3
2
1
EDU - 2-dniowe Wycieczki Szkiolne


ZIEMIA KŁODZKA NA BIS/ 2-dniowa wycieczka szkolna / EDU_ZK_1

(0 głosów)
on 31/08/2016

Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Złota. / Średniowieczny Park Techniki. / Muzeum gazownictwa. / Gra Terenowa na twierdzy Srebrnogórskiej.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

Muzeum Gazownictwa w Paczkowie - Żywe lekcje historii w Muzeum Gazownictwa, gdzie w niesamowitej scenerii zabytkowych wnętrz usłyszymy ciekawe opowiadania związane z przemysłem gazowym. Dowiemy się m.in.. czym były "wieczne ognie" w starożytnej Grecji, jak wygląda ciąg produkcyjny w gazowni oraz jak ewoluował przemysł gazowniczy. Dodatkowo czeka nas multimedialne zwiedzanie zabytków Paczkowa oraz ścieżka dydaktyczna z ciekawymi wystawami.

Kopalnia Złota  - Zwiedzanie z przewodnikiem korytarzy i pomieszczeń jedynej w swoim rodzaju kopalnii złota, spotkanie z Gnomem oraz  alchemikiem w podziemnym laboratorium, spacer historycznymi chodnikami sztolni Gertruda, przejazd unikatową repliką podziemnego tramwaju, jedyny w Polsce podziemny wodospad, wizyta w Muzeum Minerałów.

Płukanie Złota - Wypróbuj profesjonalny sprzęt do płukania i znajdź swoje złoto.

Średnwieczny Park Techniki - podróż w czasie do średniowiecznej osady górniczej, gdzie znajdziemy pełen tajemnic i strachów podziemny tunel, który kończy się wizytą w Chacie złotostockiego Kata. Będziemy mogli przejechać się również repliką czołgu wymyślonego przez Leonarda da Vinci. A przede wszystkim poznamy wszelkie prawa fizyki przy użyciu średnio-wiecznych urządzeń w skali 1:1 (np: dźwig ręczny, koło deptakowe, młyn stępowy, wiatrak).

Gra Terenowa na Twierdzy Srebrna Gόra - jest to unikatowy obiekt w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania (1765-1777) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej. W trakcie zwiedzania uczestnicy gry zostaną podzieleni na dwa obozy: francusko-polski i koalicji antyfrancuskiej, które między sobą będą rywalizować w wykonywanych zadaniach. Zostaną odegrane bitwy, potyczki i zadania terenowe. Każda osoba będzie odgrywane role przypisanej jej postaci historycznej. W scenariuszu gry: zabawy zręcznościowe i zadania logiczne, zwiedzanie Twierdzy połączone z poszukiwaniem ukrytego skarbu, prezentacja broni czarnoprochowej, pokaz wystrzału z repliki XVIII w.,armaty, zwiedzanie tarasu widokowego.


Program uzupełniający:

Idealnym uzupełnieniem programu jest udział w podziemnym spływie łodziami, zalanymi korytarzami kopalnii - dopłata 10 zł/os.*
Na miejscu istnieje również możliwość skorzystania z atrakcji dodatkowych: wybijanie złotych monet, odlewanie pamiątkowych sztabek, czerpanie papieru, diamentowe pole, skoki na trampolinie, ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku - dopłata 6 zł/jedna atrakcja*  

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych I-VI oraz klas gimnazjalnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- nocleg (1x)
- wyżywienie obiadokolację  (1 dzień) oraz śniadanie(2 dzień)
- ognisko z pieczeniem kiełbasek (2 dzień)
- program zwiedzania
- wstęp do Muzeum Gazownictwa z przewodnikiem
- wstęp do Kopalni Złota z przewodnikiem
- wstęp do Średniowiecznego Parku Techniki wraz z przewodnikiem
- opłatę za grę terenową wraz animatorami na Twierdzy Srebrnogórskiej
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW


Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.

 

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY