3
2
1
EDU - 3-dniowe Wycieczki Szkolne


SZLAKIEM RZEMIOSŁA ZIEMI KŁODZKIEJ / 3-dniowa wycieczka szkolna / EDU_ZK_4

(0 głosów)
on 21/11/2016

Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Złota. / Średniowieczny Park Techniki. / Muzeum Gazownictwa. / Spacer szlakiem Błędnych Skał Parku Narodowego Gór Stołowych. / Historia ginących zawodów Ziemii Kłodzkiej. 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Dzień 1:
Muzeum Gazownictwa
w Paczkowie - Żywe lekcje historii w Muzeum Gazownictwa, gdzie w niesamowitej scenerii zabytkowych wnętrz usłyszymy ciekawe opowiadania związane z przemysłem gazowym. Dowiemy się m.in.. czym były "wieczne ognie" w starożytnej Grecji, jak wygląda ciąg produkcyjny w gazowni oraz jak ewoluował przemysł gazowniczy. Dodatkowo czeka nas multimedialne zwiedzanie zabytków Paczkowa oraz ścieżka dydaktyczna z ciekawymi wystawami.

Kopalnia Złota  - Zwiedzanie z przewodnikiem korytarzy i pomieszczeń jedynej w swoim rodzaju kopalnii złota, spotkanie z Gnomem oraz  alchemikiem w podziemnym laboratorium, spacer historycznymi chodnikami sztolni Gertruda, przejazd unikatową repliką podziemnego tramwaju, jedyny w Polsce podziemny wodospad, wizyta w Muzeum Minerałów. Na koniec każdy z uczestników zmierzy się z wyzwaniami poszukiwaczy złota podczas zajeć Płukania Złota.

Średniowieczny Park Techniki - podróż w czasie do średniowiecznej osady górniczej, gdzie znajdziemy pełen tajemnic i strachów podziemny tunel, który kończy się wizytą w Chacie złotostockiego Kata. Będziemy mogli przejechać się również repliką czołgu wymyślonego przez Leonarda da Vinci. A przede wszystkim poznamy wszelkie prawa fizyki przy użyciu średnio-wiecznych urządzeń w skali 1:1 (np: dźwig ręczny, koło deptakowe, młyn stępowy, wiatrak).

Dzień 2:
Błędne Skały  - spacer malowniczą ścieżką krajoznawczą labiryntem skalnym Paku Narodowego Gór Stołowych. Przejdziemy kilkusetmetrową trasę turystyczną o niepowtarzalnym uroku, którą zwiedzając często dosłownie będziemy przeciskać się pomiędzy skałami wąskimi szczelinami.

Wizyta w gospodarstwie "Szlak Ginących Zawodów"  - Tylko    tutaj    podczas    jednej wizyty     można     zapoznać     się     z     ginącymi zawodami: garncarstwem, kowalstwem, tkactwem i piekarstwem. W programie między innymi: pokaz toczenia naczyń glinianych, wstęp do domu wypieku chleba, chatki robótek ręcznych, kuźni i mini - zoo.Odbędziemy tu takżę warsztaty garncarskie, podczas których każdy własnoręcznie wynkona naczynie gliniane.
Obiad na terenie gospodarstaw w formie biesiady przy ognisku.

Dzień 3:

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój-  Podczas wizyty zapoznanmy się z  historią papieru i papiernictwa na świecie, w Polsce i na Śląsku w okresie rękodzielniczej jego produkcji oraz historię techniki i technologii papierniczej w dobie maszynowej produkcji papieru. Odwiedzimy także czerpalnię, w której odbywa się pokazowa rękodzielnicza produkcja papieru. Weźmiemy tu udział w ciekawych warsztatach "Rękodzieło Papiernicze" - nauczymy się samodzielnie czerpać papier oraz zgłębimy wiedzę na temat dziejów papieru oraz technik jego wytwarzania.

Polanica Zdrój - spacer najpiękniejszym Parkiem Zdrojowym Dolnego Śląska do Parku Szachowego, gdzie rozegramy ciekawą integracyjną partię szachów w której pionkami staną się uczniowie. Następnie spacer wzdłuż skaczących kolorowych fontann do gurującego nad parkiem ciekawego placu zabaw. Powrót na główny Plac Zdrojowy - czas na zakup pamiątek.

Zakwaterowanie:
W komfortowym hotelu lub pensjonacie, pokoje wieloosobowe z łazienkami. Obiekty w których kwaterujemy grupy szkolne posiadają tereny zielone do organizacji zajeć integracyjnych, udogodnienia sportowe oraz świetlicę.

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- nocleg (2x)
- wyżywienie (2x śniadanie, 2 x obiadokolacja, 1 x obiad)
- obiad w formie biesiady przy ognisku
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + 1 miejsce dla kierownika wycieczki.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY