3
2
1
EDU - 3-dniowe Wycieczki Szkolne


KARPACZ / PRZYGODA W GÓRACH / 3-dniowa wycieczka szkolna / EDU_KRP_6

(0 głosów)
on 08/11/2017

Monumentalny Zamek Książ / Podróż w czasie na prerrię dziekiego zachodu. / Dziki Wodospad, Kośćiółek Wang, Zapora na Łomnicy, Tor Saneczkowy.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Baśniowy Książ - zwiedzanie z przewodnikiem jednego z największych zamków w Polsce w tematyce "Baśniowy Książ". Tak monumentalny i pięknie położony kompleks architektoniczny jest wyjątkowy w skali całej Europy. Odkryjemy miejsce spotkań koronowanych głów, w którym historia arystokratycznego rodu von Hochberg przeplata się z tajemnicami II Wojny Światowej… Podczas wycieczki dzieci poznają mitycznych bohaterów przedstawionych na zamkowych rzeźbach i plafonach oraz usłyszą niezwykłe mitologiczne historie. Do zwiedzanie zamku już na Dziedzińcu Honorowym zapraszają Apollo, patron sztuki i bóg piękna oraz Diana, bogini łowów.  Baśniowy Książ to program opracowany dla poznania greckich i rzymskich zbiorów mitów, pełnych niezwykłych metafor i symboliki, dzięki czemu wycieczka jest wspaniałą zabawą i nauką równocześnie. Zajęcia są zakończone konkursem.

Western City - podróż w czasie do niesamowitej wioski na dzikim zachodzie. To jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w regionie jeleniogórskim. Każdy może tutaj przenieść się w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota.
Dla każdego uczestnika przygotowaliśmy garść atrakcji:

  • strzelnica indiańska
  • rzut nożem
  • rzut włócznią
  • wejście na "pal Męczarni"
  • jazda konna - spacer
  • przejazd kolejką

Dziki Wodospad  -  Wizyta pod malowniczym "Dzikim Wodospadem". Zejście szlakiem pieszym do Białego Jaru. 

Kościółek Wang - Dowiemy się skąd w Karpaczu znalazł się wyjątkowy, drewniany kościółek zbudowany na przełomie XII i XIII w. w południowej Norwegii. Zwiedzając jego wnętrza poznamy tajniki budowy tej wyjątkowej budowli oraz usłyszymy ciekawą historię o jego podróży. Z dziedzińca kościółka rozpościera się cudny - panoramiczny widok na Karpacz i okolicę.

Zapora na Łomnicy  - piesza wycieczka doliną  Łomnicy do centrum Karpacza. Po drodze zatrzymamy się na pięknej Zaporze Wodnej na Łomnicy. 

Tor saneczkowy - ekscytujace i pełne wrażeń 2 przejazdy letnim oraz całosezonowm torem saneczkowym "Kolorwa".

Ramowy program wycieczki:
1 dzień / wyjazd w godzinach porannych, zwiedzanie Zamku Książ, zakwaterowanie ok. 16:00, obiadokolacja, dyskoteka, nocleg
2 dzień / śniadanie, wycieczka piesza po okolicy Kościółek Wang, Dziki Wodospad, lunch w postaci pizzy w restauracji "Mamma Mia", wycieczka  piesza widokowym szlakiem przez Zaorę na Łomnicy do centrum Karpacza, 1 zjazd letnim torem saneczkowym + 1 zjazd Alpin Coasterem, czas na zakup pamiątek, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień / śniadanie, wykwaterowanie ok 11:00, szalona zabawa w Western City z atrakcjami, ognisko z pieczeniem kiełbasek, w drodze powrotnej postój w restauracji Mc`Donalds (posiłek we własnym akresie), przyjazd pod szkołę18:00-19:00 

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Zakwaterowanie:
Hotel lub pensjonat w samym Karpaczu. Pokoje 3,4 os. z łazienkami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- nocleg (2x)
- wyżywienie (2x śniadanie, 1 x lunch , 2 x obiadokolacja)
- ognisko z kiełbaskami

- program zwiedzania
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW
- wszystkie bilety wstępów oraz atrakcje

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY