3
2
1
EDU - 3-dniowe Wycieczki Szkolne


WISŁA / BESKID ŚLĄSKI + TWINPIGS / 3-dniowa wycieczka szkolna / EDU_WIS_1

(0 głosów)
on 30/09/2016

Haistoryczno przyrodnicza wycieczka w otoczeniu Besidu Śląskiego / Zamek w Pszczynie , Wisła, Ustroń, Żory, Czantoria, Miasteczko Twinpigs.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Zamek w Pszczynie - Zwiedzanie ekspozycji zamkoweych z XIX oraz XX wieku w formie interaktynych zajęć edukacyjnych oraz zagadek i łamigłówek.  Spacer zamkowymi ogrodami do Stajni Książęcych, gdzie zobaczymy zabytkową wozownię kryjącą karety paradne Króla Jana III Sobieskiego, stajnie oraz młyn.

 

Leśny Park Niespodzianek - niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Odbędziemy pokazdy ptaków drapieznych oraz pokazy w sowiarni. Park to edukacja i rekreacja. Jedna ze ścieżek wyposażona została w plansze edukacyjne i poglądowe z dziedziny fauny i flory, na końcu której znajduje się Centrum Przyrodniczo Leśne z eksponatami i multimedialnym wyposażeniem. Do części rekreacyjnej zaliczyć możemy aleję bajkową z ruchomymi ekspozycjami znanych nam bajek oraz rozbudowany plac zabaw.

 

Zwiedzanie Wisły z przewodnikiem- podczas spaceru po centrum przybliżymy historię miasta, w którym początek bierze najdłuższa rzeka w Polsce. Zobaczymy m.in. Skocznię narciarską im. Adama Małysza. Następnie udamy się do pobliskiego pięknego miasteczka uzdrowiskowego Ustronia. Wjedziemy koleją linową na Czantorie gdzie odkryjemy piękną malowniczą panoramę Beskidu Śląskiego. Na miejscu czeka nas trochę rozrywki. Specjalnie dla miłośników adrenaliny - 710 metrów toru saneczkowego. Dla chętnych zjazd malowniczo wijącą się, stalową rynną na specjalnie przygotowanych wózkach imitujących sanki.  


Miasteczko Twinpigs
- w tym miejscu poczujemy się jak na Dzikim Zachodzie i będziemy uczyć się przez zabawę. Zabudowa Parku stanowi rekonstrukcję XIX- wiecznego amerykańskiego miasteczka. Podróż w czasie pozwoli poznać kulturę Ameryki Północnej (począwszy od odkrycia kontynentu, po przełom wieków XIX i XX), którą będzie można poczuć niemalże na własnej skórze. Liczne atrakcje nie pozwolą nam się nudzić, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Atrakcje Parku: Zjeżdżalnia Apacha, Dojenie Krowy, Hydro Atrakcja, Wulkan, Plac zabaw, Kula parowa, Wioska indiańska, Kuźnia kowala, trzelnica Texas, Strzelanie z łuku, Pokazy iluzji Tomasza Kabisa, Pojedynek Rewolwerowców

Fire Show, Napad na bank, Cela więźnia 283, Studio Old Foto, Zaklęty Saloon i wiele innych.

 

Muzeum Ognia- niezwykły obiekt o niespotykanych kształtach, łączy w sobie walory edukacyjne i rozrywkowe. Ekspozycja tego wyjątkowego centrum nauki poświęcona jest wiedzy na temat ognia oraz energii od czasów najdawniejszych do dzisiaj z uwzględnieniem istotnych przemian cywilizacyjnych i kulturowych.
 

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- 2 noclegi
- 2 śniadania
- 1 obiadokolacja
- 1 obiad
- 1 kolacja
- ognisko z kiełbaskami

- program zwiedzania
- wstęp do Zamku w Pszczynie wraz z wystawami i przewodnikiem
- wstęp do Stajni Książęcych
- wstęp do  Leśnego Parku Niespodzianek
- opłatę za przewodnika po Wiśle
- wjazd koleją linową na Czantorię
-  wstęp do miasteczka oraz atrakcjie w Twinpigs
- opłatę za animatorów w miasteczku Twinpigs
- wstęp do Muzeum Ognia

- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW


Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY