3
2
1
EDU - 3-dniowe Wycieczki Szkolne


ZIEMIA KŁODZKA / 3-dniowa wycieczka szkolna / EDU_ZK_3

(0 głosów)
on 21/09/2016

Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Złota / Średniowieczny Park Techniki. / Muzeum gazownictwa. / Gra Terenowa na twierdzy Srebrnogórskiej /  MiniEuroland.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Gra Terenowa na Twierdzy Srebrna Gόra - jest to unikatowy obiekt w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania (1765-1777) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej. W trakcie zwiedzania uczestnicy gry zostaną podzieleni na dwa obozy: francusko-polski i koalicji antyfrancuskiej, które między sobą będą rywalizować w wykonywanych zadaniach. Zostaną odegrane bitwy, potyczki i zadania terenowe. Każda osoba będzie odgrywane role przypisanej jej postaci historycznej. W scenariuszu gry: zabawy zręcznościowe i zadania logiczne, zwiedzanie Twierdzy połączone z poszukiwaniem ukrytego skarbu, prezentacja broni czarnoprochowej, pokaz wystrzału z repliki XVIII w.,armaty, zwiedzanie tarasu widokowego. Cała zabawa zakończona będzie integracyjnym ogniskiem klasowym z kiełbaskami na terenach zielonych twierdzy.

Kopalnia Złota  - Zwiedzanie z przewodnikiem korytarzy i pomieszczeń jedynej w swoim rodzaju kopalnii złota, spotkanie z Gnomem oraz  alchemikiem w podziemnym laboratorium, spacer historycznymi chodnikami sztolni Gertruda, przejazd unikatową repliką podziemnego tramwaju, jedyny w Polsce podziemny wodospad, wizyta w Muzeum Minerałów, płukanie złota oraz Certyfikat Zdobywcy Kopalni Złota.

Średniowieczny Park Techniki - podróż w czasie do średniowiecznej osady górniczej, gdzie znajdziemy pełen tajemnic i strachów podziemny tunel, który kończy się wizytą w Chacie złotostockiego Kata. Będziemy mogli przejechać się również repliką czołgu wymyślonego przez Leonarda da Vinci. A przede wszystkim poznamy wszelkie prawa fizyki przy użyciu średnio-wiecznych urządzeń w skali 1:1 (np: dźwig ręczny, koło deptakowe, młyn stępowy, wiatrak).

Minieuroland - to rozciągający się na powierzchni 20 tys. m² malowniczo położony obiekt, liczący obecnie ponad 30 miniatur wzorowanych na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic. Wśród pięknego drzewostanu podziwiamy wykonane z niezwykłą starannością i pieczołowitością miniatury obiektów z czasów starożytnych, aż po budowle współczesnej architektury. W otoczeniu baśniowej wręcz scenerii – wyszukanych i unikalnych ponad 500 gatunków drzew i krzewów, sprowadzonych z najlepszych szkółek roślin z Holandii i Belgii – możecie Państwo podziwiać kultowe budowle światowej sławy, jak drezdeński kompleks pałacowy Zwinger, paryski Łuk Triumfalny i wiele innych, ale także wrocławski Ratusz, czy też ogromna makieta Twierdzy Kłodzkiej. Arboretum, zaprojektowane z wielką dbałością o każdy detal, zaprasza do krainy piękna, spokoju i harmonii.

Warsztaty edukacyjne w Minieuroland - do wyboru wartsztay historyczne, modelarskie lub botaniczne. Po warsztatach będzie czas na szaloną zabawe na interaktywnym nowoczesnym Placu Zabaw oraz obiad na terenie parku.

Muzeum Gazownictwa w Paczkowie - Żywe lekcje historii w Muzeum Gazownictwa, gdzie w niesamowitej scenerii zabytkowych wnętrz usłyszymy ciekawe opowiadania związane z przemysłem gazowym. Dowiemy się m.in.. czym były "wieczne ognie" w starożytnej Grecji, jak wygląda ciąg produkcyjny w gazowni oraz jak ewoluował przemysł gazowniczy. Dodatkowo czeka nas multimedialne zwiedzanie zabytków Paczkowa oraz ścieżka dydaktyczna z ciekawymi wystawami.

Program uzupełniający:
Idealnym uzupełnieniem programu jest udział w podziemnym spływie łodziami, zalanymi korytarzami kopalnii - dopłata 10 zł/os.*
Na miejscu istnieje również możliwość skorzystania z atrakcji dodatkowych: płukanie złota, wybijanie złotych monet, odlewanie pamiątkowych sztabek, czerpanie papieru, diamentowe pole, skoki na trampolinie, ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku - dopłata 6 zł/jedna atrakcja*

Zakwaterowanie:
W „Złotym Hoteliku” na terenie Kopalni Złota, lub w pokojach gościnnych "Złoty Jar", pokoje 2–8-osobowe, część pokoi z łazienkami + łazienki ogólnodostępne. Do dyspozycji aneksy kuchenne i świetlice z wyposażeniem (gry, piłki, badminton, tenis stołowy).

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych IV-VI.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- nocleg (2x)
- pełne wyżywienie (2x śniadanie, 2 x kolacja, 2 x obiad, 1x ognisko)
- program zwiedzania
- wszystkie wstępy
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW
Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.

 * Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY