3
2
1
EDU - 2-dniowe Wycieczki Szkiolne


KRAKÓW + OŚWIĘCIM / 2-dniowa wycieczka szkolna / EDU_KRK_4

(0 głosów)
on 31/08/2016

Zwiedzanie Krakowa oraz byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu z przewodnikiem.

 

 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

 

 

DZIEŃ 1
 

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem- Spacer rozpoczniemy od Sukienninc gdzie współczenie znajdują się dwa rzędy kramów, głównie z biżuterią, pamiątkami, rękodziełem czy cepelią.  Pod zewnętrzną częścią sukiennic zobaczymy zachowane zabytkowe i sprawne oświetlenie gazowe. Przejdziemy przez urokliwy Rynek do Kosicioła Mariackiego, gdzie dowiemy się dlaczego dwie wieże zabytku są różnej wysokości. Zatrzymamy się na moment pod Oknem Papieskim, to niezwykłe miejsce związane jest z Papieżem Janem Pawłem II. Własnie z tego okna Papież zawsze rozmawiał z młodzieżą w trakcie pielgrzymek do Polski. Zagościmy na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Wejdziemy do Katedry na Wawelu, która zajmuje wyjątkową pozycję w dziejach Polski i w świadomości Narodu Polskiego.Na koniec zejdziemy nad Bulwar Wiślański gdzie czeka nas spotkanie ze Smokiem Wawelskim.

Program uzupełniający do wyboru w 1 dniu wycieczki:

Ogród Doświadczeń (płatne dodatkowo 10 zł/os*)- gdzie znajduje się ponad 50 interaktywnych instalacji, z którcyh każda prezentuje wybrane zjawiska przyrody. Można np. samemu wywoływać wir wodny, rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i swoim ciałem tworzyć niezwykłe obrazy.

W ogrodzie lekcje tematyczne:

W poszukiwaniu zaginionej szkatułki
Podczas lekcji uczniowie uczą się orientacji w terenie na podstawie kompasu i mapy. Wykorzystując zdobyte umiejętności, odnajdą przygotowane dla nich zadania, bazujące na urządzeniach w Ogrodzie Doświadczeń. Poprawne rozwiązania doprowadzą do ukrytej w Ogrodzie niespodzianki.
Lekcja adresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Warsztaty geologiczne
Uczestnicy zajęć dowiedzą się, w jaki sposób powstają skały. Zbadają właściwości skał takie jak twardość, sposób reagowania z kwasami, zapach, smak, magnetyzm czy promieniotwórczość. Na zakończenie otrzymają kilka okazów, które mogą się stać początkiem własnej kolekcji geologicznej.
Lekcja adresowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Reprezentacyjne Komnaty Królewskie (płatne dodatkowo 11zł /os*)- Główna ekspozycja wnętrz zamkowych obejmuje kilka pomieszczeń parteru, a przede wszystkim reprezentacyjne sale na II piętrze pałacu. W trzech komnatach na parterze, stanowiących apartament wielkorządców krakowskich, zachowały się renesansowe drewniane stropy. Kamienne portale zoastały w części zrekonstruowane w okresie międzywojennym, oryginalne, renesansowe, obramienia drzwiowe zdobią zaś sień w klatce schodowej Poselskiej, łączącej parter z prywatnymi apartamentami królewskimi na I piętrze i salami II piętra.

Podziemia starego Rynku (płatne dodatkowo 15zł /os *)- Nowoczesne i interaktywne muzeum historii Starego Miasta Krakowa. W archeologicznych wystawach Rynku zapisane jest 1000 lat historii tego miejsca, w którym skala i ranga odkryć prezentowane są na podziemnej wystawie.Mueum tworzy wiele interaktywnych sal i korytarzy, których celem jest między innymi ukazanie  ścisłych związków łączących średniowieczny Kraków z innymi ośrodkami europejskimi. Jest to miejsce gdzie najnowasza technika przekazu styka się z zamierzchłą historią królestwa polskiego.

 DZIEŃ 2

Zwiedzanie z przewodnikiem Obozów Auschwitz-Birkenau - które stały się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych. Przejdziemy przez tereny i większość obiektów byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz-II Birkenau. Zobaczymy m.in. baraki mieszkalne, szpital, blok nr 11 z aresztem centralnym oraz główą komendanturę obozu i wiêkszoœæ biur SS, komory gazowe.

 Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

 

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas gimnazjalnych i licealnych

 

Świadczenia:
- nocleg (x1)
- wyżywienie obiadokolacja (1 dzień)  oraz śniadanie (2 dzień)
- przejazd autokarem
- program zwiedzania
- opłatę za przewodnika po Krakowie
- wstęp wraz z przewodnikiem- Auschwitz-Birkenau
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW


Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.

* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY