WARSZAWA + ŁÓDŹ / 2-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_WAW_2

Wyjątkowe warsztaty filmowe w Muzeum Animacji Filmowej SeMaFor / Manufaktura - czyli dawne Imperium Izraela Poznanskiego / Niebo Kopernika - seans 3D w najnowocześniejszym w Polsce planetarium w Centrum Nauki Kopernik / Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, Sejm RP, Belweder, Łazienki Królewskie ... oraz wiele innych atrakcji. 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:
Se-Ma-For / Warsztaty Filmowe  - Zwiedzanie Muzeum Animacji Filmowej SE-MA-FOR - wystawy i ekspozycje stałe, m.in. scenografia, plan zdjęciowy, różne rodzaje animacji filmowych, montaż, udźwiękowienie. Seans filmowy w Kinie Muzeum Animacji SE-MA-FOR.
Warsztaty filmowe „Lalkowy film animowany” -  Na planie filmowym animator „ożywia”, animuje lalkę, wyposażoną w przegubową konstrukcję animacyjną, umożliwiającą stabilny ruch. Uczestnicy zamienią się na moment w profesjonalną ekipę filmową! Na początku stworzą koncepcję animacji – fabułę, projekty postaci oraz projekty scenografii. Przy pomocy papierów, plasteliny, styropianu i tkanin wspólnie stworzymy postaci oraz przestrzenną scenografię do wymyślonego wcześniej filmu. Postacie zostaną wprawione w ruch na wykonanym planie filmowym metodą animacji poklatkowej.

Manufaktura - dawne Imperium Izraela Poznańskiego
Zwiedzimy Maufakturę, gdzie będzie chwila czasu na skorzystanie z atrakcji jednego z największych w Polsce Centrum Handlowo-Rozrywkowych (m.in..kręgielnia, Arena Laser Games, ścianka wspinaczkowa, Experymentarum, Jazda Park - atrakcje płatne indywidualnie dla chętnych).  

Biblioteka Uniwersytety Warszawskiego - wizyta w ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, skąd rozpościera się piękny panoramiczny widok na dolinę Wisły, Stadion Narodowy oraz warszawskie drapacze chmur. 

Planetarium Niebo Kopernika - seans w Planetarium mieszczącym się w Centrum Nauki Kopernik podczas którego dzięki technologii 3D – poczujemy się jak prawdziwi poszukiwacze życia pozaziemskiego zanurzeni w kosmicznej rzeczywistości.

Program uzupełniający:
Idealnym uzupełnieniem programu będzie wizyta w jednym z poniższych obiektów edukacyjno-rozrywkowych:
Spacerem przez stolicę - zwiedzanie centrum Warszawy (spacer z pilotem): pomnik Mikołaja Kopernika, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski (z zewnątrz - na życzenie grupy zwiedzanie Zamku Królewskiego z audioprzewodnikiem - płatne dodatkowo 6 zł/uczniowie do 16 lat, 20 zł/osoby powyżej 16 lat), Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza. Przejście spacerem pod Pałac Kultury i Nauki - dla chętnych wyjazd windą na XXX piętro na taras widokowy - płatne dodatkowo 10 zł/os. dla pozostałych czas wolny na zakupy w Złotych Tarasach. - bez dopłat + ewentualny wstęp na Zamek Królewski

Łazienki Królewskie, Belweder i Sej RP - przejedziemy dzielnicą ambasad pod Belweder - dom prezydenta RP oraz udamy się na spacer po Parku Łazienkowskim, gdzie zobaczymy m.in.. Pałac na Wyspie, Starą Pomarańczarnię, Pałac Myśliwiecki, Pomnik F. Chopina, Amfiteatr na Wyspie. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem budynku Sejmu wraz z wizytą na galerii Sali Posiedzeń Sejmu (w dniach w których nie odbywają się obrady), holu głównego (makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi), Sali Kolumnowej, Korytarza Marszałkowskiego. - bez dopłat.

Centrum Nauki Kopernik - kilkugodzinna zabawa z eksperymentami w nowoczesnym kompleksie edukacyjno-rozrywkowym. Tu podczas ciekawych doświadczeń oraz korzystając z unikatowych instalacji zgłębimy wiedzę o udziale nauki w życiu codziennym. Obejrzymy także: spektakl w Teatrze Robotycznym, pokaz w Teatrze Wysokich Napięć, pokazy na scenie CNK w Agorze oraz aktualną wystawę czasową. - płatne dodatkowo 15 zł / Uwaga! Nie rezerwujemy wejść do CNK. Bilety do CNK nauczyciel musi zkupić dla uczniów we własnym zakresie!

Muzeum Powstania Warszawskiego 1944 - jest to wyjątkowe miejsce, gdzie opowiadania o przeszłości, są czytelne, wierne i wiarygodne, a zarazem trafiają do współczesnego, młodego odbiorcy. Jest to muzeum nowoczesne, łączące historię z innowacjami. Wiernie odtwarzające atmosferę powstańczej Warszawy. Pokazuje nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności powstańczej i cywilnej. Zgromadzone tam eksponaty szokują, zadziwiają a przede wszystkim fascynują odwiedzających. - płatne dodatkowo 10 zł*

Muzeum Wojska Polskiego - w którego zbiorach znajduje się ponad 250 tys. eksponatów wojskowo-historycznych takich jak broń palna, borń sieczna, umundorowania, sprzęt wojskowy - od czołgów, samolotów, wyrzutni rakiet po oporządzenie żołnierskie, mapy czy księgozbiory. Muzeum to w sposób ciekawy, interaktywny i nowoczesny pozwala zbliżyć się młodzieży do historii Wojska Polskiego od najdawniejszych czasów po współczesność. - płatne dodatkwow 4 zł/os. *

Dom zagadek / Escape Room + spacerem przez Stare Miasto - gra w której czestnicy zostają zamknięci na 60 minut w tematycznie przygotowanych pokojach zagadek z których muszą się wydostać. Aby tak się stało, należy rozwiązać przygotowane przez organizatorów łamigłówki.  Twórcy takich pokojów zagadek dbają  o to, aby wyjście nie było takie oczywiste i łatwe. Tylko od uczestników gry zależy, czy  przejdą wszystkie zagadki umysłowe bądź zręcznościowe. Aby tak się stało, przydatne jest: analityczne myślenie, kojarzenie faktów, kreatywność, spostrzegawczość, zręczność. Dom Zagadek to miejsce, które każdemu dostarczy wyjątkowych emocji, a wydostanie się z pokoju będzie niesamowitą frajdą. Miłośnicy łamigłówek, gier i programów typu Fort Boyard, stworzyli naszpikowane elektroniką i efektami specjalnymi innowacyjne rozwiązania i zagadki, które zadowolą najbardziej wymagających graczy. Dodatkowo (spacer z pilotem): pomnik Mikołaja Kopernika, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski (z zewnątrzt), Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza - płatne dodatkowo - 20 zł/os.

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas gimnazjalnych oraz licealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- 1 nocleg w Łodzi
- 1 nocleg w Warszawie
- 2 śniadania
- 2 obiadokolacje
- 2 obiady
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów*
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW
Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

KRAKÓW + WIELICZKA / 2-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_KRK_2

Historyczny spacer z przewodnikiem po królewskim mieście Kraków. / Szalona zabawa z eksperymentami w Ogrodzie Doświadczeń. / Podziemne skarby Zabytkowej Kopalnii Soli w Wieliczce oraz podziemne ekspozycje w Muzeum Żup Krakowskich.

 

 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

 

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiemSpacer rozpoczniemy od Sukienninc gdzie współczenie znajdują się dwa rzędy kramów, głównie z biżuterią, pamiątkami, rękodziełem czy cepelią.  Pod zewnętrzną częścią sukiennic zobaczymy zachowane zabytkowe i sprawne oświetlenie gazowe. Przejdziemy przez urokliwy Rynek do Kosicioła Mariackiego, gdzie dowiemy się dlaczego dwie wieże zabytku są różnej wysokości. Zatrzymamy się na moment pod Oknem Papieskim, to niezwykłe miejsce związane jest z Papieżem Janem Pawłem II. Własnie z tego okna Papież zawsze rozmawiał z młodzieżą w trakcie pielgrzymek do Polski. Zagościmy na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Wejdziemy do Katedry na Wawelu, która zajmuje wyjątkową pozycję w dziejach Polski i w świadomości Narodu Polskiego. Na koniec zejdziemy nad Bulwar Wiślański gdzie czeka nas spotkanie ze Smokiem Wawelskim.

 

 

Podziemna Ekspozycja w  Muzeum Żup Krakowskich - gdzie w zespole kilkunastu komór można obejrzeć oryginalne urządzenia i narzędzia górnicze służące w dawnych czasach do eksploatacji złoża, transportu soli, odwadniania, a także poznać historię warzelnictwa solnego w Polsce.

Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce - gdzie do wyboru mamy dwie opcje zwiedzania w zależności od wieku uczestników wycieczki. Na koniec zwiedzania młodzi górnicy przejdą test, który zweryfikuje ich przygotowanie do pracy w tym wymagającym zawodzie, jego pozytywny wynik potwierdzi stosowny dyplom.

 • Trasa turystyczna (dla klas I-VI)- prowadzi przez najcenniejsze rejony podziemi- chodniki i komory, kaplice i jeziorka solankowe.Historię i tajniki kopalni przybliżą uczniom doświadczeni przewodnicy, dzięki temu wycieczka jest wspaniałą interaktywną lekcją. W trakcie zwiedzania trasy turystycznej będziemy mogli obejrzeć ekspozycję multimedialną "Sól życia" Skałada się na nią ponad 20 nowoczesnych stanowisk multimedialnych, gier, aplikacji, z pomocą których będziemy mogli poszerzyć wiedzę na temat solii, jej znaczenia w kulturze, zastosowania w życiu codziennym i występowania w przyrodzie.. Prezentowany w ramach ekspozycji film w technologi 3D pełen efektów specjalnych, to fascynująca opowieść o historii kopalni i doskonałe podsumowanie wiedzy zdobytej podczas zwiedzania podziemi. Na koniec trasy zwiedzanie Muzeum Żup Krakowskich, gdzie w zespole kilkunastu komór można obejrzeć oryginalne urządzenia i narzędzia górnicze służące w dawnych czasach do eksploatacji złoża, transportu soli, odwadniania, a także poznać historię warzelnictwa solnego w Polsce.
 • Trasa górnicza (dla klas IV-VI oraz klas gimnazjalnych) - Nowość!  Młody górnik to nowa propozycja na szkolną wycieczkę, która prowadzi wyrobiskami Trasy górniczej. Trzygodzinne zwiedzanie wprowadza w życie zasadę nauki poprzez zabawę, w scenariusz tej aktywnej wyprawy wpleciono treści z programów nauczania matematyki, fizyki, przyrody (zwłaszcza geologii). Uczniowie zapoznają się również z czynnościami charakterystycznymi dla pracy w kopalni, jak sygnalizacja szybowa, zabezpieczenia górnicze, zdobędą wiedzę o tradycjach i obrzędach górniczych. Na czas zwiedzania uczestnicy eskapady otrzymują ochronny strój oraz wyposażenie takie jak każdy górnik: lampę, którą samodzielnie będą oświetlać swoją drogę, pochłaniacz i oczywiście hełm.

Program uzupełniający:

Ogród Doświadczeń (płatne dodatkowo 10 zł/os.*) - gdzie znajduje się ponad 50 interaktywnych instalacji, z którcyh każda prezentuje wybrane zjawiska przyrody. Można np. samemu wywoływać wir wodny, rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i swoim ciałem tworzyć niezwykłe obrazy. Podczas zwiedzania Ogrodu Doświadczeń istnieje możliwość wzięcia udziału w lekcjach tematycznych:
W poszukiwaniu zaginionej szkatułki - Podczas lekcji uczniowie uczą się orientacji w terenie na podstawie kompasu i mapy. Wykorzystując zdobyte umiejętności, odnajdą przygotowane dla nich zadania, bazujące na urządzeniach w Ogrodzie Doświadczeń. Poprawne rozwiązania doprowadzą do ukrytej w Ogrodzie niespodzianki. Lekcja adresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
Warsztaty geologiczne - Uczestnicy zajęć dowiedzą się, w jaki sposób powstają skały. Zbadają właściwości skał takie jak twardość, sposób reagowania z kwasami, zapach, smak, magnetyzm czy promieniotwórczość. Na zakończenie otrzymają kilka okazów, które mogą się stać początkiem własnej kolekcji geologicznej. Lekcja adresowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Reprezentatywne Komnaty Królewskie (płatne dodatkowo 11 zł/os. *) - Główna ekspozycja wnętrz zamkowych obejmuje kilka pomieszczeń parteru, a przede wszystkim reprezentacyjne sale na II piętrze pałacu. W trzech komnatach na parterze, stanowiących apartament wielkorządców krakowskich, zachowały się renesansowe drewniane stropy. Kamienne portale zoastały w części zrekonstruowane w okresie międzywojennym, oryginalne, renesansowe, obramienia drzwiowe zdobią zaś sień w klatce schodowej Poselskiej, łączącej parter z prywatnymi apartamentami królewskimi na I piętrze i salami II piętra.

Podziemia Starego Rynku Krakowa (płatne dodatkowo 15 zł/os.*) - Nowoczesne i interaktywne muzeum historii Starego Miasta Krakowa. W archeologicznych wystawach Rynku zapisane jest 1000 lat historii tego miejsca, w którym skala i ranga odkryć prezentowane są na podziemnej wystawie.Mueum tworzy wiele interaktywnych sal i korytarzy, których celem jest między innymi ukazanie  ścisłych związków łączących średniowieczny Kraków z innymi ośrodkami europejskimi. Jest to miejsce gdzie najnowasza technika przekazu styka się z zamierzchłą historią królestwa polskiego.

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

 

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych I-VI oraz klas gimnazjalnych i licealnych.

 

Świadczenia:
- nocleg (x1)
- wyżywienie obiadokolacja (1 dzień), śniadanie (2 dzień), obiad (2 dzień)
- przejazd autokarem 
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów*
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW
- opłatę za przewodnika po Krakowie
- wstęp do Kopalni Wieliczka
-wstęp do Muzeum Żup Krakowskich


Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.
* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

KRAKÓW + OŚWIĘCIM / 2-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_KRK_4

Zwiedzanie Krakowa oraz byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu z przewodnikiem.

 

 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

 

 

DZIEŃ 1
 

 

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem- Spacer rozpoczniemy od Sukienninc gdzie współczenie znajdują się dwa rzędy kramów, głównie z biżuterią, pamiątkami, rękodziełem czy cepelią.  Pod zewnętrzną częścią sukiennic zobaczymy zachowane zabytkowe i sprawne oświetlenie gazowe. Przejdziemy przez urokliwy Rynek do Kosicioła Mariackiego, gdzie dowiemy się dlaczego dwie wieże zabytku są różnej wysokości. Zatrzymamy się na moment pod Oknem Papieskim, to niezwykłe miejsce związane jest z Papieżem Janem Pawłem II. Własnie z tego okna Papież zawsze rozmawiał z młodzieżą w trakcie pielgrzymek do Polski. Zagościmy na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Wejdziemy do Katedry na Wawelu, która zajmuje wyjątkową pozycję w dziejach Polski i w świadomości Narodu Polskiego.Na koniec zejdziemy nad Bulwar Wiślański gdzie czeka nas spotkanie ze Smokiem Wawelskim.

 

Program uzupełniający do wyboru w 1 dniu wycieczki:

Ogród Doświadczeń (płatne dodatkowo 10 zł/os*)- gdzie znajduje się ponad 50 interaktywnych instalacji, z którcyh każda prezentuje wybrane zjawiska przyrody. Można np. samemu wywoływać wir wodny, rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i swoim ciałem tworzyć niezwykłe obrazy.

W ogrodzie lekcje tematyczne:

W poszukiwaniu zaginionej szkatułki
Podczas lekcji uczniowie uczą się orientacji w terenie na podstawie kompasu i mapy. Wykorzystując zdobyte umiejętności, odnajdą przygotowane dla nich zadania, bazujące na urządzeniach w Ogrodzie Doświadczeń. Poprawne rozwiązania doprowadzą do ukrytej w Ogrodzie niespodzianki.
Lekcja adresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Warsztaty geologiczne
Uczestnicy zajęć dowiedzą się, w jaki sposób powstają skały. Zbadają właściwości skał takie jak twardość, sposób reagowania z kwasami, zapach, smak, magnetyzm czy promieniotwórczość. Na zakończenie otrzymają kilka okazów, które mogą się stać początkiem własnej kolekcji geologicznej.
Lekcja adresowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Reprezentacyjne Komnaty Królewskie (płatne dodatkowo 11zł /os*)Główna ekspozycja wnętrz zamkowych obejmuje kilka pomieszczeń parteru, a przede wszystkim reprezentacyjne sale na II piętrze pałacu. W trzech komnatach na parterze, stanowiących apartament wielkorządców krakowskich, zachowały się renesansowe drewniane stropy. Kamienne portale zoastały w części zrekonstruowane w okresie międzywojennym, oryginalne, renesansowe, obramienia drzwiowe zdobią zaś sień w klatce schodowej Poselskiej, łączącej parter z prywatnymi apartamentami królewskimi na I piętrze i salami II piętra.

Podziemia starego Rynku (płatne dodatkowo 15zł /os *)- Nowoczesne i interaktywne muzeum historii Starego Miasta Krakowa. W archeologicznych wystawach Rynku zapisane jest 1000 lat historii tego miejsca, w którym skala i ranga odkryć prezentowane są na podziemnej wystawie.Mueum tworzy wiele interaktywnych sal i korytarzy, których celem jest między innymi ukazanie  ścisłych związków łączących średniowieczny Kraków z innymi ośrodkami europejskimi. Jest to miejsce gdzie najnowasza technika przekazu styka się z zamierzchłą historią królestwa polskiego.

 DZIEŃ 2

Zwiedzanie z przewodnikiem Obozów Auschwitz-Birkenau - które stały się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych. Przejdziemy przez tereny i większość obiektów byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz-II Birkenau. Zobaczymy m.in. baraki mieszkalne, szpital, blok nr 11 z aresztem centralnym oraz główą komendanturę obozu i wiêkszoœæ biur SS, komory gazowe.

 Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

 

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas gimnazjalnych i licealnych

 

Świadczenia:
- nocleg (x1)
- wyżywienie obiadokolacja (1 dzień)  oraz śniadanie (2 dzień) 
- przejazd autokarem 
- program zwiedzania
- opłatę za przewodnika po Krakowie
- wstęp wraz z przewodnikiem- Auschwitz-Birkenau
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW


Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

ZIEMIA KŁODZKA NA BIS/ 2-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_ZK_1

Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Złota. / Średniowieczny Park Techniki. / Muzeum gazownictwa. / Gra Terenowa na twierdzy Srebrnogórskiej.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Muzeum Gazownictwa w Paczkowie - Żywe lekcje historii w Muzeum Gazownictwa, gdzie w niesamowitej scenerii zabytkowych wnętrz usłyszymy ciekawe opowiadania związane z przemysłem gazowym. Dowiemy się m.in.. czym były "wieczne ognie" w starożytnej Grecji, jak wygląda ciąg produkcyjny w gazowni oraz jak ewoluował przemysł gazowniczy. Dodatkowo czeka nas multimedialne zwiedzanie zabytków Paczkowa oraz ścieżka dydaktyczna z ciekawymi wystawami.

Kopalnia Złota  - Zwiedzanie z przewodnikiem korytarzy i pomieszczeń jedynej w swoim rodzaju kopalnii złota, spotkanie z Gnomem oraz  alchemikiem w podziemnym laboratorium, spacer historycznymi chodnikami sztolni Gertruda, przejazd unikatową repliką podziemnego tramwaju, jedyny w Polsce podziemny wodospad, wizyta w Muzeum Minerałów.

Płukanie Złota - Wypróbuj profesjonalny sprzęt do płukania i znajdź swoje złoto.

Średnwieczny Park Techniki - podróż w czasie do średniowiecznej osady górniczej, gdzie znajdziemy pełen tajemnic i strachów podziemny tunel, który kończy się wizytą w Chacie złotostockiego Kata. Będziemy mogli przejechać się również repliką czołgu wymyślonego przez Leonarda da Vinci. A przede wszystkim poznamy wszelkie prawa fizyki przy użyciu średnio-wiecznych urządzeń w skali 1:1 (np: dźwig ręczny, koło deptakowe, młyn stępowy, wiatrak).

Gra Terenowa na Twierdzy Srebrna Gόra - jest to unikatowy obiekt w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania (1765-1777) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej. W trakcie zwiedzania uczestnicy gry zostaną podzieleni na dwa obozy: francusko-polski i koalicji antyfrancuskiej, które między sobą będą rywalizować w wykonywanych zadaniach. Zostaną odegrane bitwy, potyczki i zadania terenowe. Każda osoba będzie odgrywane role przypisanej jej postaci historycznej. W scenariuszu gry: zabawy zręcznościowe i zadania logiczne, zwiedzanie Twierdzy połączone z poszukiwaniem ukrytego skarbu, prezentacja broni czarnoprochowej, pokaz wystrzału z repliki XVIII w.,armaty, zwiedzanie tarasu widokowego.


Program uzupełniający:

Idealnym uzupełnieniem programu jest udział w podziemnym spływie łodziami, zalanymi korytarzami kopalnii - dopłata 10 zł/os.* 
Na miejscu istnieje również możliwość skorzystania z atrakcji dodatkowych: wybijanie złotych monet, odlewanie pamiątkowych sztabek, czerpanie papieru, diamentowe pole, skoki na trampolinie, ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku - dopłata 6 zł/jedna atrakcja*   

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych I-VI oraz klas gimnazjalnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- nocleg (1x)
- wyżywienie obiadokolację  (1 dzień) oraz śniadanie(2 dzień)
- ognisko z pieczeniem kiełbasek (2 dzień)
- program zwiedzania
- wstęp do Muzeum Gazownictwa z przewodnikiem
- wstęp do Kopalni Złota z przewodnikiem
- wstęp do Średniowiecznego Parku Techniki wraz z przewodnikiem
- opłatę za grę terenową wraz animatorami na Twierdzy Srebrnogórskiej
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW


Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.

 

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

KRAKÓW + ŚWIAT MARZEŃ I WAROWNIA / 2-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_KRK_5

Szalona zabawa w jednym z największych edukacyjnych Parków Rozrywki w Polsce / Historyczny spacer z przewodnikiem po królewskim mieście Kraków

 

 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

 

 

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem- Spacer rozpoczniemy od Sukienninc gdzie współczenie znajdują się dwa rzędy kramów, głównie z biżuterią, pamiątkami, rękodziełem czy cepelią.  Pod zewnętrzną częścią sukiennic zobaczymy zachowane zabytkowe i sprawne oświetlenie gazowe. Przejdziemy przez urokliwy Rynek do Kosicioła Mariackiego, gdzie dowiemy się dlaczego dwie wieże zabytku są różnej wysokości. Zatrzymamy się na moment pod Oknem Papieskim, to niezwykłe miejsce związane jest z Papieżem Janem Pawłem II. Własnie z tego okna Papież zawsze rozmawiał z młodzieżą w trakcie pielgrzymek do Polski. Zagościmy na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Wejdziemy do Katedry na Wawelu, która zajmuje wyjątkową pozycję w dziejach Polski i w świadomości Narodu Polskiegoa takżę zejdziemy nad Bulwar Wiślański gdzie czeka nas spotkanie ze Smokiem Wawelskim.

PARK MINIATUR "ŚWIAT MARZEŃ"- całodniowa zabawa w parku, w którym udamy się w niezaomnianą podróż dookoła świata. Pomysłowo zaprojektowane alejki poprowadzą nas do kolejnych państw i ich cennych zabytkóe (np. Coloseum, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla). Ponadto czeka nas zielony labirynt- próba orientacji w terenie, lekcjahistorii starożytnego Egiptu, zabawa w Egipskim Pałacu Strachów oraz Luna Parku z licznymi atrakcjami. Podczas międzykontynentalnej podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk można podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. W parku jest ponad 50 miniatur, których większość wykonanych zostało w skali 1:25. Plac i Bazylika św. Piotra jest wykonana w skali 1:15, a kompleks wenecki- Plac św. Marka, Bazylika św.Marka, Dzwonnica św. Marka- w skali 1:10.  Pobyt w Parku Świat Marzeń zakończymy wizytą w Średniowiecznej Warowni królującej dumnie na kamienistym wzniesieniu, otoczonym drewnianymi balami. Ten fantastyczny gród średniowieczny, zajmujący teren 2,5 tyś m2 zabiera nas w podróż w czasie, podczas której cofamy się do XV wieku. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca, takie jak: Warownia, Zbrojownia, Sala tortur, Komnata Damy, Baszta Widokowa, Tarasy Widokowe, Osada Średniowieczna, Chata Tkacza, Chata Szewca,Chata Kowala, Chata Garncarza, Chata Powroźnika, Teren do strzelania z łuku oraz najciekawszą atrakcję - Smoczą Jamę, z której wyjdzie do nas jej prawdziwy mieszkaniec.

Atrakcje dostępne na terenie Parku Miniatur "Świat Marzeń":

 • Pirat (od 5 do 11 lat pod opieką osoby dorosłej, od 12 lat samodzielnie)
 • Koło Młyńskie (od 5 do 11 lat pod opieką osoby dorosłej, od 12 lat samodzielnie)
 • Autoscooter (od 5 do 9 lat pod opieką osoby dorosłej, od 10 lat samodzielnie)
 • Zielony Labirynt
 • Kino 5D
 • Wystawa Tutenchamon
 • Egipt Horror Show
 • Super Ślizg
 • Lodowisko
 • Symulator
 • Dancing Fly
 • Karuzela Dumbo
 • Dziecięca karuzela (od 3 do 11 lat)
 • Kolejka elektryczna (od 3 do 11 lat)
 • 9 metrowa zjeżdżalnia (do 10 lat)
 • Małpi gaj (do 7 lat)

Atrakcje uzupełniające dodatkowo płatne:

 • automaty wrzutowe
 • dzika rzeka (12 PLN)
 • laser arena (5 PLN – 15 minut)

 
Program uzupełniający - idealnym rozszeżeniem w/w programu będzie udział w jednej z atrakcji dodatkowych: 

Ogród Doświadczeń (płatne dodatkowo 10 zł/os.*) - gdzie znajduje się ponad 50 interaktywnych instalacji, z którcyh każda prezentuje wybrane zjawiska przyrody. Można np. samemu wywoływać wir wodny, rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i swoim ciałem tworzyć niezwykłe obrazy. Podczas zwiedzania Ogrodu Doświadczeń istnieje możliwość wzięcia udziału w lekcjach tematycznych:
W poszukiwaniu zaginionej szkatułki - Podczas lekcji uczniowie uczą się orientacji w terenie na podstawie kompasu i mapy. Wykorzystując zdobyte umiejętności, odnajdą przygotowane dla nich zadania, bazujące na urządzeniach w Ogrodzie Doświadczeń. Poprawne rozwiązania doprowadzą do ukrytej w Ogrodzie niespodzianki. Lekcja adresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
Warsztaty geologiczne - Uczestnicy zajęć dowiedzą się, w jaki sposób powstają skały. Zbadają właściwości skał takie jak twardość, sposób reagowania z kwasami, zapach, smak, magnetyzm czy promieniotwórczość. Na zakończenie otrzymają kilka okazów, które mogą się stać początkiem własnej kolekcji geologicznej. Lekcja adresowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Reprezentacyjne Komnaty Królewskie  (płatne dodatkowo 11 zł/os.*) - Główna ekspozycja wnętrz zamkowych obejmuje kilka pomieszczeń parteru, a przede wszystkim reprezentacyjne sale na II piętrze pałacu. W trzech komnatach na parterze, stanowiących apartament wielkorządców krakowskich, zachowały się renesansowe drewniane stropy. Kamienne portale zoastały w części zrekonstruowane w okresie międzywojennym, oryginalne, renesansowe, obramienia drzwiowe zdobią zaś sień w klatce schodowej Poselskiej, łączącej parter z prywatnymi apartamentami królewskimi na I piętrze i salami II piętra.

Podziemia starego Rynku (płatne dodatkowo 15 zł/os.*) - Nowoczesne i interaktywne muzeum historii Starego Miasta Krakowa. W archeologicznych wystawach Rynku zapisane jest 1000 lat historii tego miejsca, w którym skala i ranga odkryć prezentowane są na podziemnej wystawie.Mueum tworzy wiele interaktywnych sal i korytarzy, których celem jest między innymi ukazanie  ścisłych związków łączących średniowieczny Kraków z innymi ośrodkami europejskimi. Jest to miejsce gdzie najnowasza technika przekazu styka się z zamierzchłą historią królestwa polskiego.

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

 

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych I-VI oraz klas gimnazjalnych.

 

Świadczenia:
- nocleg (x1)
- wyżywienie obiadokolacja (1 dzień), śniadanie (2 dzień),obiad (2 dzień)
- przejazd autokarem 
- program zwiedzania
- opłatę za przewodnika po Krakowie
- wstęp do Parku Miniatur Świat Marzeń z przewodnikiem
- wstęp do Warowni wraz z przewodnikiem
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW


Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

ŁÓDŹ + BEŁCHATÓW / GIGANTY MOCY / 2-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_LDZ_3

Manufaktura - czyli dawne Imperium Izraela Poznanskiego / Szalona zabawa z zagadkami Einsteina w Experymentarium. / Ogród Botaniczny. / PGE Bełchatów - Giganty Mocy.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Manufaktura - dawne Imperium Izraela Poznańskiego
Zwiedzimy Maufakturę, gdzie będzie chwila czasu na skorzystanie z atrakcji jednego z największych w Polsce Centrum Handlowo-Rozrywkowych (m.in..kręgielnia, Arena Laser Games, ścianka wspinaczkowa, Experymentarum, Jazda Park -  niektóre atrakcje płatne indywidualnie dla chętnych). 

Experymentarium - to ośrodek typu discovery center . Nauka nie ma tu tajemnic. Nauka jest zabawą! Każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Tu nigdy nie jest nudno! Tu każdy może zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru. Bo w Experymentarium Einstein się śmieje!

Zagadki Enseina - zagadki, quizy i testy sprawdzające uwagę, pomysłowość i kreatywność. Zestawy ciekawych zadań do których klucz znajduje się na interaktywnej wystawie experymentarium.

Ogród Botaniczny - zwiedzanie jednego z najładnbiejszych parków botanicznych w Polsce. Obszerne zewnętrzne oraz wewnętrzne ekspozycje przesiosą uczniów w odległe krainy. Zobaczymy m.in. ogród japośńki, alpinarium, skansen roślin, arboretum, palmiarnię, ogródek dydaktyczny.

Giganty Mocy  - Bełchatów - wystawa  stanowi jedną z największych atrakcji województwa łódzkiego. Ekspozycja w nowoczesny i interaktywny sposób prezentuje, pozornie trudną, tematykę dziedzin naukowych tj. nauki przyrodnicze: geologia, paleontologia i geografia. Przedstawia również techniczne aspekty procesu wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, stanowiącego przedmiot codziennej działalności bełchatowskiej kopalni węgla brunatnego i elektrowni. Taki nowoczesny przekaz wiedzy przy wykorzystaniu interaktywnych metod nauczania zapewnia efektywną edukację i atrakcyjną formę spędzania czasu. 

Warsztaty  edukacyjne w PGE Bełchatów - weźmiemy udział w ciekawych zajęciach które zaspokoją naturalną potrzebę rozwojową uczenia się, doświadczania, poznawania przyczyn i mechanizmów obserwowanych zjawisk. Różnorodność przygotowanych punktów programu (np. warsztaty i projekcje) przemieszczanie się w różne interesujące miejsca takie, jak np. Góra Kamieńsk pozwolą na pozyskanie uwagi uczniów podczas nauczania, a także ograniczą znużenie, często towarzyszące kilku godzinnym zajęciom.

Muzeum Regionalne w Bełchatowie - zwiedzanie z przewodnikiem.

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- nocleg (1x)
- wyżywienie (1x śniadanie, 1 x kolacja, 1 x obiad, 1 x obiadokolacja)
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

KARPACZ + KSIĄŻ / ZAMKOWA PRZYGODA / 2-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_KRP_2

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Zamek Książ - zwiedzanie z przewodnikiem jednego z największych zamków w Polsce. Tak monumentalny i pięknie położony kompleks architektoniczny jest wyjątkowy w skali całej Europy. Odkryj miejsce spotkań koronowanych głów, w którym historia arystokratycznego rodu von Hochberg przeplata się z tajemnicami II Wojny Światowej…

Dziki Wodospad  - wyjście szlakiem pieszym do bram Karkonoskiego Parku Narodowego. Wizyta pod malowniczym "Dzikim Wodospadem".

Kościółek Wang - Dowiemy się skąd w Karpaczu znalazł się wyjątkowy, drewniany kościółek zbudowany na przełomie XII i XIII w. w południowej Norwegii. Zwiedzając jego wnętrza poznamy tajniki budowy tej wyjątkowej budowli oraz usłyszymy ciekawą historię o jego podróży. Z dziedzińca kościółka rozpościera się cudny - panoramiczny widok na Karpacz i okolicę.

Zapora na Łomnicy  - piesza wycieczka doliną  Łomnicy do centrum Karpacza. Po drodze zatrzymamy się na pięknej Zaporze Wodnej.  Będzie także możliwość zjadu letnim torem saneczkowym.

Integracja klasowa: ognisko z pieczeniem kiełbasek, w razie niepogody seans filmowy w sali kinowej poczęstunkiem.  

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zależności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas VI-VIII oraz licealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- nocleg (1x)
- wyżywienie (1x śniadanie, 1 x obiadokolacja, 1 x ognisko z kiełbaskami)
- program zwiedzania

- wstęp do Zamku Książ
- wstęp wraz do Kościółka Wang

- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW

 

 

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.

KARPACZ / WODOSPADY I KOWBOJE / 2-DNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA / EDU_KRP_3

Podróż w czasie na prerrię dziekiego zachodu. / Dziki Wodospad, Kościółek Wang, Zapora na Łomnicy, Tor Saneczkowy. / Ognisko.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Western City - podróż w czasie do niesamowitej wioski na dzikim zachodzie. To jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w regionie jeleniogórskim. Każdy może tutaj przenieść się w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota. 
Dla każdego uczestnika przygotowaliśmy garść atrakcji:

 • strzelnica indiańska
 • rzut nożem
 • rzut włócznią
 • wejście na "pal Męczarni"
 • jazda konna
 • przejazd kolejką

Dziki Wodospad  - wyjazd nowoczesnym wyciągiem krzesełkowym do bram Karkonoskiego Parku Narodowego. Wizyta pod malowniczym "Dzikim Wodospadem". Zejście szlakiem pieszym do Białego Jaru. 

Kościółek Wang - Dowiemy się skąd w Karpaczu znalazł się wyjątkowy, drewniany kościółek zbudowany na przełomie XII i XIII w. w południowej Norwegii. Zwiedzając jego wnętrza poznamy tajniki budowy tej wyjątkowej budowli oraz usłyszymy ciekawą historię o jego podróży. Z dziedzińca kościółka rozpościera się cudny - panoramiczny widok na Karpacz i okolicę.

Zapora na Łomnicy  - piesza wycieczka doliną  Łomnicy do centrum Karpacza. Po drodze zatrzymamy się na pięknej Zaporze Wodnej na Łomnicy. 

Tor saneczkowy - ekscytujace i pełne wrażeń 2 przejazdy letnim oraz całosezonowm torem saneczkowym "Kolorwa".

Integracja klasowa: ognisko z pieczeniem kiełbasek, w razie niepogody seans filowy w sali konowej poczęstunkiem.  

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- nocleg (1x)
- wyżywienie (1x śniadanie, 1 x lunch, 1 x obiadokolacja)
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
- opieka pilota 
- ubezpieczenie NNW
-  Pakiet zwiedzania i atrakcji w miasteczku Western City
- 2 przejazdy torem saneczkowym
- wstęp wraz z przewodnikiem do Kościółka Wang
- ognisko

Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna + kierownik grupy.

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500