, płukanie złota oraz Certyfikat Zdobywcy Kopalni Złota.

Średniowieczny Park Techniki - podróż w czasie do średniowiecznej osady górniczej, gdzie znajdziemy pełen tajemnic i strachów podziemny tunel, który kończy się wizytą w Chacie złotostockiego Kata. Będziemy mogli przejechać się również repliką czołgu wymyślonego przez Leonarda da Vinci. A przede wszystkim poznamy wszelkie prawa fizyki przy użyciu średnio-wiecznych urządzeń w skali 1:1 (np: dźwig ręczny, koło deptakowe, młyn stępowy, wiatrak).

Minieuroland - to rozciągający się na powierzchni 20 tys. m² malowniczo położony obiekt, liczący obecnie ponad 30 miniatur wzorowanych na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic. Wśród pięknego drzewostanu podziwiamy wykonane z niezwykłą starannością i pieczołowitością miniatury obiektów z czasów starożytnych, aż po budowle współczesnej architektury. W otoczeniu baśniowej wręcz scenerii – wyszukanych i unikalnych ponad 500 gatunków drzew i krzewów, sprowadzonych z najlepszych szkółek roślin z Holandii i Belgii – możecie Państwo podziwiać kultowe budowle światowej sławy, jak drezdeński kompleks pałacowy Zwinger, paryski Łuk Triumfalny i wiele innych, ale także wrocławski Ratusz, czy też ogromna makieta Twierdzy Kłodzkiej. Arboretum, zaprojektowane z wielką dbałością o każdy detal, zaprasza do krainy piękna, spokoju i harmonii.

Warsztaty edukacyjne w Minieuroland - do wyboru wartsztay historyczne, modelarskie lub botaniczne. Po warsztatach będzie czas na szaloną zabawe na interaktywnym nowoczesnym Placu Zabaw oraz obiad na terenie parku.

Muzeum Gazownictwa w Paczkowie - Żywe lekcje historii w Muzeum Gazownictwa, gdzie w niesamowitej scenerii zabytkowych wnętrz usłyszymy ciekawe opowiadania związane z przemysłem gazowym. Dowiemy się m.in.. czym były "wieczne ognie" w starożytnej Grecji, jak wygląda ciąg produkcyjny w gazowni oraz jak ewoluował przemysł gazowniczy. Dodatkowo czeka nas multimedialne zwiedzanie zabytków Paczkowa oraz ścieżka dydaktyczna z ciekawymi wystawami.

Program uzupełniający:
Idealnym uzupełnieniem programu jest udział w podziemnym spływie łodziami, zalanymi korytarzami kopalnii - dopłata 10 zł/os.* 
Na miejscu istnieje również możliwość skorzystania z atrakcji dodatkowych: płukanie złota, wybijanie złotych monet, odlewanie pamiątkowych sztabek, czerpanie papieru, diamentowe pole, skoki na trampolinie, ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku- dopłata 6 zł/jedna atrakcja*

Zakwaterowanie: 
„Złotym Hoteliku” na terenie Kopalni Złota, lub w pokojach gościnnych "Złoty Jar", pokoje 2–8-osobowe, część pokoi z łazienkami + łazienki ogólnodostępne. Do dyspozycji aneksy kuchenne i świetlice z wyposażeniem (gry, piłki, badminton, tenis stołowy).

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych IV-VI.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- nocleg (2x)
- pełne wyżywienie (2x śniadanie, 2 x kolacja, 2 x obiad, 1x ognisko)
- program zwiedzania
- wszystkie wstępy
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW
Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.

 * Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

KARPACZ + KSIĄŻ / KOWBOJE I RYCERZE / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_KRP_1

Monumentalny Zamek Książ + lekcje muzealne. / Podróż w czasie na prerrię dziekiego zachodu. / Dziki Wodospad, Kośćiółek Wang, Zapora na Łomnicy, Tor Saneczkowy.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Zamek Książ - zwiedzanie z przewodnikiem jednego z największych zamków w Polsce. Tak monumentalny i pięknie położony kompleks architektoniczny jest wyjątkowy w skali całej Europy. Odkryj miejsce spotkań koronowanych głów, w którym historia arystokratycznego rodu von Hochberg przeplata się z tajemnicami II Wojny Światowej…

Zajęcia muzealne na zamku - Co łączy mitologicznych bohaterów i smoki z Zamkiem Książ, czy na zamkowych dziedzińcach walczyli rycerze, jak długi naszyjnik z pereł posiadała Księżna Daisy, czy w zamku ukryto Bursztynową Komnatę i dlaczego Winston Churchill przyjeżdżał z wizytami do Książa, dowiesz się podróżując z nami przez niezwykłą historię tego miejsca.

Western City - podróż w czasie do niesamowitej wioski na dzikim zachodzie. To jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w regionie jeleniogórskim. Każdy może tutaj przenieść się w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota. 
Dla każdego uczestnika przygotowaliśmy garść atrakcji:

 • strzelnica indiańska
 • rzut nożem
 • rzut włócznią
 • wejście na "pal Męczarni"
 • jazda konna
 • przejazd kolejką

Dziki Wodospad  - wyjazd nowoczesnym wyciągiem krzesełkowym do bram Karkonoskiego Parku Narodowego. Wizyta pod malowniczym "Dzikim Wodospadem". Zejście szlakiem pieszym do Białego Jaru. 

Kościółek Wang - Dowiemy się skąd w Karpaczu znalazł się wyjątkowy, drewniany kościółek zbudowany na przełomie XII i XIII w. w południowej Norwegii. Zwiedzając jego wnętrza poznamy tajniki budowy tej wyjątkowej budowli oraz usłyszymy ciekawą historię o jego podróży. Z dziedzińca kościółka rozpościera się cudny - panoramiczny widok na Karpacz i okolicę.

Zapora na Łomnicy  - piesza wycieczka doliną  Łomnicy do centrum Karpacza. Po drodze zatrzymamy się na pięknej Zaporze Wodnej na Łomnicy. 

Tor saneczkowy - ekscytujace i pełne wrażeń 2 przejazdy letnim oraz całosezonowm torem saneczkowym "Kolorwa".

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Zakwaterowanie:
Hotel lub pensjonat w samym Karpaczu. Pokoje 3,4 os. z łazienkami. 

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- nocleg (2x)
- wyżywienie (2x śniadanie, 1 x lunch, 2 x obiadokolacja, 1 ognisko)
- program zwiedzania
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW
- Wstęp na Zamek Książ wraz z lekcjami muzealnymi
- Pakiet zwiedzania i atrakcji dodatkowych w miasteczku Western City
- 2 przejazdy letnim torem saneczkowym
- Wsztęp wraz z przewodnikiem do Kościółka Wang

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

KARPACZ + KSIĄŻ / WYPRAWA NA ŚNIEŻKĘ / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_KRP_4

Monumentalny Zamek Książ + lekcje muzealne. / Wyjście z przewodnikiem na Śnieżkę. / Dziki Wodospad, Kośćiółek Wang, Zapora na Łomnicy, Tor Saneczkowy.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Zamek Książ - zwiedzanie z przewodnikiem jednego z największych zamków w Polsce. Tak monumentalny i pięknie położony kompleks architektoniczny jest wyjątkowy w skali całej Europy. Odkryj miejsce spotkań koronowanych głów, w którym historia arystokratycznego rodu von Hochberg przeplata się z tajemnicami II Wojny Światowej…

Zajęcia muzealne na zamku - Co łączy mitologicznych bohaterów i smoki z Zamkiem Książ, czy na zamkowych dziedzińcach walczyli rycerze, jak długi naszyjnik z pereł posiadała Księżna Daisy, czy w zamku ukryto Bursztynową Komnatę i dlaczego Winston Churchill przyjeżdżał z wizytami do Książa, dowiesz się podróżując z nami przez niezwykłą historię tego miejsca.

Śnieżka -wyjście z przewodnikiem górskim szlakiem pieszym na szczyt Śnieżki - panorama Karkonoszy

Dziki Wodospad  - wyjazd nowoczesnym wyciągiem krzesełkowym do bram Karkonoskiego Parku Narodowego. Wizyta pod malowniczym "Dzikim Wodospadem". Zejście szlakiem pieszym do Białego Jaru. 

Kościółek Wang - Dowiemy się skąd w Karpaczu znalazł się wyjątkowy, drewniany kościółek zbudowany na przełomie XII i XIII w. w południowej Norwegii. Zwiedzając jego wnętrza poznamy tajniki budowy tej wyjątkowej budowli oraz usłyszymy ciekawą historię o jego podróży. Z dziedzińca kościółka rozpościera się cudny - panoramiczny widok na Karpacz i okolicę.

Zapora na Łomnicy  - piesza wycieczka doliną  Łomnicy do centrum Karpacza. Po drodze zatrzymamy się na pięknej Zaporze Wodnej na Łomnicy. 

Tor saneczkowy - ekscytujace i pełne wrażeń 2 przejazdy letnim oraz całosezonowm torem saneczkowym "Kolorwa".

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Zakwaterowanie:
Hotel lub pensjonat w samym Karpaczu. Pokoje 3,4 os. z łazienkami. 

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych V-VI, gimnazjalnych oraz licealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- nocleg (2x)
- wyżywienie (2x śniadanie, 1 x lunch, 2 x obiadokolacja)
- program zwiedzania
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW
- Wstęp na Zamek Książ wraz z lekcjami muzealnymi
- 2 przejazdy letnim torem saneczkowym
- Wsztęp wraz z przewodnikiem do Kościółka Wang
- opłata za licencjonowanego przewodnika górskiego

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

SZLAKIEM RZEMIOSŁA ZIEMI KŁODZKIEJ / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_ZK_4

Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Złota. / Średniowieczny Park Techniki. / Muzeum Gazownictwa. / Spacer szlakiem Błędnych Skał Parku Narodowego Gór Stołowych. / Historia ginących zawodów Ziemii Kłodzkiej. 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Dzień 1:
Muzeum Gazownictwa
 w Paczkowie - Żywe lekcje historii w Muzeum Gazownictwa, gdzie w niesamowitej scenerii zabytkowych wnętrz usłyszymy ciekawe opowiadania związane z przemysłem gazowym. Dowiemy się m.in.. czym były "wieczne ognie" w starożytnej Grecji, jak wygląda ciąg produkcyjny w gazowni oraz jak ewoluował przemysł gazowniczy. Dodatkowo czeka nas multimedialne zwiedzanie zabytków Paczkowa oraz ścieżka dydaktyczna z ciekawymi wystawami.

Kopalnia Złota  - Zwiedzanie z przewodnikiem korytarzy i pomieszczeń jedynej w swoim rodzaju kopalnii złota, spotkanie z Gnomem oraz  alchemikiem w podziemnym laboratorium, spacer historycznymi chodnikami sztolni Gertruda, przejazd unikatową repliką podziemnego tramwaju, jedyny w Polsce podziemny wodospad, wizyta w Muzeum Minerałów. Na koniec każdy z uczestników zmierzy się z wyzwaniami poszukiwaczy złota podczas zajećPłukania Złota. 

Średniowieczny Park Techniki - podróż w czasie do średniowiecznej osady górniczej, gdzie znajdziemy pełen tajemnic i strachów podziemny tunel, który kończy się wizytą w Chacie złotostockiego Kata. Będziemy mogli przejechać się również repliką czołgu wymyślonego przez Leonarda da Vinci. A przede wszystkim poznamy wszelkie prawa fizyki przy użyciu średnio-wiecznych urządzeń w skali 1:1 (np: dźwig ręczny, koło deptakowe, młyn stępowy, wiatrak).

Dzień 2:
Błędne Skały  - spacer malowniczą ścieżką krajoznawczą labiryntem skalnym Paku Narodowego Gór Stołowych. Przejdziemy kilkusetmetrową trasę turystyczną o niepowtarzalnym uroku, którą zwiedzając często dosłownie będziemy przeciskać się pomiędzy skałami wąskimi szczelinami.

Wizyta w gospodarstwie "Szlak Ginących Zawodów"  - Tylko    tutaj    podczas    jednej wizyty     można     zapoznać     się     z    ginącymi zawodami: garncarstwem, kowalstwem, tkactwem i piekarstwem. W programie między innymi: pokaz toczenia naczyń glinianych, wstęp do domu wypieku chleba, chatki robótek ręcznych, kuźni i mini - zoo.Odbędziemy tu takżę warsztaty garncarskie, podczas których każdy własnoręcznie wynkona naczynie gliniane. 
Obiad na terenie gospodarstaw w formie biesiady przy ognisku.

Dzień 3:

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój-  Podczas wizyty zapoznanmy się z  historią papieru i papiernictwa na świecie, w Polsce i na Śląsku w okresie rękodzielniczej jego produkcji oraz historię techniki i technologii papierniczej w dobie maszynowej produkcji papieru. Odwiedzimy także czerpalnię, w której odbywa się pokazowa rękodzielnicza produkcja papieru. Weźmiemy tu udział w ciekawych warsztatach "Rękodzieło Papiernicze" - nauczymy się samodzielnie czerpać papier oraz zgłębimy wiedzę na temat dziejów papieru oraz technik jego wytwarzania.

Polanica Zdrój - spacer najpiękniejszym Parkiem Zdrojowym Dolnego Śląska do Parku Szachowego, gdzie rozegramy ciekawą integracyjną partię szachów w której pionkami staną się uczniowie. Następnie spacer wzdłuż skaczących kolorowych fontann do gurującego nad parkiem ciekawego placu zabaw. Powrót na główny Plac Zdrojowy - czas na zakup pamiątek.

Zakwaterowanie: 
W komfortowym hotelu lub pensjonacie, pokoje wieloosobowe z łazienkami. Obiekty w których kwaterujemy grupy szkolne posiadają tereny zielone do organizacji zajeć integracyjnych, udogodnienia sportowe oraz świetlicę. 

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- nocleg (2x)
- wyżywienie (2x śniadanie, 2 x obiadokolacja, 1 x obiad)
- obiad w formie biesiady przy ognisku
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + 1 miejsce dla kierownika wycieczki.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

BESKID ŚLĄSKI / KRAINA LEŚNYCH NIESPODZIANEK / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_WIS_2

rzyrodnicza wycieczka w rejon Besidu Śląskiego / Zamek w Pszczynie wraz ze Stajniami Książęcymi, Lesny Park Niespodzianek z pokazem dzikich ptaków, Centrum Pasterskie, Chata Kawuloka. / Integracyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

PSZCZYNA / Muzeum Zamkowe  - Zwiedzanie ekspozycji zamkoweych z XIX oraz XX wieku w formie interaktynych zajęć edukacyjnych oraz zagadek i łamigłówek.  Spacer zamkowymi ogrodami do Stajni Książęcych, gdzie zobaczymy zabytkową wozownię kryjącą karety paradne Króla Jana III Sobieskiego, stajnie oraz młyn. 

 

WISŁA / Zwiedzanie z przewodnikiem  - podczas spaceru po centrum przybliżymy historię miasta, w którym początek bierze najdłuższa rzeka w Polsce. Zobaczymy m.in. Skocznię narciarską im. Adama Małysza.

 

KONIAKÓW / Centrum Pasterskie  - prelekcja pasterska na temat tradycyjnego kulturowego wypasu owiec – jego znaczenia dla zachowania dziedzictwa kulturowego i  bioróżnorodności  oraz degustacja tradycyjnych serów regionalnych. Będzie tu także możliwość nabycia prawdziwego tradycyjnego oscypka regionalnego. 

ISTEBNA / Chata Kawuloka  - zwiedzanie oryginalnej chałupy góralskiej wraz z prelakcją, gdzie gospodarze w górlaskich strojach zgłębią nam tajniki gry na instrumentach pasterskich takich jak m.in: gajdy, róg pasterski, okaryna,  piszczołki. Dowiemy się także wielu praktycznych informacji na temat używanych niegdyś przez pasterzy przyżądów oraz narzędzi pasterskich. Zwiedzanie zakończymy warsztatami z pokazem ubijania masła wraz z degustacją. 

USTROŃ / Leśny Park Niespodzianek - niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Odbędziemy pokazdy ptaków drapieznych oraz pokazy w sowiarni. Park to edukacja i rekreacja. Jedna ze ścieżek wyposażona została w plansze edukacyjne i poglądowe z dziedziny fauny i flory, na końcu której znajduje się Centrum Przyrodniczo Leśne z eksponatami i multimedialnym wyposażeniem. Do części rekreacyjnej zaliczyć możemy aleję bajkową z ruchomymi ekspozycjami znanych nam bajek oraz rozbudowany plac zabaw.

Wieczorne ognisko- zabawa integracyjna na terenie ośrodka z wykorzystaniem gier towarzyskich (kalambury, Tabu, Zgadnij kim jesteś)

Transport:
Komfortowym autokarem (klimatyzacja, dvd, toaleta).

Zakwaterowanie:
Ośrodek wypoczynkowy w Ustroniu, komfortowe pokoje 3, 4, 5 - osobowe z łazienkami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych

Świadczenia zawarte w cenie:
- przejazd autokarem
- 2 noclegi
- wyżywienie (1 dzień: kolacja, ognisko z kiełbaskami / 2 dzień - śniadanie, obiadokolacja, drożdżówka+sok, degustacje podczas zwiedzania / 3 dzień: śniadania, obiad
- program zwiedzania
wstęp i zajęcia edukacyjne na Zamku w Pszczynie oraz do Stajni Książęcych
- wstęp oraz prelekcje w Centrum Pasterskim
- wstęp oraz warsztaty w Chacie Kawuloka
- wstęp do Leśnego Parku Niespodzianek
- przewodnika po Wiśle, Koniakowie i Istebnej

- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

KARPACZ / PRZYGODA W GÓRACH / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_KRP_6

Monumentalny Zamek Książ / Podróż w czasie na prerrię dziekiego zachodu. / Dziki Wodospad, Kośćiółek Wang, Zapora na Łomnicy, Tor Saneczkowy.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Baśniowy Książ - zwiedzanie z przewodnikiem jednego z największych zamków w Polsce w tematyce "Baśniowy Książ". Tak monumentalny i pięknie położony kompleks architektoniczny jest wyjątkowy w skali całej Europy. Odkryjemy miejsce spotkań koronowanych głów, w którym historia arystokratycznego rodu von Hochberg przeplata się z tajemnicami II Wojny Światowej… Podczas wycieczki dzieci poznają mitycznych bohaterów przedstawionych na zamkowych rzeźbach i plafonach oraz usłyszą niezwykłe mitologiczne historie. Do zwiedzanie zamku już na Dziedzińcu Honorowym zapraszają Apollo, patron sztuki i bóg piękna oraz Diana, bogini łowów.  Baśniowy Książ to program opracowany dla poznania greckich i rzymskich zbiorów mitów, pełnych niezwykłych metafor i symboliki, dzięki czemu wycieczka jest wspaniałą zabawą i nauką równocześnie. Zajęcia są zakończone konkursem.

Western City - podróż w czasie do niesamowitej wioski na dzikim zachodzie. To jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w regionie jeleniogórskim. Każdy może tutaj przenieść się w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota. 
Dla każdego uczestnika przygotowaliśmy garść atrakcji:

 • strzelnica indiańska
 • rzut nożem
 • rzut włócznią
 • wejście na "pal Męczarni"
 • jazda konna - spacer
 • przejazd kolejką

Dziki Wodospad  -  Wizyta pod malowniczym "Dzikim Wodospadem". Zejście szlakiem pieszym do Białego Jaru. 

Kościółek Wang - Dowiemy się skąd w Karpaczu znalazł się wyjątkowy, drewniany kościółek zbudowany na przełomie XII i XIII w. w południowej Norwegii. Zwiedzając jego wnętrza poznamy tajniki budowy tej wyjątkowej budowli oraz usłyszymy ciekawą historię o jego podróży. Z dziedzińca kościółka rozpościera się cudny - panoramiczny widok na Karpacz i okolicę.

Zapora na Łomnicy  - piesza wycieczka doliną  Łomnicy do centrum Karpacza. Po drodze zatrzymamy się na pięknej Zaporze Wodnej na Łomnicy. 

Tor saneczkowy - ekscytujace i pełne wrażeń 2 przejazdy letnim oraz całosezonowm torem saneczkowym "Kolorwa".

Ramowy program wycieczki:
1 dzień / wyjazd w godzinach porannych, zwiedzanie Zamku Książ, zakwaterowanie ok. 16:00, obiadokolacja, dyskoteka, nocleg
2 dzień / śniadanie, wycieczka piesza po okolicy Kościółek Wang, Dziki Wodospad, lunch w postaci pizzy w restauracji "Mamma Mia", wycieczka  piesza widokowym szlakiem przez Zaorę na Łomnicy do centrum Karpacza, 1 zjazd letnim torem saneczkowym + 1 zjazd Alpin Coasterem, czas na zakup pamiątek, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień / śniadanie, wykwaterowanie ok 11:00, szalona zabawa w Western City z atrakcjami, ognisko z pieczeniem kiełbasek, w drodze powrotnej postój w restauracji Mc`Donalds (posiłek we własnym akresie), przyjazd pod szkołę18:00-19:00 

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Zakwaterowanie:
Hotel lub pensjonat w samym Karpaczu. Pokoje 3,4 os. z łazienkami. 

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- nocleg (2x)
- wyżywienie (2x śniadanie, 1 x lunch , 2 x obiadokolacja)
- ognisko z kiełbaskami
- program zwiedzania
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW
- wszystkie bilety wstępów oraz atrakcje

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

KRAKÓW HISTORYLAND + WIELICZKA / 3-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_KRK_6

Historyczny spacer z przewodnikiem po królewskim mieście Kraków/Kopiec Kościuszki /HISTORYLAND /Podziemia Starego Rynku/ Podziemne skarby Zabytkowej Kopalnii Soli w Wieliczce

 

 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

 

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiemSpacer rozpoczniemy od Sukiennnic gdzie współcześnie znajdują się dwa rzędy kramów, głównie z biżuterią, pamiątkami, rękodziełem czy cepelią.  Pod zewnętrzną częścią sukiennic zobaczymy zachowane, zabytkowe i sprawne oświetlenie gazowe. Przejdziemy przez urokliwy Rynek do Kosicioła Mariackiego, gdzie dowiemy się dlaczego dwie wieże zabytku są różnej wysokości. Zatrzymamy się na moment pod Oknem Papieskim, to niezwykłe miejsce związane jest z Papieżem Janem Pawłem II. Własnie z tego okna Papież zawsze rozmawiał z młodzieżą w trakcie pielgrzymek do Polski.

Podziemia Starego Rynku - Nowoczesne i interaktywne muzeum historii Starego Miasta Krakowa. W archeologicznych wystawach Rynku zapisane jest 1000 lat historii tego miejsca, w którym skala i ranga odkryć prezentowane są na podziemnej wystawie. Muzeum tworzy wiele interaktywnych sal i korytarzy, których celem jest między innymi ukazanie  ścisłych związków łączących średniowieczny Kraków z innymi ośrodkami europejskimi. Jest to miejsce gdzie najnowasza technika przekazu styka się z zamierzchłą historią królestwa polskiego.

Na koniec zagościmy na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Wejdziemy do Katedry na Wawelu, która zajmuje wyjątkową pozycję w dziejach Polski i w świadomości Narodu Polskiego. Na koniec zejdziemy nad Bulwar Wiślański gdzie czeka nas spotkanie ze Smokiem Wawelskim.

Kazimierz to obowiązkowy punkt w programie zwiedzania Krakowa. Przytulne kafejki i restauracje tej dzielnicy, galerie i antykwariaty, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej tworzą urokliwą atmosferę, której nie sposób się oprzeć.

Kopiec Kościuszki -najpiękniejsza panorama Krakowa, z widokiem na najbardziej charakterystyczne miejsca na starym mieście – Wawel, Bazylikę Mariacką, Sukiennice czy Rynek Główny. Z Kopca rozciąga się również widok na całą Wyżynę Krakowską, Kotlinę Sandomierską, Pogórze Wielickie, a przy dobrej widoczności można zobaczyć nawet Tatry!

History Land- Przeniesiemy się w samo serce wydarzeń i poznamy dzieje naszego kraju w sposób, jakiego dotychczas nie znaliśmy. W HistoryLandzie dzięki makietom zbudowanym z klocków LEGO® i innowacyjnym, interaktywnym rozwiązaniom staniemy się częścią przeżywanej historii, która poruszy wszystkie zmysły.

Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce - Trasa turystyczna - prowadzi przez najcenniejsze rejony podziemi- chodniki i komory, kaplice i jeziorka solankowe.Historię i tajniki kopalni przybliżą uczniom doświadczeni przewodnicy, dzięki temu wycieczka jest wspaniałą interaktywną lekcją. W trakcie zwiedzania trasy turystycznej będziemy mogli obejrzeć ekspozycję multimedialną "Sól życia" Skałada się na nią ponad 20 nowoczesnych stanowisk multimedialnych, gier, aplikacji, z pomocą których będziemy mogli poszerzyć wiedzę na temat solii, jej znaczenia w kulturze, zastosowania w życiu codziennym i występowania w przyrodzie.. Prezentowany w ramach ekspozycji film w technologi 3D pełen efektów specjalnych, to fascynująca opowieść o historii kopalni i doskonałe podsumowanie wiedzy zdobytej podczas zwiedzania podziemi. Na koniec trasy zwiedzanie Muzeum Żup Krakowskich, gdzie w zespole kilkunastu komór można obejrzeć oryginalne urządzenia i narzędzia górnicze służące w dawnych czasach do eksploatacji złoża, transportu soli, odwadniania, a także poznać historię warzelnictwa solnego w Polsce.


 

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

 

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych I-VI oraz klas gimnazjalnych i licealnych.

 

Świadczenia:
- nocleg (x2)
- wyżywienie obiadokolacja (1 dzień), śniadanie,suchy prowiant, obiadokolację (2 dzień), śniadanie(3 dzień)
- przejazd autokarem 
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów*
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW
- opłatę za przewodnika po Krakowie


Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.
* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500