3
2
1
EDU - 3-dniowe Wycieczki Szkolne


KRAKÓW HISTORYLAND + WIELICZKA / 3-dniowa wycieczka szkolna / EDU_KRK_6

(0 głosów)
on 01/02/2018

Historyczny spacer z przewodnikiem po królewskim mieście Kraków/Kopiec Kościuszki /HISTORYLAND /Podziemia Starego Rynku/ Podziemne skarby Zabytkowej Kopalnii Soli w Wieliczce

 

 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

 

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem- Spacer rozpoczniemy od Sukiennnic gdzie współcześnie znajdują się dwa rzędy kramów, głównie z biżuterią, pamiątkami, rękodziełem czy cepelią.  Pod zewnętrzną częścią sukiennic zobaczymy zachowane, zabytkowe i sprawne oświetlenie gazowe. Przejdziemy przez urokliwy Rynek do Kosicioła Mariackiego, gdzie dowiemy się dlaczego dwie wieże zabytku są różnej wysokości. Zatrzymamy się na moment pod Oknem Papieskim, to niezwykłe miejsce związane jest z Papieżem Janem Pawłem II. Własnie z tego okna Papież zawsze rozmawiał z młodzieżą w trakcie pielgrzymek do Polski.

Podziemia Starego Rynku - Nowoczesne i interaktywne muzeum historii Starego Miasta Krakowa. W archeologicznych wystawach Rynku zapisane jest 1000 lat historii tego miejsca, w którym skala i ranga odkryć prezentowane są na podziemnej wystawie. Muzeum tworzy wiele interaktywnych sal i korytarzy, których celem jest między innymi ukazanie  ścisłych związków łączących średniowieczny Kraków z innymi ośrodkami europejskimi. Jest to miejsce gdzie najnowasza technika przekazu styka się z zamierzchłą historią królestwa polskiego.

Na koniec zagościmy na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Wejdziemy do Katedry na Wawelu, która zajmuje wyjątkową pozycję w dziejach Polski i w świadomości Narodu Polskiego. Na koniec zejdziemy nad Bulwar Wiślański gdzie czeka nas spotkanie ze Smokiem Wawelskim.

Kazimierz to obowiązkowy punkt w programie zwiedzania Krakowa. Przytulne kafejki i restauracje tej dzielnicy, galerie i antykwariaty, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej tworzą urokliwą atmosferę, której nie sposób się oprzeć.

Kopiec Kościuszki -najpiękniejsza panorama Krakowa, z widokiem na najbardziej charakterystyczne miejsca na starym mieście – Wawel, Bazylikę Mariacką, Sukiennice czy Rynek Główny. Z Kopca rozciąga się również widok na całą Wyżynę Krakowską, Kotlinę Sandomierską, Pogórze Wielickie, a przy dobrej widoczności można zobaczyć nawet Tatry!

History Land- Przeniesiemy się w samo serce wydarzeń i poznamy dzieje naszego kraju w sposób, jakiego dotychczas nie znaliśmy. W HistoryLandzie dzięki makietom zbudowanym z klocków LEGO® i innowacyjnym, interaktywnym rozwiązaniom staniemy się częścią przeżywanej historii, która poruszy wszystkie zmysły.

Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce - Trasa turystyczna - prowadzi przez najcenniejsze rejony podziemi- chodniki i komory, kaplice i jeziorka solankowe.Historię i tajniki kopalni przybliżą uczniom doświadczeni przewodnicy, dzięki temu wycieczka jest wspaniałą interaktywną lekcją. W trakcie zwiedzania trasy turystycznej będziemy mogli obejrzeć ekspozycję multimedialną "Sól życia" Skałada się na nią ponad 20 nowoczesnych stanowisk multimedialnych, gier, aplikacji, z pomocą których będziemy mogli poszerzyć wiedzę na temat solii, jej znaczenia w kulturze, zastosowania w życiu codziennym i występowania w przyrodzie.. Prezentowany w ramach ekspozycji film w technologi 3D pełen efektów specjalnych, to fascynująca opowieść o historii kopalni i doskonałe podsumowanie wiedzy zdobytej podczas zwiedzania podziemi. Na koniec trasy zwiedzanie Muzeum Żup Krakowskich, gdzie w zespole kilkunastu komór można obejrzeć oryginalne urządzenia i narzędzia górnicze służące w dawnych czasach do eksploatacji złoża, transportu soli, odwadniania, a także poznać historię warzelnictwa solnego w Polsce.


 

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

 

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych I-VI oraz klas gimnazjalnych i licealnych.

 

Świadczenia:
- nocleg (x2)
- wyżywienie obiadokolacja (1 dzień), śniadanie,suchy prowiant, obiadokolację (2 dzień), śniadanie(3 dzień)
- przejazd autokarem
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów*
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW
- opłatę za przewodnika po Krakowie


Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.
* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY