3
2
1
EDU - 2-dniowe Wycieczki Szkiolne


KRAKÓW + WIELICZKA / 2-dniowa wycieczka szkolna / EDU_KRK_2

(0 głosów)
on 31/08/2016

Historyczny spacer z przewodnikiem po królewskim mieście Kraków. / Szalona zabawa z eksperymentami w Ogrodzie Doświadczeń. / Podziemne skarby Zabytkowej Kopalnii Soli w Wieliczce oraz podziemne ekspozycje w Muzeum Żup Krakowskich.

 

 

W PROGRAMIE ZWIEDZANIA:

 

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem- Spacer rozpoczniemy od Sukienninc gdzie współczenie znajdują się dwa rzędy kramów, głównie z biżuterią, pamiątkami, rękodziełem czy cepelią.  Pod zewnętrzną częścią sukiennic zobaczymy zachowane zabytkowe i sprawne oświetlenie gazowe. Przejdziemy przez urokliwy Rynek do Kosicioła Mariackiego, gdzie dowiemy się dlaczego dwie wieże zabytku są różnej wysokości. Zatrzymamy się na moment pod Oknem Papieskim, to niezwykłe miejsce związane jest z Papieżem Janem Pawłem II. Własnie z tego okna Papież zawsze rozmawiał z młodzieżą w trakcie pielgrzymek do Polski. Zagościmy na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Wejdziemy do Katedry na Wawelu, która zajmuje wyjątkową pozycję w dziejach Polski i w świadomości Narodu Polskiego. Na koniec zejdziemy nad Bulwar Wiślański gdzie czeka nas spotkanie ze Smokiem Wawelskim.

 

 

Podziemna Ekspozycja w  Muzeum Żup Krakowskich - gdzie w zespole kilkunastu komór można obejrzeć oryginalne urządzenia i narzędzia górnicze służące w dawnych czasach do eksploatacji złoża, transportu soli, odwadniania, a także poznać historię warzelnictwa solnego w Polsce.

Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce - gdzie do wyboru mamy dwie opcje zwiedzania w zależności od wieku uczestników wycieczki. Na koniec zwiedzania młodzi górnicy przejdą test, który zweryfikuje ich przygotowanie do pracy w tym wymagającym zawodzie, jego pozytywny wynik potwierdzi stosowny dyplom.

  • Trasa turystyczna (dla klas I-VI)- prowadzi przez najcenniejsze rejony podziemi- chodniki i komory, kaplice i jeziorka solankowe.Historię i tajniki kopalni przybliżą uczniom doświadczeni przewodnicy, dzięki temu wycieczka jest wspaniałą interaktywną lekcją. W trakcie zwiedzania trasy turystycznej będziemy mogli obejrzeć ekspozycję multimedialną "Sól życia" Skałada się na nią ponad 20 nowoczesnych stanowisk multimedialnych, gier, aplikacji, z pomocą których będziemy mogli poszerzyć wiedzę na temat solii, jej znaczenia w kulturze, zastosowania w życiu codziennym i występowania w przyrodzie.. Prezentowany w ramach ekspozycji film w technologi 3D pełen efektów specjalnych, to fascynująca opowieść o historii kopalni i doskonałe podsumowanie wiedzy zdobytej podczas zwiedzania podziemi. Na koniec trasy zwiedzanie Muzeum Żup Krakowskich, gdzie w zespole kilkunastu komór można obejrzeć oryginalne urządzenia i narzędzia górnicze służące w dawnych czasach do eksploatacji złoża, transportu soli, odwadniania, a także poznać historię warzelnictwa solnego w Polsce.
  • Trasa górnicza (dla klas IV-VI oraz klas gimnazjalnych) - Nowość!  Młody górnik to nowa propozycja na szkolną wycieczkę, która prowadzi wyrobiskami Trasy górniczej. Trzygodzinne zwiedzanie wprowadza w życie zasadę nauki poprzez zabawę, w scenariusz tej aktywnej wyprawy wpleciono treści z programów nauczania matematyki, fizyki, przyrody (zwłaszcza geologii). Uczniowie zapoznają się również z czynnościami charakterystycznymi dla pracy w kopalni, jak sygnalizacja szybowa, zabezpieczenia górnicze, zdobędą wiedzę o tradycjach i obrzędach górniczych. Na czas zwiedzania uczestnicy eskapady otrzymują ochronny strój oraz wyposażenie takie jak każdy górnik: lampę, którą samodzielnie będą oświetlać swoją drogę, pochłaniacz i oczywiście hełm.

Program uzupełniający:

Ogród Doświadczeń (płatne dodatkowo 10 zł/os.*) - gdzie znajduje się ponad 50 interaktywnych instalacji, z którcyh każda prezentuje wybrane zjawiska przyrody. Można np. samemu wywoływać wir wodny, rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i swoim ciałem tworzyć niezwykłe obrazy. Podczas zwiedzania Ogrodu Doświadczeń istnieje możliwość wzięcia udziału w lekcjach tematycznych:
W poszukiwaniu zaginionej szkatułki - Podczas lekcji uczniowie uczą się orientacji w terenie na podstawie kompasu i mapy. Wykorzystując zdobyte umiejętności, odnajdą przygotowane dla nich zadania, bazujące na urządzeniach w Ogrodzie Doświadczeń. Poprawne rozwiązania doprowadzą do ukrytej w Ogrodzie niespodzianki. Lekcja adresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
Warsztaty geologiczne - Uczestnicy zajęć dowiedzą się, w jaki sposób powstają skały. Zbadają właściwości skał takie jak twardość, sposób reagowania z kwasami, zapach, smak, magnetyzm czy promieniotwórczość. Na zakończenie otrzymają kilka okazów, które mogą się stać początkiem własnej kolekcji geologicznej. Lekcja adresowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Reprezentatywne Komnaty Królewskie (płatne dodatkowo 11 zł/os. *) - Główna ekspozycja wnętrz zamkowych obejmuje kilka pomieszczeń parteru, a przede wszystkim reprezentacyjne sale na II piętrze pałacu. W trzech komnatach na parterze, stanowiących apartament wielkorządców krakowskich, zachowały się renesansowe drewniane stropy. Kamienne portale zoastały w części zrekonstruowane w okresie międzywojennym, oryginalne, renesansowe, obramienia drzwiowe zdobią zaś sień w klatce schodowej Poselskiej, łączącej parter z prywatnymi apartamentami królewskimi na I piętrze i salami II piętra.

Podziemia Starego Rynku Krakowa (płatne dodatkowo 15 zł/os.*) - Nowoczesne i interaktywne muzeum historii Starego Miasta Krakowa. W archeologicznych wystawach Rynku zapisane jest 1000 lat historii tego miejsca, w którym skala i ranga odkryć prezentowane są na podziemnej wystawie.Mueum tworzy wiele interaktywnych sal i korytarzy, których celem jest między innymi ukazanie  ścisłych związków łączących średniowieczny Kraków z innymi ośrodkami europejskimi. Jest to miejsce gdzie najnowasza technika przekazu styka się z zamierzchłą historią królestwa polskiego.

Transport:
Autokarem turystycznym, busem, lub mikorbusem (w zalezności od liczebności grupy). Wszystkie przejazdy realizujemy przy współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

 

Grupa wiekowa uczestników:
Wycieczkę proponujemy uczniom klas podstawowych I-VI oraz klas gimnazjalnych i licealnych.

 

Świadczenia:
- nocleg (x1)
- wyżywienie obiadokolacja (1 dzień), śniadanie (2 dzień), obiad (2 dzień)
- przejazd autokarem
- program zwiedzania
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów*
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW
- opłatę za przewodnika po Krakowie
- wstęp do Kopalni Wieliczka
-wstęp do Muzeum Żup Krakowskich


Na 15 uczestników przysługuje jedno bezpłatne miejsce dla opiekuna.
* Uwaga: W przypadku zmiany cennika biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

SKONTAKTUJ SIĘ Z DORADCĄ

01png


 

B.P. i U. e-RETMAN.pl

ul. 1-Maja 11,  Opole
+48 / 774 541 990
+48 / 774 541 991
+48 / 607 166 806

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIECZKI SZKOLNE

edu 1 DNOWE

edu 2 DNOWE

edu 3 DNOWE

edu NOWOSC-ENEGRYLANDIA PARK ROZRYWKI INWALD WYCIECZKS SZKOLNA

JARMARKI ADWENTOWE BERLIN PRAGA WIEDEN WYCIECZKI SZKOLNE

ZIELONE SZKOLY