3
2
1
EDU - 3-dniowe Wycieczki Szkolne


KRAKÓW / KRÓLEWSKA MAGIA ROZRYWKI / 3-dniowa wycieczka szkolna / EDU_KRK_7

(0 głosów)
on 30/01/2017

Szalona Zabawa w jednym z największj Edukacyjnych Parków Rozrywki w Polsce. / Historyczny spacer po Rynku Krakowa. / Królewskie historie Zamku na Wawelu. / Kremóki Papieskie.

 

 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

 

 

KRAKÓW / Ogród Doświadczeń gdzie znajduje się ponad 50 interaktywnych instalacji, z którcyh każda prezentuje wybrane zjawiska przyrody. Można np. samemu wywoływać wir wodny, rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i swoim ciałem tworzyć niezwykłe obrazy. Podczas zwiedzania Ogrodu Doświadczeń istnieje możliwość wzięcia udziału w lekcjach tematycznych:
W poszukiwaniu zaginionej szkatułki - Podczas lekcji uczniowie uczą się orientacji w terenie na podstawie kompasu i mapy. Wykorzystując zdobyte umiejętności, odnajdą przygotowane dla nich zadania, bazujące na urządzeniach w Ogrodzie Doświadczeń. Poprawne rozwiązania doprowadzą do ukrytej w Ogrodzie niespodzianki. Lekcja adresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

KRAKÓW / Krótki spacer po Rynku w Krakowie, chwila czasu na zakup pamiątek w Sukiennicach. Przejście na dziedziniec Zamku Krolewskiego na Wawelu, gdzie odbędziemy ciekawe zajęcia edukacyjne pt: "Królowie na Wawelu - życie zamku" - Prowadzący opowiada o codziennym życiu mieszkańców zamku renesansowego: królów, ich najbliższej rodziny, najważniejszych urzędników oraz dostojników dworskich. Omawiany jest apartament mieszkalny, funkcje poszczególnych pomieszczeń a także ich wyposażenie. Dzieci, na podstawie oglądanych zabytków muzealnych, poznają sposoby spędzania wolnego czasu. Na koniec będzie możliwość zrobienia pamiątkowego selfie z Wawelskim Smokiem.

INWAŁD /  Park Miniatur "Świat Marzeń" i "Warownia" - całodniowa zabawa w parku, w którym udamy się w niezaomnianą podróż dookoła świata. Pomysłowo zaprojektowane alejki poprowadzą nas do kolejnych państw i ich cennych zabytkóe (np. Coloseum, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla). Ponadto czeka nas zielony labirynt- próba orientacji w terenie, lekcjahistorii starożytnego Egiptu, zabawa w Egipskim Pałacu Strachów oraz Luna Parku z licznymi atrakcjami jak m.in. Koło Młyńskie, Kino 5D, Super Ślizg, Lodowisko, Symulator, Damcing Fly, Karuzela, Kolejak elektryczna, Małpi Gaj oraz ogromna 9 metrowa zjeżdzalnia.  Udamy się także do Średniowiecznej Warowni królującej dumnie na kamienistym wzniesieniu, otoczonym drewnianymi balami. Ten fantastyczny gród średniowieczny, zajmujący teren 2,5 tyś m2 zabiera nas w podróż w czasie, podczas której cofamy się do XV wieku. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca, takie jak: Zbrojownia z pokazem multimedialnym, Sala tortur, Komnata Damy, Baszta Widokowa, Tarasy Widokowe, Osada Średniowieczna, Chata Tkacza, Chata Szewca,Chata Kowala, Chata Garncarza, Chata Powroźnika, Teren do strzelania z łuku oraz najciekawszą atrakcję - Smoczą Jamę, z której wyjdzie do nas jej prawdziwy mieszkaniec. Będzie tu także chwila na szaloną zabawę na placu zabaw czy karuzeli "Beczułki".

WADOWICE / Papieska Kremówka  Krótki spacer hostorycznym szlakiem Jana Pawła II po Wadowicach. Udamy się pod słynną Wadowicką Cukernię, gdzie każdy otrzyma na drugie śnniadanie słynną, oryginalną Papieską Kremówkę. 

PSZCZYNA / Muzeum Zamkowe  - Zwiedzanie ekspozycji zamkoweych z XIX oraz XX wieku w formie interaktynych zajęć edukacyjnych oraz zagadek i łamigłówek.  Spacer zamkowymi ogrodami do Stajni Książęcych, gdzie zobaczymy zabytkową wozownię kryjącą karety paradne Króla Jana III Sobieskiego, stajnie oraz młyn.  

Transport:
Komfortowym autokarem (klimatyzacja, dvd, toaleta).

Zakwaterowanie:
Dom Rekolekcyjno-Pielgrzymkowy w Wadowicah, komfortowe pokoje 2, 3, 4 - osobowe z łazienkami.

 

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych I-IV

 

Świadczenia zawarte w cenie:
- nocleg (x2)
- wyżywienie (1 dzień - obiadokolacja / 2 dzień - śniadanie, obiad, koacja / 3 dzień - śniadanie, kremówka + napój)
- przejazd autokarem
- program zwiedzania
- wstęp oraz warsztaty w Ogrodzie Doświadczeń
- wstęp i zajęcia edukacyjne na Wawelu
- wstęp do Parku Miniatur Świat Marzeń z przewodnikiem
- wstęp do Warowni wraz z przewodnikiem
- wstęp i zajęcia edukacyjne na Zamku w Pszczynie oraz do Stajni Książęcych
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

* UWAGA! w ostatnim dniu wycieczki przewidywany jest postój na posiłek przy restauracji Mc` Donalds - zakup we własnym zakresie. Prosimy o wyposażenie dzieci w odpowiednie kieszonkowe. Istnieje możliwość zamowienia zbiorowo zestawów Happy Meal dla każdego - płatne dodatkowo 10,90 zł. Na życzenie rodziców możemy w ostatnim dniu zorganizować dla dzieci ciepły posiełek w formie jednodaniowego obiadu z napojem w cenie 15 zł/os.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY